Marilyn Monroe była dziwką?

Na jaw wychodzą nieznane fakty z życia seksbomby. Ponętna aktoreczka okazuje się być sztucznym tworem chirurgów plastycznych i notoryczną pacjentką ginekologów usuwających ciąże.
Marilyn Monroe była dziwką?
13.07.2008

Marilyn Monroe jest ikoną kina i niegasnącym symbolem seksu. Ile jednak jest skrywanych przez lata tajemnic, związanych z jej osobą? Naprawdę wiele.

Kłamstwa zaczęły się już na starcie, gdy jako wschodząca gwiazdka wyrzekła się swojego prawdziwego nazwiska - Norma Jeane Mortensen i zastąpiła je bardziej chwytliwym, który dziś zna cały świat. Niestety zapomniała się go nauczyć i gdy pierwszy raz dawała autograf, nie wiedziała, gdzie wstawić „i”.

Jej „aktorska” kariera zaczęła się w pierwszym numerze "Playboya", w którym opublikowano jej nagie zdjęcia, zrobione gdy miała około 20 lat. Potem, gdy zaistniała szansa na karierę filmową, panna Monroe nie zawahała się poddać kilku operacjom plastycznym - na początek nosa i podbródka. Potem jakiś zdolny pan doktor stworzył słynny pieprzyk. No cóż, nie jest on dziełem Matki Natury. Uroczy uśmiech gwiazda również zawdzięcza medycynie - ząbki zostały zrobione na specjalne zamówienie.

Marilyn miała jednak do czynienia nie tylko z chirurgami. Również ginekolodzy byli jej bliscy. Trudno nie zaprzyjaźnić się z żadnym z nich przy okazji usuwania jednej z ciąż. A panna Monroe stale gościła na fotelu zabiegowym. Jeszcze przed 29. urodzinami miała na koncie 19 usuniętych ciąż, a praktycznie każda była z innym mężczyzną. Później zabiegów było pewnie jeszcze drugie tyle. Gdy zmądrzała i zapragnęła zostać matką, nie dała już rady utrzymać płodu w swojej pokrytej licznymi bliznami macicy. Kilkakrotnie poroniła.

Mężczyźni w życiu aktorki zasługują na osobny akapit. Pierwsze małżeństwo zawarła ona w wieku 16 lat. Gdy miała 20, już była po rozwodzie. Potem było jeszcze kilku mężów, w tym słynny baseballista Joe DiMaggio i dramaturg Arthur Miller. Przy okazji miała liczne romanse, m.in. z członkami rodziny Kennedych. Przy takim trybie życia jasne jest, że bez alkoholu się nie obeszło. Pod koniec życia Monroe była już regularną alkoholiczką. Poza tym gustowała w narkotykach - urozmaicały jej one czas między kolejnymi nawrotami depresji i uprzyjemniały przebieg bulimii.

Zmarła ze słuchawką telefoniczną w dłoni. Jej śmierć była najprawdopodobniej wynikiem przypadkowego przedawkowania leków nasennych, chociaż niektórzy sądzą, że było to samobójstwo.

Mimo wszystko kochamy Marilyn Monroe. Świat bez niej nie byłby taki sam. Śmiem twierdzić, że umarła w dobrym momencie swojego życia - wyglądała jeszcze powabnie, nie była doszczętnie zniszczona przez alkohol i narkotyki. Dużo lepiej na tym wyszła niż Brigitte Bardot. Co z tego, że kiedyś piękna, skoro dziś pomarszczona? A w przypadku Monroe możemy się tylko zastanawiać, jakby wyglądała jako staruszka. Była wyjątkową kobietą mimo umiłowania do nagminnego puszczalstwa. Do dziś jest inspiracją dla artystów, a jej piosenek wciąż miło się słucha.

Polecane wideo

Komentarze (334)

Ocena: 4.98 / 5
Anonim (Ocena: 5) 11.07.2015 19:33
Mi artykuł się podoba. Całokształt jest ważny, Nie powinno sie pisac tylko o jej wyrzadzonych w dzieciństwie krzywdach, wrażliwości i pięknym ciele, ale i o tym, ze dokonywała notorycznie aborcji i zmianiała facetów jak przysłowiowe rękawiczki i ze początkowo dostawała kontrakty za seks - była rodzajem prostytutki za kontrakt.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.07.2015 19:26
Była skrzywdzonym dzieckiem. Chciała mieć dzieci ale z odpowiednim mężczyzną. Aborcje sprawiły że już nie mogła to donosić. Pojawiały się też ciąże pozamaciczne bo podczas wcześniejszych aborcji coś zniszczono w jej jajowodach czy coś tam. Jestem za życiem, ale i tak szkoda mi jej. Czytałam o niej książkę. Z pewnością miała wyrzuty sumienia, że dokonywała aborcji. Jednak zrobiła to ;(, uprawiała seks z wieloma mężczyznami ale też dlatego że szukała ojca, którego nie miała, akceptacji. Szukała w tych mężczyznach.
odpowiedz
F (Ocena: 5) 07.07.2015 18:45
A jeśli ktoś nie wierzy jak się załatwiało kiedyś możliwość sławy to niech poczyta. Piękne ale moralne dziewczyny nie osiągnęły nic gdy nie chciały się oddać odpowiednim osobom. Nawet nasze polskie Mazowsze.
odpowiedz
FANKA (Ocena: 5) 07.07.2015 18:42
Przeczytałam książkę "MARILIN ŻYĆ I UMRZEĆ Z MIŁOŚCI". Tam jest opisana cała machina Hollywood u. Aby ktoś zwrócił na dziewczynę uwagę musiała spać z wieloma osobami. takie to kiedyś były gwiazdy. Była piękna ale miała setki facetów - pewnie sama nie wiedziała ilu i usuwała ciążę. Operacje plastyczne były raczej drobne. Ona była ładna z natury ale żeby zaistnieć najpierw musiała dać odpowiednim osobom dooopy. Bw tego nie byłoby żadnej Marylin.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.03.2015 18:05
Artykuł napisany jest bardzo źle. Na dodatek nie należy krytykowac zmarlych, przeciez nie znalismy ich osobiscie?! A aluzja o Bardotce jest tak idiotyczna, że trudno mi w to uwierzyć.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie