Zendaya wyznała, że korzystanie z mediów społecznościowych wywołuje u niej stany lękowe

Aktorka od pewnego czasu postanowiła ograniczyć korzystanie z tego typu platform.
Zendaya wyznała, że korzystanie z mediów społecznościowych wywołuje u niej stany lękowe
Zendaya, fot. Instagram @zendaya
31.10.2021

Już od dawna mówi się, że media społecznościowe fatalnie wpływają na psychikę młodych osób. Użytkownicy tej platformy dążą bowiem do perfekcyjnego wyglądu, zapominając, że taki tak naprawdę nie istnieje. Poza tym bardzo często swój nastrój uzależniają od tego, ile lajków zdobędzie ich zdjęcie czy ile komentarzy pojawi się pod opublikowanym przez nich postem. I choć wiele osób zdaje sobie sprawę, jak negatywnie działają na nas social media, w rzeczywistości wiąż dają się wciągać w ich pułapki. Na szczęście mówią o tym też głośno gwiazdy. Mając tak szerokie grono odbiorców, znani i lubiani alarmują o problemach psychicznych, które generuje Instagram czy TikTok. A wśród nich jest Zendaya

Przeczytaj też: Influencerka przełamuje wizerunek idealnego Instagrama. Jej zdjęcia są hitem Sieci

Zendaya przyznała, że social media wywołały u niej lęki

Zendaya jest aktorką, którą na Instagramie obserwuje ponad 110 milionów osób. I choć gwiazda dzieli się z fanami na tej platformie przede wszystkim swoją pracą, okazuje się, że i tak aktywność w social mediach wywołuje u niej stany lękowe. O problemie tym opowiedziała w rozmowie z magazynem „People”.

Zawsze byłam nieśmiałym dzieckiem. Jakiś czas temu odkryłam, że bycie aktywną w mediach społecznościowych wywołuje u mnie lęk. Staję się wówczas niespokojna, za dużo myślę i analizuję – powiedziała Zendaya i dodała, że ostatnio postanowiła ograniczyć swoje działania w social mediach - Nie publikowałam postów, co zapewne denerwowało moich fanów. Rozumiem to, ale czułam, że muszę o siebie zadbać. Bycie aktywną w mediach społecznościowych nasila u mnie stres i niepokój, sprawia, że jestem przytłoczona. To nie jest tego warte.

Dodajmy jeszcze, że o szkodliwym wpływie Instagrama czy Facebooka mówią otwarcie również inne gwiazdy, w tym między innymi Jennifer Love Hewitt oraz Selena Gomez.

Zgodzisz się z nimi?

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Zendaya (@zendaya)

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Zendaya (@zendaya)

Polecane wideo

Serial „Ty” powrócił z trzecim sezonem i... nowym przystojniakiem. Poznajcie Dylana Arnolda
Serial „Ty” powrócił z trzecim sezonem i... nowym przystojniakiem. Poznajcie Dylana Arnolda - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie