Barbara Kurdej-Szatan tłumaczy się z afery na Zanzibarze: „Nie wpadłam na to, że ktoś mógłby odebrać to rasistowsko”

Jedno zdjęcie z urlopu wywołało wielkie oburzenie w sieci.
Barbara Kurdej-Szatan tłumaczy się z afery na Zanzibarze: „Nie wpadłam na to, że ktoś mógłby odebrać to rasistowsko”
fot. Instagram (instagram.com/kurdejszatan)
12.01.2021
Wiktoria Sobocińska

Mimo, że jeszcze niedawno większość celebrytów promowała z racji pandemii koronawirusa akcję pod tytułem „Zostań w domu”, to na Instagramie coraz częściej zaczęły pojawiać się zdjęcia z ich egzotycznych podróży.

Wiele gwiazd wybrało się na wypoczynek do Zanzibaru, które jako jedno z nielicznych w tej chwili miejsc na świecie nie wymaga m.in. odbycia przymusowej kwarantanny.

Zobacz również: Anna Lewandowska na sankach z córkami. Klara to wykapana mamusia!

Relacja Barbary Kurdej-Szatan z rajskiej wycieczki obróciła się jednak w prawdziwy koszmar. Aktorka opublikowała zdjęcie ze spaceru po plaży z małym Heniem, na którym oznaczyła producenta dziecięcego wózka. Jak się później okazało, był to wizerunkowy strzał w kolano.

Barbara Kurdej Szatan na Zanzibarze

Gwiazda rozpoczęła 2021 rok cudownym urlopem na Zanzibarze, skąd publikowała liczne zdjęcia oraz nagrania. Na jednym z nich miejscowe dzieci pomagają aktorce pchać wózek z Henrykiem i co więcej, w poście czytamy, że jej synek „jeździł tam jak król”.

Basia Kurdej-Szatan oznaczyła w nim również producenta dziecięcych akcesoriów i weszła w interakcję z obserwatorami, pytając, jakie są ich wspomnienia z zabieraniem wózka na rodzinne wakacje.

Nie trzeba było długo czekać na odzew ze strony krytycznych internautów

Dzieci w Afryce nie mogą chodzić do szkoły, żeby pracować i pomóc utrzymać rodziny (nie wszystkie, ale jest ich bardzo dużo). I pozowanie na ich tle z wypasionym wózkiem od sponsora i wspomnienie o tym, że dziecko jeździ jak król jest zwyczajnie niestosowne...

- skomentował jeden z nich, zyskując liczne polubienia.

Szkoda mi tych dzieci, które są tam traktowane jako atrakcja dla turystów

- dodała kolejna osoba.

Wkrótce kontrowersyjne zdjęcie obiegło wszystkie media plotkarskie

Naprawdę polecam się doedukować w obszarze kolonializmu, syndromu białego wybawcy i białego przywileju. I naprawdę tutaj nie chodzi o to, że ktoś się na Ciebie uwziął - robisz po prostu rzecz, która jest społecznie szkodliwa i przynajmniej część osób próbuje to Tobie pokazać

- wyjaśniła podstawy do krytyki Anna Wiatrowska na profilu queerowyfeminizm.

fot. Instagram (instagram.com/kurdejszatan)

Kontrowersyjne zdjęcie z wózkiem: wyjaśnienie

Barbara Kurdej-Szatan oburzona bezpodstawną reakcją mediów oraz użytkowników Instagrama postanowiła napisać osobny post z obszernym wyjaśnieniem całej sytuacji.

