„Poznajecie? Tak, to ja”. Martyna Wojciechowska zszokowała fanów „nową twarzą”

Zwróciła uwagę na szalenie ważny problem.
„Poznajecie? Tak, to ja”. Martyna Wojciechowska zszokowała fanów „nową twarzą”
Fot. Instagram.com (@martyna.world)
07.09.2021

Martyna Wojciechowska to jedna z tych dziennikarek i gwiazd, które fani cenią przede wszystkim za szczerość i autentyczność. Przez lata obecności w mediach podróżniczka dała się poznać jako osoba bezpretensjonalna i z wielkim dystansem do siebie, dzięki czemu zyskała sympatię milionów widzów.

Zobacz również: Przemek Kossakowski w pierwszym wywiadzie po rozstaniu z Martyną Wojciechowską. Jak je skomentował?

Właśnie dlatego nowe zdjęcie Martyny Wojciechowskiej na Instagramie wywołało prawdziwy szok. Dziennikarka opublikowała zdjęcie “nowej twarzy” z maksymalnie wygładzoną cerą, wyszczuplonym nosem i powiększonymi ustami.

Na szczęście okazało się, że to tylko efekt powszechnie dostępnych filtrów, a podróżniczka nie poddała się żadnym zabiegom medycyny estetycznej. Przy pomocy tej szokującej fotografii Martyna Wojciechowska zwróciła uwagę na coraz większy problem, który dotyka miliony osób, zwłaszcza młodych kobiet i dziewcząt.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Martyna Wojciechowska (@martyna.world)

Martyna Wojciechowska pokazała zdjęcie „przerobionej twarzy”

Poznajecie? TAK, TO JA… w kilku „idealnych” wersjach stworzonych za pomocą filtrów, które są ogólnodostępne za darmo (!) na Instagramie i w prostej aplikacji. Na końcu moje zdjęcie w naturalnym wydaniu.

A co Ty widzisz w lustrze, kiedy patrzysz na pojawiające się w nim odbicie? SIEBIE czy zestaw „wad” do zmiany?

Wiele pracy zajęło mi, żeby poczuć się dobrze w swoim ciele. Choć przyznaję, że nawet dzisiaj wciąż mam problem z samoakceptacją, lepsze i gorsze dni. Przez lata zrozumiałam jednak, że ważniejsze od tego jak wyglądam jest to, co robię, bo TO NIE WYGLĄD DEFINIUJE NASZĄ WARTOŚĆ

- zaczęła swój wpis Martyna Wojciechowska.

Dziennikarka dodała, że w o wiele trudniejszej sytuacji są miliony nastolatek, dla których to, co oglądają w mediach społecznościowych często jest normą i niedoścignionym ideałem.

Ale ja to mówię z poziomu dorosłej kobiety. A co z nastolatkami, młodymi osobami, które znaczną część swojego życia spędzają w social mediach, bombardowane każdego dnia milionami „idealnych” zdjęć, które są przerobione za pomocą filtrów? PORÓWNUJĄ SIĘ. I bardzo cierpią, że nie wyglądają tak „idealnie” jak inni na Insta.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Martyna Wojciechowska (@martyna.world)

Martyna Wojciechowska przytoczyła również garść przerażających statystyk, które obrazują skalę tego problemu.

Marka Dove od 2004 roku w ramach projektu Dove Self-Esteem podejmuje działania mające rozwiązać problem niskiej samooceny i negatywnego postrzegania swojego ciała u nastolatków. Tegoroczne badania przeprowadzone na potrzeby kampanii #PieknoBezFiltra są bardzo niepokojące. To tylko niektóre wnioski:

  • Aż 91 proc. nastolatków w Polsce modyfikuje swój wygląd lub przerabia swoje zdjęcia! (Na świecie 80 proc.) Co gorsze - robią to coraz młodsze dzieci, nawet 9- czy 10-latki.
  • Zapytani jak by chcieli wyglądać mówią: „Tak jak ja po użyciu filtra i przerobieniu zdjęcia”.
  • Młodzi ludzie, którzy przerabiają swoje zdjęcia, są bardziej narażeni na niższą samoocenę w kontekście swojego ciała (48 proc.) w porównaniu z tymi, którzy w ogóle ich nie przerabiają!

Obejrzyjcie koniecznie krótkie wideo na YouTube ODWRÓCONE PIĘKNO.

Mocne i dające do myślenia…

Filmik, o którym wspomniała Martyna Wojciechowska znajdziecie w poniższym artykule. Co sądzicie o “nowej twarzy” podróżniczki?

Zobacz również: „Odwrócone selfie”. Dove pokazuje jak wielką presję wywierają na nas media społecznościowe

Polecane wideo

„Top Model”. Na castingu w tajemnicy przed mężem pojawiła się... żona ministra z PiS
„Top Model”. Na castingu w tajemnicy przed mężem pojawiła się... żona ministra z PiS - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 08.09.2021 01:25
Na tych przerobionych zdjęciach kobiety wcale nie wyglądają ładnie. Mają takie duże wargi, nienaturalne kształty twarzy itp. i wszystko to pod jedną modłę, a fajne jest to, że ludzie się od siebie różnią. Ludzie idealni są nudni, na zdjęciach i ogólnie też, bo są przewidywalni. Tacy "dla wszystkich", a trzeba wybierać sobie partnera, czy partnerkę tak aby byli "dla nas".
odpowiedz

Polecane dla Ciebie