Ellen Page to teraz Elliot Page. Aktor wyznał, że jest osobą transpłciową

„Jestem trans, moje zaimki to on/oni i mam na imię Elliot”.
Ellen Page to teraz Elliot Page. Aktor wyznał, że jest osobą transpłciową
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/elliotpage)
02.12.2020

Nazwisko Ellen Page widnieje w napisach końcowych takich filmów jak “Juno”, “Incepcja czy “Zakochani w Rzymie”. To też jedna z gwiazd produkcji Netflixa zatytułowanej “The Umbrella Academy”. Ale od wczoraj nie obejrzymy już filmów i seriali z Ellen Page. Aktor ogłosił, że ma na imię Elliot i jest osobą transpłciową. 

Zobacz również: Przez 17 miesięcy dokumentował swoją przemianę z mężczyzny w kobietę. Ostatnie zdjęcie zwala z nóg!

Elliot Page dokonał coming outu w obszernym i szczerym wpisie opublikowanym na Instagramie. Poinformował w nim o zmianie imienia oraz o tym, że identyfikuje się jako mężczyzna. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @elliotpage

Ellen Page to teraz Elliot Page. Aktor jest osobą transpłciową

Witajcie, przyjaciele, chcę podzielić się z wami informacją, że jestem trans, moje zaimki to on/oni i mam na imię Elliot. Czuję się szczęśliwy, że to piszę. Że udało mi się dotrzeć to tego momentu w moim życiu. 

Czuję przytłaczającą wdzięczność wobec niesamowitych ludzi, którzy wspierali mnie podczas tej drogi. Nie jestem w stanie wyrazić jak wspaniałe jest wreszcie kochać siebie na tyle, aby być swoim prawdziwym "ja". (...) 

Proszę was też o cierpliwość. Moja radość jest prawdziwa, ale także krucha. Prawda jest taka, że mimo uczucia głębokiego szczęścia i świadomości moich przywilejów, mam w sobie także lęk. Boję się inwazyjności, nienawiści, “żartów” i przemocy. (...) Statystyki są przerażające. Dyskryminacja wobec osób trans jest powszechna, podstępna i okrutna oraz ma przerażające konsekwencje. Tylko w 2020 roku zamordowano przynajmniej 40 osób trans, większość z nich była czarnymi i latynoskimi transkobietami 

Do przywódców politycznych, którzy pracują nad tym, aby uznać za niezgodną z prawem opiekę medyczną dla osób trans i odebrać nam nasze prawo do życia, oraz do wszystkich tych dysponujących olbrzymimi platformami, a którzy kontynuują pluć wrogością wobec trans społeczności - macie krew na rękach. 

Uwielbiam fakt, że jestem trans. Uwielbiam, że jestem nieheteronormatywny. (...) Do wszystkich osób trans, które zmagają się z prześladowaniem, nienawiścią do samych siebie, przemocą i jej groźbą każdego dnia - widzę was, kocham was i zrobię wszystko co mogę, aby uczynić ten świat lepszym. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @elliotpage

Elliot Page otrzymał olbrzymie wsparcie ze strony fanów i współpracowników. Słowa miłości wobec aktora płyną m.in. od przyjaciół z serialu “The Umbrella Academy” oraz od Netflixa. 

Jesteśmy dumni z naszego superbohatera! Kochamy cię, Elliot! 

Nie możemy się doczekać twojego powrotu w sezonie trzecim! 

Z kolei organizacje walczące o prawa osób transpłciowych oraz środowiska LGBT zwróciły uwagę na fakt, że coming out Elliota Page’a to dla nich historyczny i przełomowy moment. 

Elliot Page dał nam fantastycznych filmowych bohaterów oraz jest adwokatem dla wszystkich osób LGBT. Teraz Elliot stał się inspiracją dla niezliczonych osób trans i niebinarnych. Wielbimy go. Wszyscy ludzie trans zasługują na bycie akceptowanymi 

- napisali na Twitterze przedstawiciele amerykańskiej organizacji GLAAD, której celem jest eliminowanie homofobii oraz dyskryminacji przez wzgląd na orientację seksualną i tożsamość płciową w mediach, a także promowanie zrozumienia, akceptacji i równości. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @elliotpage

W 2014 roku Elliot Page, jeszcze jako Ellen ogłosił, że jest lesbijką. W roku 2018 wziął ślub z tancerką Emmą Portner. 

Zobacz również: Ojciec uczy transpłciowego syna, jak się golić. Nowa reklama Gillette przełamuje tabu

Polecane wideo

Naukowcy znaleźli kobietę idealną. To ona ma mieć doskonałe wymiary
Naukowcy znaleźli kobietę idealną. To ona ma mieć doskonałe wymiary - zdjęcie 1
Komentarze (34)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 04.12.2020 01:13
A ja jestem pieskiem, zaadoptuje mnie ktoś? Tylko uwaga, potrafię gryźć, hau hau
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.12.2020 21:39
Ogólnie uważam się za osobę tolerancyjną, ale jednak trochę śmieszy mnie w tych czasach, to jak ludzie tłumaczą, że są tacy mądrzy, postępowi i ogólnie wiele rzeczy argumentują nauką, krytykując jednocześnie wiarę, a ich argmenty to nic innego jak właśnie wiara, a nie nauka. Bo jak inaczej można powiedzieć o osobach, które uważają, że zmiana imienia zmienia płeć, już nie wspominając o tych, którzy uważają, że same uczucia zmieniają płeć... tak samo jak można mówić o nauce, gdzie ma się zaległości z początków edukacji, ludzie którzy argumentują swoje przekonania nauką twierdzą, że np.płód jest tylko zlepkiem komórek, więc można go usunąć, jakby nie wiedzieli, że sami też są zlepkiem komórek, albo że płód nie jest człowiekiem, tak jakby nikt im na przyrce w podstawówce nie wytłumaczył, że gatunek ssaka to nie faza rozwoju ssaka. Przecież równie dobrze można powiedzieć, że dziecko to nie człowiek, albo dorosły to nie człowiek, w zależności od wiary oczywiście. I sama nie mam nic do osób uważających, że mają inną płeć niż naprawdę, sama jestem też za kompromisem aborcyjnym, ale nie tłumaczcie tego proszę nauką, bo wasze argumenty nie mają z nią nic wspólnego.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.12.2020 17:58
A jak ja się przebiorę za kota i powiem, że ludzie mają mówić na mnie Puszek, dokarmiać mnie i nie narzekać jak będę polować w centrum miasta na gołębie, bo przecież jestem kotkiem i mam do tego prawo, to ludzie będą się na to zgadzać czy może jednak zamkną mnie w psychiatryku? Czemu niby człowiek czujący się kotem ma mieć mniejsze prawa od kobiety czującej się mężczyzną? Bo co? Bo jest ich mniej? Sorry, ludzie mogą się przebierać i próbować zakłamywać rzeczywistość, ale nie powinni zmuszać do tego osób postronnych, ani dziwić się, że przez niektórych są uważani za nienormalnych.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.12.2020 17:52
A ja jeśli czuje się kotem to jak się to nazywa ?!...
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 02.12.2020 23:36
Ludziom sie w dzisiejszych czasach w du*ch przewraca
odpowiedz

Polecane dla Ciebie