Twierdzi, że nie zrobiła tego celowo, a mieszkańcy widoczni na fotografiach wyrazili zgodę na udostępnianie swojego wizerunku. Porównanie dziecka do króla miało mieć jedynie żartobliwy charakter

Ta Pani jest przeeepiękna💙a! I jak widać - zgodziła się na fotkę! Tak jak dzieciaki z poprzedniego zdjęcia, z którymi gadaliśmy, zdjęcie widziały i one i dorośli. A że „król”? Hmmm niezależnie czy wiozłoby wózek kilku kolegów, kilka dziewczyn czy dzieci z Polski - tak samo bym to nazwała. Żartobliwie... Nawet nie wpadłam na to, że ktoś mógłby odebrać to rasistowsko. Niestety zapomniałam, że nasz kraj jest średnio tolerancyjny

- tłumaczy aktorka na Instagramie, zalecając innym dystans.

Basia Kurdej-Szatan jest również zdania, że zanim media plotkarskie rozpętały burzę na temat jej kontrowersyjnego zdjęcia z wakacji, pod postem widniał tylko jeden negatywny komentarz, i to z anonimowego konta.

W najgorszych przypadkach takie zachowanie może być powodem samobójstw. I było!!!! Pamiętacie lekarza, który na początku pandemii popełnił samobójstwo, bo nie wytrzymał hejtu??? Dodatkowo - w obecnej sytuacji w kraju, gdy ludzie są tak podzieleni, moglibyście jednak zmienić front! A tylko dokładacie do tego całego go*wna ogromną cegłę

- przestrzegła przed bezpodstawnym hejtem.

Na Zanzibarze jeszcze intensywniej nauczyłam się cieszyć każdą chwilą, celebrować czas i myśleć jak Oni - Hakuna Matata! Czyli nie martw się, będzie dobrze:) P.S. Ajaj...na tym zdjęciu mam również nerkę Gucci... omg, powinnam ją zdjąć, bo widać pasek i powinnam przecież cały czas o tym myśleć!!!

- podsumowała ironicznie gwiazda.

Przekonało Was to?

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Basia Kurdej-Szatan (@kurdejszatan)

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Basia Kurdej-Szatan (@kurdejszatan)

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Basia Kurdej-Szatan (@kurdejszatan)

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Basia Kurdej-Szatan (@kurdejszatan)

Zobacz również: Krystyna Janda w ogniu krytyki. Wyciekł mail z fundacji dotyczący szczepienia

Polecane wideo

Luksusowy dom Małgorzaty Kożuchowskiej: Stonowane kolory i zwariowane tapety
Luksusowy dom Małgorzaty Kożuchowskiej: Stonowane kolory i zwariowane tapety - zdjęcie 1
Komentarze (16)
Ocena: 4 / 5
gość (Ocena: 1) 14.01.2021 11:42
Osoby, które uważają to za rasizm sami są rasistami.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.01.2021 09:31
Porazka, nie widze żeby tym ludziom na zdjęciu stala się jakaś krzywda. Przeciwnie, są zadowoleni i usmiechnieci. Dzisiejsze czasy są chore, nic już nie można powiedzieć. Ale za to, gdyby kurdej szatan z mężem i jeszcze kilkoma białymi osobami wozili czarnoskóre dziecko i napisali, ze to dziecko było wożone jak król to oczywiście wszystko byłoby ok.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 13.01.2021 09:04
Jasne, nie powinna się w czasie pandemii wybierać na takie wakacje - to jedno, ale gdzie ktoś widzi w tym rasizm? XD teraz to już w ogóle nie można sobie zrobić zdjęcia z czarnoskórą osobą, bo inaczej jest się rasistą czy jak?
zobacz odpowiedzi (4)
gość (Ocena: 5) 13.01.2021 01:26
Ona jest zwyczajnie głupia i nie rozumie, że krytyka to nie hejt. Tak samo było z tym głupim wyzwaniem, kiedy latała z gołym ciążowym brzuchem i biła się z kimś. Zrobiła sobie zabawę z czyjegoś nieszczęścia i jeszcze zrobiła aferę, bo ktoś jej uwagę zwrócił. Gdyby miała coś w głowie to zrozumiałaby swój błąd.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 12.01.2021 23:16
Niech wypier.d.a.la.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie