Martyna Wojciechowska zaszczepiła siebie i córkę przeciwko COVID-19. „Wiem, że zaraz rozpęta się burza w komentarzach”

„Wierzę w medycynę i jej rozwój” - wyjaśniła podróżniczka.
Martyna Wojciechowska zaszczepiła siebie i córkę przeciwko COVID-19. „Wiem, że zaraz rozpęta się burza w komentarzach”
fot. Instagram (instagram.com/martyna.world)
02.07.2021
Wiktoria Sobocińska

Coraz więcej gwiazd publikuje w mediach społecznościowych zdjęcia lub nagrania z zabiegów, na których przyjmują dawkę szczepionki przeciwko COVID-19.

Chcą w ten sposób zachęcić jeszcze więcej osób do przyłączenia się do akcji, dzięki której będzie możliwe uzyskanie zbiorowej odporności na koronawirusa. Wszyscy marzą o tym, aby wrócić do normalności po długich miesiącach pandemii.

Zobacz również: Ewa Chodakowska dopiero teraz przyznaje, że nie planuje zostać matką. „Bałam się linczu, wykluczenia i hejtu”

W komentarzach pod postami pojawiają się zarówno słowa poparcia, jak i hejtu. Internauci są zdania, że celebryci zostali "przekupieni" przez rząd, aby promować niezbadany preparat na swoim profilu. 

Gdy Ewa Chodakowska poinformowała o odbytym szczepieniu swoim i jej męża, w sieci spadła na nią lawina krytyki. Fani zarzucali trenerce, jak może jednocześnie zachęcać do zdrowego stylu życia i szczepienia. 

Teraz do grona zaszczepionych dołączyła Martyna Wojciechowska i z góry założyła, że w komentarzach rozpęta się burza, dlatego postanowiła szczegółowo wytłumaczyć swoją decyzję.

Martyna Wojciechowska: szczepienie przeciwko COVID-19

Gwiazda udostępniła zdjęcie z zabiegu na swoim Instagramie. Poinformowała fanów, że dawkę szczepionki przyjęła również jej 13-letnia córka, Marysia Błaszczyk

Zanim noworodek opuści szpital ma wykonane dwa szczepienia: 1. Szczepienie przeciwko WZW B, czyli wirusowemu zapaleniu wątroby typu B. (Choć ja sobie nie wyobrażam, że można nie zrobić dziecku i sobie na własne życzenie także szczepionki przeciwko WZW A) oraz 2. Szczepienie BCG noworodka przeciwko gruźlicy

- wymienia Martyna Wojciechowska w swoim poście.

Dlaczego jej zdaniem publikacja takiego zdjęcia może przynieść pozytywny skutek?

Amerykanie masowo zaczęli się szczepić przeciwko polio po tym, jak w 1958 roku Elvis Presley przyjął dawkę szczepionki w programie na żywo, a następnie dał koncert. (Czyli dawanie przykładu innym ma sens!)

- dodała Martyna.

Podróżniczka przypomniała również fanom, na co szczepimy się przed wyjazdami do egzotycznych krajów

Szczepimy się przed wyjazdami przeciwko żółtej febrze, durowi brzusznemu, tężcowi

- wymieniła pod zdjęciem.

W dalszej części szczegółowo wyjaśniła powody swojej decyzji.

Wierzę w medycynę i jej rozwój. Wierzę w to, że przynosi nam większe bezpieczeństwo. DLATEGO JESTEM PO SZCZEPIENIU PRZECIWKO COVID-19. Moje dziecko również

- oświadczyła.

Gwiazda postanowiła też podzielić się z obserwatorami poruszającą historią dotyczącą jej ojca.

Mój tata nie zdążył się zaszczepić zanim zachorował i przez wiele dni drżeliśmy o Jego życie. Zdrowie i bezpieczeństwo moich bliskich to dla mnie najważniejszy argument

- podsumowała.

Martyna Wojciechowska przyznała, że w tej kwestii woli zaufać lekarzom, ale jest świadoma tego, że w komentarzach prawdopodobnie zaraz rozpęta się burza

Pod postem pojawiło się sporo reakcji innych osób ze świata show-biznesu. Gratulacje złożyły jej m.in. Maja Ostaszewska, autorka bloga Nieperfekcyjna Mama czy team Vogule Poland.

Niektórzy obserwatorzy przyznali, że szczepienia są jednym z najważniejszych wynalazków ludzkości i świadome rezygnowanie z nich jest głupotą, a inni pisali, że mimo wszystko tego nie zrobią i "wolą ufać specjalistom, których konta nie powiększyły się dziesięciokrotnie w tym roku".

Byli też tacy, którzy myśleli, że zdjęcie z igłą to po prostu... nowy tatuaż Martyny!

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Martyna Wojciechowska (@martyna.world)

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Martyna Wojciechowska (@martyna.world)

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Martyna Wojciechowska (@martyna.world)

SONDA
Zamierzasz zaszczepić się na COVID-19?
Zamierzasz zaszczepić się na COVID-19?

Zobacz również: Magazyn „Forbes Women” wyłonił 50 najlepszych kobiecych marek osobistych w Polsce. Wśród nich Julia Wieniawa, Iga Świątek i Sanah

Polecane wideo

Otyła TikTokerka odtwarza stylizacje z Pinteresta i mówi o podwójnych standardach w modzie
Otyła TikTokerka odtwarza stylizacje z Pinteresta i mówi o podwójnych standardach w modzie - zdjęcie 1
Komentarze (13)
Ocena: 4.77 / 5
gość (Ocena: 5) 02.07.2021 21:55
Szczepienie się to prywatna sprawa. Nie rozumiem znajomych, którzy na instagramie albo Facebooku chwalą się szczepieniem. Nigdy się nie chwalono szczepieniem przeciwko jakiejkolwiek chorobie. A tu nastała jakaś chora moda na chwalenie się przyjęciem szczepionki, zarówno wśród celebrytów jak i zwykłych ludzi…
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.07.2021 13:31
Pierdolona atencjuszka! Niech jeszcze zrobi relacje z wizyty u ginekologa. To niech sobie wierzy! A co do krajow egzotycznych, jak ktos chce to jedzie! To nie jest obowiazkowe! Pierdoli jak zwykle 3 po 3! Gdyby nie wplywpwy byly partner, bylaby co najwyzej kelnerka, a nie prezenterka big brothera.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 02.07.2021 13:08
Kolejna lewaczka ulegająca propagandzie.... A ja ją miałam za mądrą kobietę i ją podziwiałam. Od teraz straciłam do niej szacunek.
zobacz odpowiedzi (2)
Nutella (Ocena: 2) 02.07.2021 12:53
Ale nie chodzi o to żeby kogoś hejtować. Chodzi o to aby każdy miał WOLNY WYBÓR czy się szczepić, bez przymuszania szantażem i bez segregacji sanitarnej. Sama nie zamierzam się szczepić ale nie potępiam osób, które to robią pod warunkiem, że nie narzucają mi swego zdania. Jedni się boją covida i wierzą, że "szczepionka" ich ochroni ale drudzy bardziej niż covida boją się tego preparatu, na przykład ja. Tak więc szanujmy się wzajemnie i niczego nie narzucajmy komuś.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 02.07.2021 12:07
Papilot , wy tu wyrzucamy emocje ,ale też może ktoś dzięki temu zmadrzeje , chodź jedna osoba, np ktoś z redakcji, ale ,też skoro życzę sobie i klikam zgłoś, to powinno zniknąć, bo to jest chwilowy wpis , a nie archiwalne .
odpowiedz

Polecane dla Ciebie