Imię Lilibet to nie tylko ukłon w stronę królowej? Upamiętnia jeszcze jedną ważną osobę

Harry i Meghan nie mogli jej pominąć.
Imię Lilibet to nie tylko ukłon w stronę królowej? Upamiętnia jeszcze jedną ważną osobę
Fot. Instagram.com (@sussexroyal)
09.06.2021

Parę dni temu książę Harry i Meghan Markle ponownie zostali rodzicami. 4 czerwca 2021 roku Sussexowie powitali na świecie córeczkę, która otrzymała wyjątkowe imiona – Lilibet “Lili” Diana Mountbatten-Windsor.  

Zobacz również: Meghan Markle i książę Harry ogłosili narodziny córki. Dziewczynka dostała przepiękne i znaczące imiona

Drugie imię córki Harry’ego i Meghan to oczywisty hołd dla tragicznie zmarłej matki księcia. Z kolei Lilibet to zdrobnienie imienia Elizabeth (Elżbieta), którym brytyjska królowa była nazywana w dzieciństwie oraz przez najbliższe osoby ze swojej rodziny.  

W oficjalnym oświadczeniu książę Harry i Meghan Markle potwierdzili, że mała Lili otrzymała imię na cześć swojej prababci. Ale okazuje się, że Lilibet może mieć ukryte znaczenie i upamiętniać jeszcze jedną ważną osobę dla Sussexów. 

Imię Lilibet to nie tylko hołd dla królowej. Co oznacza? 

Lili, zdrobnienie od Lilibet, oznacza lilię. Zdaniem internautów imię córki Harry’ego i Meghan jest więc subtelnym hołdem dla Dorii Ragland, matki księżnej Sussexu. Podobno gdy Meghan była dziewczynką, jej mama nazywała ją “kwiatuszkiem”. Według Twitterowiczów imię Lili nawiązuje właśnie do relacji między Meghan i Dorią. 

Uwielbiam to, jak Lilibet “Lili” Diana oddaje cześć różnym generacjom kobiet. Lilibet było zdrobnieniem królowej w dzieciństwie. Lili, czyli imię, jakim będzie nazywana (córka Sussexów - przyp. red.), oznacza kwiat. Zdrobnienie Dorii dla Meghan to “kwiatuszek”. No i oczywiście imię Diana upamiętnia matkę Harry’ego, zmarłą księżną Walii. 

Lilibet Diana to piękne imię, pełne czułości wobec babci i matki Harry’ego. Mówienie o (córce Sussexów - przyp.r ed.) Lili to ukłon w stronę niesamowitej miłości Dorii do Meghan, która nazywa ją “kwiatuszkiem”. 

Księżna Sussexu jeszcze w roku 2016 wyznała, że “kwiatuszek” to zdrobnienie, którym jej matka nazywała ją kiedy była mała. Meghan napisała o tym na swoim nieistniejącym już blogu, The Tig.

Podobno Doria Ragland wciąż używa tego uroczego przezwiska wobec swojej córki. W roku 2019 wujek Meghan, Joseph Johnson, zdradził to w rozmowie z “The Sun”. Opowiedział o chwili, gdy Doria po raz pierwszy dowiedziała się, że jej córka spotyka się z księciem Harrym. 

Doria była bardzo podekscytowana. Powtarzała tylko: “Mój mały kwiatuszek! Mój kwiatuszek zostanie księżniczką!”. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez OK! Magazine (@okmagazine)

Co sądzicie o tej teorii? 

Zobacz również: Nena, Elma, Kaszmir. Nietypowe imiona, które polskie gwiazdy wybrały dla swoich dzieci

Polecane wideo

Tak wygląda najprzystojniejszy mężczyzna w naszym kraju. Oto nowy Mister Polski
Tak wygląda najprzystojniejszy mężczyzna w naszym kraju. Oto nowy Mister Polski - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie