Uma Thurman przyznała, że jako nastolatka dokonała aborcji

"W wieku kilkunastu lat zostałam zapłodniona przez dużo starszego mężczyznę" - opowiada aktorka.
Uma Thurman przyznała, że jako nastolatka dokonała aborcji
Uma Thurman, fot. Instagram @umathurman
24.09.2021

Temat aborcji od zawsze wzbudza wiele kontrowersji. Nic więc dziwnego, że gdy w danym miejscu na świecie zaostrza się zasady przerywania ciąży lub też całkowicie się tą możliwość ogranicza, głos prędzej czy później zabierają znani i lubiani. Nie inaczej było zresztą w sytuacji, gdy w Teksasie ustanowiono, że usuniecie ciąży po wykryciu bicia serca płodu jest niedopuszczalne. Ponadto każdy obywatel USA będzie mógł pozwać osobę, która według niego przyczyniła się do jakiegokolwiek zabiegu aborcyjnego. Jeśli wygra, na jego konto wpłynie co najmniej 10 000 dolarów. Wówczas udział w dyskusji wzięła Uma Thurman.

Uma Thurman poddała się aborcji, gdy była nastolatką

Dlaczego całej sytuacji sprzeciwiła się aktorka? Bo będąc nastolatką sama skorzystała z zabiegu przerywania ciąży. Poza tym sądzi ona, że nowe prawo ustanowione w Teksasie uderzy przede wszystkim w biedne kobiety, więc jest ono niesprawiedliwe. 

Gwiazda filmu zdecydowała się opowiedzieć własne doświadczenia w felietonie opublikowanym na łamach Washington Post. 51-latka przyznała w nim, że została zapłodniona w młodym wieku przez dużo starszego mężczyznę. Żyła ona wówczas na walizkach w Europie i z dala od rodziny zastanawiała się, co zrobić w tej tej sytuacji.

Aborcja, której dokonałam jako nastolatka, była najtrudniejszą decyzją w moim życiu. Smuci mnie do dziś, ale była to droga do życia pełnego radości i miłości. Decyzja o nieutrzymywaniu tej wczesnej ciąży pozwoliła mi dorosnąć i stać się matką, jaką chciałam i potrzebowałam być – napisała Uma.

Aktorka jest dziś mamą trójki dzieci: 23-letniej Mayi, 19-letniego Levona oraz 9-letniej Lune.

 

Polecane wideo

„Długo walczyłam ze wstydem”. Kobiety pokazują swoje zdjęcia po porodach
„Długo walczyłam ze wstydem”. Kobiety pokazują swoje zdjęcia po porodach - zdjęcie 1
Komentarze (9)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 25.09.2021 12:16
Staram się nie oceniać, ale skoro nie była gotowa na dziecko, to powinna stosować antykoncepcję, a nie myśleć po fakcie. Zostałam zapłodniona - to tak jakby w tym nie uczestniczyła. Nie chce wziąć za to odpowiedzialności. Tak oczywiście jest najłatwiej.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.09.2021 10:53
O ja..pierd....mają gorzej przewalone od nas, współczuje im życia w ciemnogrodzie. A co z dzieckiem z gwałtu ?! Kobieta ma urodzić dzieciaka jakiegoś zwyrola i żyć z nim jak gdyby nigdy nic ?! Albo upośledzone dziecko z Downem lub licznymi wadami w rozwoju ?? To jest chyba jakiś żart.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.09.2021 06:12
i dlatego aborcja powinna byc legalna, czasem jest to tzw 'mniejsze zlo'
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.09.2021 06:12
Prawdopodownie dokonala slusznego wyboru, nie byla wtedy gotowa na dziecko, to dziecko mogloby miec ciezkie zycie, niechciane dzieci wychowane przez rodzicow ktorzy nie byli na nie gotowi, maja naprawde pod gorke
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 24.09.2021 19:06
Straszne
zobacz odpowiedzi (4)

Polecane dla Ciebie