Żona Krzysztofa Krawczyka o stanie zdrowia muzyka. Dlaczego zachorował na COVID-19 mimo przyjęcia szczepionki?

Pojawiły się nowe informacje. W jakim jest stanie?
Żona Krzysztofa Krawczyka o stanie zdrowia muzyka. Dlaczego zachorował na COVID-19 mimo przyjęcia szczepionki?
fot. AKPA
25.03.2021
Wiktoria Sobocińska

W Polsce od kilku miesięcy trwa intensywna dyskusja na temat tego, która szczepionka na koronawirusa jest bezpieczna i najbardziej skuteczna. Politycy podtrzymują narrację, że im większa ilość obywateli podda się szczepieniu, tym szybciej "powrócimy do normalności", ale ta wizja nieustannie zdaje się oddalać w czasie. 

Zobacz również: Paulina Młynarska pokazała zdjęcie po podwójnej mastektomii. „Chce się wyć!”

Okazuje się, że nawet profilaktyczne szczepienie nie wystarczy, aby ochronić się przed wirusem, czego dowodem jest przypadek muzyka, Krzysztofa Krawczyka. Jego żona Ewa podała nowe informacje na temat stanu zdrowia gwiazdora. Jak się czuje? 

Krzysztof Krawczyk zachorował na koronawirusa 

fot. AKPA

Nie tak dawno w sieci został opublikowany filmik Andrzeja Piasecznego, który mocno podzielił internautów. Na nagraniu widać, jak wokalista jest podpięty do aparatury w szpitalu i ledwo oddycha, namawiając wszystkich, aby przestrzegali obostrzeń. Część osób twierdzi, że to jedynie gra aktorska, a pozostali są przejęci skalą zachorowań i życzą swojemu idolowi zdrowia. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Andrzej Piaseczny (@andrzejpiaseczny_official)

Tym razem dowiedzieliśmy się, że również Krzysztof Krawczyk trafił do szpitala z powodu COVID-19. W poście na Facebooku pozdrowił swojego przyjaciela z branży i poprosił o modlitwę. 

Milknę. Nie oczekujcie żadnych wiadomości ode mnie. I proszę nie nękajcie moich bliskich. Mogę tylko Was prosić o modlitwę! Nawet szczepienie Pfizerem nie pomogło. Łączę się w chorobie ze wszystkimi, których ona dopadła, a szczególnie z moim Przyjacielem Andrzejem Piasecznym. Piasek nie dajmy się tej zarazie!

- wytłumaczył muzyk na swoim profilu. Post zebrał już ponad 8 tysięcy reakcji. 

Piosenkarz wytłumaczył, że szczepionka preparatem Pfizer nie uchroniła go przed wirusem oraz że martwi się o swoją żonę, Ewę.

Ukochana wreszcie poinformowała publicznie, w jakim stanie jest jej mąż. Niestety, nie mogła odwiedzić go w szpitalu

Mój mąż nawet nie leży pod respiratorem. Ma łagodną formę koronawirusa. Jest mi ciężko, bo przez 40 lat byliśmy razem przez 24 godziny na dobę. Teraz nie mam męża obok siebie i jest to dla mnie dramat. Przeżywam męki, bo nawet nie mogę go odwiedzić w szpitalu. Wydaje mi się, że ja bardziej przeżywam jego chorobę. On ma w szpitalu opiekę, a ja zostałam sama i cały czas biję się z myślami

- wyjaśniła w rozmowie z Plejadą

Dlaczego muzyk trafił do szpitala pomimo szczepienia? 

Wszyscy zastanawiają się, dlaczego szczepionka o rzekomo najwyższej skuteczności nie ochroniła gwiazdora przed chorobą. O komentarz eksperta w tej sprawie poprosiła redakcja Wirtualnej Polski.

Te szczepionki są jednymi z najbardziej skutecznych, jakie ludzkość wymyśliła (...), ale żadna nie daje stuprocentowej gwarancji ochrony przed zakażeniem. (...) Jeżeli już dojdzie do zakażenia, zapewnia, że to zakażenie będzie przebiegało łagodniej i nie będzie stwarzało zagrożenia śmierci. W zdecydowanej większość przypadków szczepionki chronią przed jawnym klinicznie zakażeniem. Pamiętajmy, że zawsze będzie jakiś odsetek osób, które mimo wszystko zachorują

- wytłumaczył Robert Flisiak, kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, w programie WP Newsroom.

Dodał również, że okres wylęgania COVID-19 trwa do dwóch tygodni, więc pacjent mógł zostać zakażony jeszcze przed szczepieniem, a objawy pokazały się dopiero po przyjęciu szczepionki. 

Przekonał was ten argument? Przypominamy, że obecnie w szpitalu przebywa również prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski. 

Życzymy wszystkim szybkiego powrotu do zdrowia!

fot. AKPA

Zobacz również: Jak mieszka Rafał Brzozowski? Zobacz jego apartament

SONDA
Zamierzasz zaszczepić się na COVID-19?
Zamierzasz zaszczepić się na COVID-19?

Polecane wideo

Ile ważą polskie gwiazdy? Wieniawa, Siwiec, Rubik, Warnke
Ile ważą polskie gwiazdy? Wieniawa, Siwiec, Rubik, Warnke - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie