Demi Lovato przyznała, że jest panseksualna. Czuje się częścią społeczności LGBT+

„Jestem częścią tej alfabetycznej mafii i jestem z tego dumna!” - ogłasza.
Demi Lovato przyznała, że jest panseksualna. Czuje się częścią społeczności LGBT+
fot. Instagram (instagram.com/ddlovato)
01.04.2021
Wiktoria Sobocińska

Demi Lovato już od kilku lat otwarcie opowiada o swojej chorobie psychicznej, trudnych doświadczeniach, uzależnieniach, a nawet preferencjach seksualnych. W wywiadach często podkreślała, że pociągają ją zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Jest po prostu pozytywnie nastawiona na kontakty międzyludzkie. W 2020 roku zwierzała się, że nie jest łatwo rozmawiać o tym z rodzicami, którzy wychowali ją w duchu tradycyjnych wartości. Demi dorastała bowiem w bardzo religijnej rodzinie.

Gwiazda czekała na właściwy moment, aby podzielić się tą informacją ze światem i zrobić publiczny "coming out". Dodajmy, że jako panseksualne zidentyfikowały się już jej koleżanki po fachu: Miley Cyrus oraz Janelle Monáe.

Zobacz również: Miłość bez granic. Co to znaczy być panseksualnym?

Demi Lovato jest panseksualna

Jeszcze niedawno portale plotkarskie mocno gratulowały Demi jej zaręczyn z aktorem Maxem Ehrichem. Od tamtej pory jednak wiele się zmieniło. 

W zeszłym roku byłam zaręczona z mężczyzną. Byłam przekonana, że teraz będę już żonata, być może nawet w ciąży. Ale to tak nie działa. Nie wiem nawet, czy ostatecznie skończę z facetem i czy widzę siebie w roli matki. To bardzo płynne

- tłumaczyła w podcaście Joe Rogan Experience, zapytana, czy planuje mieć dzieci.

Demi potwierdziła, że miała na myśli płynność w kontekście seksualnym. Chciałaby identyfikować się jako osoba panseksualna. Jak przyznała, czuje się "zbyt queer", aby randkować z facetami hetero.

Czym jest panseksualizm?

Przypomnijmy, że panseksualizm, zwany też omniseksualizmem, to romantyczny, seksualny, albo emocjonalny pociąg do drugiej osoby, niezależnie od jej płci czy tożsamości płciowej. Dla panseksualistów bardziej liczy się wnętrze, charakter i osobowość partnera, niż jego płeć. 

Od bardziej popularnego biseksualizmu różni się on tym, że rozszerza się również na osoby transpłciowe albo niebinarne. Jako niebinarny płciowo zidentyfikował się m.in. Sam Smith.

Nie jestem mężczyzną, nie jestem kobietą, jestem sobą

- oświadczył wokalista w wywiadzie. 

Wokalistka wspomniała, że odkąd usłyszała określenie społeczności LGBTQIA + jako "alfabetycznej mafii", od razu się w nim zakochała. 

Jestem częścią tej alfabetycznej mafii i jestem z tego dumna!

- przyznała w wywiadzie.

Choć dzisiaj wypowiada się na ten temat swobodnie, to w przeszłości nie było to takie proste. Jako nastolatka czuła ogromny wstyd, kiedy orientowała się, że podoba jej się jakaś dziewczyna. Dorastanie u boku konserwatywnych i religijnych rodziców wcale w tym nie pomagało. 

Kiedy zdała sobie sprawę z tego, że nie jest heteroseksualna? Demi przywołała scenę namiętnego pocałunku między Sarah Michelle Gellar i Selmą Blair w filmie Cruel Intentions z 1999 roku, która wywołała w niej wiele emocji. Wtedy jednak wypierała taką możliwość i zamknęła się w sobie. 

To dobrze, że gwiazda Disneya nareszcie może otworzyć się przed swoją publicznością, ponieważ do tej pory nie miała łatwego życia w show-biznesie. Od dawna zmaga się z uzależnieniami, zaburzeniami odżywiania, chorobą dwubiegunową, a także cudem uszła z życiem z powodu przedawkowania. 

Już jutro wychodzi nowy album piosenkarki: Dancing with the Devil... The Art of Starting Over. Fani podejrzewają, że po nagraniu wspólnego utworu z Noah Cyrus, między kobietami zaiskrzyło. Amerykańskie media wróżą im romans, ale żadna z nich nie skomentowała tego oficjalnie. 

Czy rzeczywiście łączy je coś więcej?

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Demi Lovato (@ddlovato)

Zobacz również: Jak wygląda teraz córka Angeliny Jolie, która zmienia płeć? Spektakularna metamorfoza

Polecane wideo

Ile ważą polskie gwiazdy? Wieniawa, Siwiec, Rubik, Warnke
Ile ważą polskie gwiazdy? Wieniawa, Siwiec, Rubik, Warnke - zdjęcie 1
Komentarze (7)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 02.04.2021 11:06
Dobra, czy ona potrafi o czyms innym mowic procz tego ze, cpa, badz cpala, ze pila, badz pije, ze jest na odwyku, badz byla, czy o tym z kim spi? Strasznie to prymitywne.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.04.2021 10:43
Ona jest psychiczna. Bardzo zaburzona osoba, ktora ucieka przed soba poprzez cpanie, alkohol i teraz przez uciekanie od siebie samej. Chore. Wzbudza we mnie obrzydzenie.
odpowiedz
CD (Ocena: 5) 01.04.2021 19:27
Nagle mnóstwo gwiazd jest homo- bi- czy panseksualna. Osoby lgbt były, są i będą istnieć ale ostatnio jest ich za dużo. Osobiście uważam że część z nich (nie wszystkie oczywiście) tak naprawdę są heteroseksualne ale albo mówią że są z lgbt bo to ,,modne" albo chcą się w ten sposób wytłumaczyć że nie znalazły partnera płci przeciwnej.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.04.2021 17:50
To w sumie pedofile tez mogą powiedzieć że są panseksualni. W końcu liczy się wnętrze i osobowość.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.04.2021 15:14
Lepiej niech się zajmie tym co jej wychodzi dobrze czyli muzyka. Słaba próba zaistnienia w necie.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie