Królowa Elżbieta pożegnała księcia Filipa specjalną wiadomością. Te zdjęcia wzruszyły cały świat

Ten gest był niezwykle symboliczny.
Królowa Elżbieta pożegnała księcia Filipa specjalną wiadomością. Te zdjęcia wzruszyły cały świat
Fot. PA Images/Forum
19.04.2021

W minioną sobotę 17 kwietnia odbył się pogrzeb księcia Filipa. Mąż królowej Elżbiety II zmarł 9 kwietnia w wieku 99 lat. Z powodu pandemii koronawirusa uroczystości pogrzebowe były dość skromne (oczywiście w skali royalsów). Z drugiej strony książę Edynburga jeszcze za życia miał nalegać na skromny pochówek, ponieważ nie znosił przesadnego przepychu. 

Zobacz również: Książę Filip nie żyje. Mąż królowej Elżbiety miał 99 lat

Pogrzeb księcia Filipa odbył się na zamku w Windsorze. Wzięło w nim udział zaledwie 30 osób, a podczas uroczystości ściśle przestrzegano reżimu sanitarnego i zasad dystansu społecznego. Było to wyraźnie widoczne zwłaszcza jeśli chodzi o kondukt żałobny - dzieci księcia Filipa, a także jego wnukowie William i Harry podążali za trumną zachowując między sobą stosowne odległości. 

Podczas transmisji z pogrzebu uwaga całego świata skupiła się zwłaszcza na królowej Elżbiecie, która ze względów bezpieczeństwa była niejako izolowana od reszty żałobnikówMimo że monarchini zgodnie ze swoją rolą starała się nie okazywać emocji, pożegnała swojego męża wyjątkowo wzruszającym gestem.  

Pogrzeb księcia Filipa. Królowa pożegnała go wzruszającym listem 

Wśród zdjęć z pogrzebu księcia Filipa przewija się zwłaszcza jedno - ujęcie trumny, na której widnieje list napisany własnoręcznie przez królową Elżbietę. Jak donosi magazyn “People”, wdowa po księciu Edynburga podpisała ostatnią wiadomość do swojego męża uroczym zdrobnieniem, jakim ukochany zwracał się do niej przez 73 lata małżeństwa, czyli Lilibet.  

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Freida Rivera (@fridzleah)

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez on another love✨ (@arrispassion)

Brytyjskie media zwracają uwagę na fakt, że to zdrobnienie było zarezerwowane tylko dla najbliższych członków rodziny królewskiej. Monarchini otrzymała je jeszcze w dzieciństwie. Imieniem Lilibet zwracali się do niej rodzice i siostra Małgorzata. Książę Filip był ostatnią osobą, która używała tego zdrobnienia w stosunku do królowej.  

Zobacz również: Książę Filip miał wielki żal do twórców „The Crown”. Ujawniono, który wątek określił jako „szokująco złośliwy”

Polecane wideo

Na Netflixie gra ortodoksyjnego Żyda, a na co dzień wygląda TAK. Ten izraelski aktor zawróci Wam w głowie
Na Netflixie gra ortodoksyjnego Żyda, a na co dzień wygląda TAK. Ten izraelski aktor zawróci Wam w głowie - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie