Zofia Zborowska krytycznie o stosunku do Kościoła. Twierdzi, że przyjmowanie sakramentów przez dzieci to „szopka”

Zgadzacie się?
Zofia Zborowska krytycznie o stosunku do Kościoła. Twierdzi, że przyjmowanie sakramentów przez dzieci to „szopka”
fot. Instagram (instagram.com/zborowskazofia)
14.01.2021
Wiktoria Sobocińska

Zofia Zborowska jest bardzo aktywna na swoim Instagramie, gdzie systematycznie publikuje kulisy zarówno swojego życia zawodowego, jak i prywatnego. Wielu fanów jest ciekawych, jakie są prawdziwe poglądy i wartości aktorki. Niedawno mieli okazję się o tym przekonać, ponieważ gwiazda zorganizowała na swoim profilu serię tzw. Pytań i Odpowiedzi.

Zobacz również: Dlaczego Lewandowscy nie ochrzcili Laury? Rodzice wreszcie podali ważny powód

Zosia nie owijała w bawełnę i na nietypowe pytanie odpowiedziała szczerze i bez ogródek, przytaczając historię z życia wziętą. Dlaczego krytycznie wyraziła się o Kościele katolickim?

Zofia Zborowska o swoim stosunku do Kościoła

Gwiazda chętnie dzieli się swoim życiem prywatnym w mediach społecznościowych, w związku z czym stworzyła ostatnio swoim fanom możliwość zadawania pytań na InstaStory

W pewnym momencie pojawiło się pytanie o udział aktorki w uroczystościach kościelnych. Jeden z obserwatorów był ciekawy, czy Zofia pojawia się na nich, gdy dotyczą one jej bliskich.

Nikt nie spodziewał się, że artystka odpowie tak obszernie i emocjonalnie. Okazało się, że chociaż chętnie pojawia się na ślubach swoich znajomych, to angażowanie dzieci w sakramenty jest według niej skandaliczne, czego sama była świadkiem.

Skąd takie wrażenie?

Przyjmowanie sakramentów przez dzieci

Zofia Zborowska postanowiła wyjaśnić fanom swoje stanowisko, odwołując się do jednej z historii ze swojego życia. Miało to miejsce podczas komunii krewnego jej męża, Andrzeja Wrony.

W wakacje byłam w kościele, bo chrześniak Andrzeja miał pierwszą komunię i niestety bardzo źle to wspominam. Jedna z dziewczynek w trakcie śpiewania zaczęła szlochać ze stresu, jej matka natychmiast wstała, żeby do niej podejść, ale została stanowczo zatrzymana przez zakonnice. Myślałam, że wyjdę z siebie

- oburzyła się aktorka podczas Q&A zorganizowanego na Instagramie.

Gwiazda z powodu takich wydarzeń ma stanowczo negatywny stosunek do angażowania nieświadomych dzieci w religijne uroczystości przez Kościół. Od tamtego momentu nie chce już przykładać do tego ręki.

Obiecałam sobie, że nie będę już nigdy brać udziału w takich szopkach, gdzie małe dzieci są wrzucane w jakiejś abstrakcyjne sytuacje

- podsumowała.

Słusznie?

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez I❤️mypolishlife (@zborowskazofia)

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez I❤️mypolishlife (@zborowskazofia)

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez I❤️mypolishlife (@zborowskazofia)

Zobacz również: „Podjęłam decyzję o apostazji. Zamiast oceniać mnie, lepiej oceńcie sytuację w Polsce”

Polecane wideo

Gwiazdy, które przyznały się do aborcji
Gwiazdy, które przyznały się do aborcji - zdjęcie 1
Komentarze (8)
Ocena: 4.88 / 5
Anonim (Ocena: 4) 21.01.2021 19:30
A Eurowizja junior i dziecięce pokazy mody nadal istnieją!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.01.2021 15:51
Ma rację. Nie ma sensu wrzucać dzieci w sytuację, które są dla nich abstrakcją. Dopiero jako dorosła zrozumiałam, że ksiądz podczas spowiedzi wypytywał mnie o masturbacje. Jako dziecko nie wiedziałam, o co mu chodzi. Moje dzieci nie pójdą do komunii i spowiedzi, mogą dołączyć do kościoła, kiedy podrosną i same będą chciały, nie będę odradzać, ale uprzedzę o potencjalnych zagrożeniach.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.01.2021 09:34
Przecież ma rację. Komunia komunią, ale pierwsza spowiedź to straszna trauma dla dziecka. Po co to...
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 14.01.2021 23:11
Jej to nigdy nic nie pasuje, nawet gdyby ksiądz dał jej schronienie w czasie burzy to i tak znajdzie powód, żeby go oczernić. Nic nowego. Tylko się wystrzegać w życiu takich osób jak ta pani.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.01.2021 17:23
Nie zapominajmy też o chciwej naturze dzieci, które dałyby z siebie zrobić nawet i hinduistów, byle dostać drogie prezenty.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie