Żona Cezarego Pazury szczerze o depresji. „Prosiłam męża: Tylko nie mów nikomu”

Osoby chorujące potrafią świetnie udawać, że wszystko jest ok.
Żona Cezarego Pazury szczerze o depresji. „Prosiłam męża: Tylko nie mów nikomu”
fot. Instagram (instagram.com/edyta_pazura)
06.11.2020
Wiktoria Sobocińska

Edyta jest nie tylko wybranką życia, ale i menadżerką Cezarego Pazury. Pomimo sporej różnicy wieku są bardzo zgraną parą i wychowują wspólnie trójkę dzieci: Amelię, Antosia oraz Ritę. 

Zobacz również: Joanna Koroniewska wściekła na decyzję TK. „Mam dwoje zdrowych dzieci, ale ciąż…”

Edyta Pazura: depresja

Edyta aktywnie udziela się w social mediach, a nawet prowadzi własny kanał na Youtubie. Podczas ostatniego odcinka zdobyła się na szczere wyznanie dotyczące jej zmagań z depresją. Przełamała obraz idealnego życia celebrytów, którzy świetnie potrafią udawać, że wszystko jest w porządku. 

Wiem, że osoby z depresją potrafią świetnie udawać. Kiedy miała przyjechać moja mama, ubierałam najlepsze ciuchy, kręciłam włosy na wałki i robiłam smokey eyes. Wiem również, że depresja nie musi przyjść wtedy kiedy jest źle. Czasami wystarczy mały impuls. Myślałam że po moich doświadczeniach jestem jak czołg, niezniszczalna

- tłumaczy żona aktora.

Edyta Pazura przeżyła wiele traumatycznych momentów, które mogły wpłynąć na jej stan psychiczny. Wcześniej wydawało jej się, że jest silna i wszystko przetrzyma. Organizm jednak powiedział w końcu: dość.

Przez kilka lat byłam sukcesywnie gnojona i jakoś nie było wtedy aktywistek i feministek, które by mnie obroniły - tak, dokładnie. Przeżyłam dwie zagrożone ciąże, publiczne łgarstwo, lament obcych kobiet, szantaż, ataki fanatycznych użytkowników Instagrama i równie fanatycznych ludzi, którzy z całych sił pragnęli mi zaszkodzić. Otruto nam psa, śmierć bliskich, a dom spalił się w dziwnych okolicznościach. Nasz majątek życia. Myślałam, że po tym wszystkim, nic mi już nie zaszkodzi i przyszła ona… „Pani Depresja”

- wymienia w osobistym wpisie. 

Ten okres był dla niej bardzo ciężki i stresujący. Choroba następowała powoli.

Byłam smutna, przygnębiona, wszystko doprowadzało mnie do płaczu - film, bajka. Odczuwałam brak koncentracji, który była dla mnie bardzo uciążliwy. Po cichu, po cichu się do mnie wkradała

-  opowiada ze szczegółami. 

W takich momentach najlepszym wsparciem okazuje się ukochana osoba. To właśnie Czarek zauważył u żony pierwsze, niepokojące objawy i zaproponował leczenie

Wiem, że wstyd nie jest dobrym doradcą, choć sama jak wyszłam z gabinetu pierwsze co powiedziałam mojemu mężowi to: „Tylko nie mów nikomu”

- wspomina Edyta.

Choroba dała jej jednak świadomość, jaką siłą jest rodzina i kochający partner. Teraz na nowo ma energię, aby tworzyć treści dla swoich fanów. Nadal wierzy w ludzi i chce pomagać innym. 

Dzięki otwartości i szczerości sławnych osób, problemy dotyczące zdrowia psychicznego przestają być tematem tabu. Nie bójmy mówić się o nich bliskim. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Wesołych Świąt! Dużo prawdziwej i czystej miłości. Przede wszystkim zdrowia, bo jak to mawia moja mama „jak jest zdrowie, to że wszystkim innym można sobie poradzić” Szczególna moc pozdrowień dla tych, którzy z różnych przyczyn nie mogą świętować ze swoimi najbliższymi. Choć „dziwny jest ten świat” ja również wierzę że „ludzi dobrej woli jest więcej” Z tym przekonaniem wchodzimy w kolejny rok... Chciałabym, abyśmy wszyscy wspierali się , szanowali, poważali, obdarzali się nawzajem sympatią i dobrym słowem. Przecież to nic nie kosztuje, a daje tyle radości. Wesołych Świąt od całej rodziny Pazurów ( tej z zębami i bez )

Post udostępniony przez 𝐄𝐝𝐲𝐭𝐚 𝐏𝐚𝐳𝐮𝐫𝐚-𝐉𝐮𝐬𝐭𝐊𝐞𝐞𝐩𝐋𝐢𝐯𝐢𝐧𝐠 (@edyta_pazura)

Zobacz również: Jak rozmawiać z kimś chorym na depresję? Polskie gwiazdy wystąpiły w bardzo ważnym spocie

Polecane wideo

Ile lat mają aktorzy z serialu „13 powodów”?
Ile lat mają aktorzy z serialu „13 powodów”? - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie