Emily Ratajkowski jest w ciąży i wyznaje: „Nie poznamy płci dziecka, dopóki nie skończy 18 lat”

Modelka i jej mąż pozwolą dziecku zdecydować, z jaką płcią się identyfikuje.
Emily Ratajkowski jest w ciąży i wyznaje: „Nie poznamy płci dziecka, dopóki nie skończy 18 lat”
Fot. Instagram.com (@voguemagazine/@emrata)
27.10.2020

Trwa prawdziwy baby boomświatowym, ale i polskim show-biznesieW ostatnim czasie matkami zostały m.in. Lara Gessler, Maffashion czy Barbara Kurdej-Szatan. Z kolei za granicą powiększyły się rodziny Katy Perry, Gigi Hadid oraz Sophie Turner. Grono gwiazd, które zostaną rodzicami pod koniec 2020 albo na początku 2021 roku stale rośnie. 

Zobacz również: Lara Gessler urodziła! Pokazała zdjęcie swojej córeczki

Teraz do tej grupy dołączyła supermodelka o polskich korzeniach, czyli Emily Ratajkowski. 29-letnia gwiazda ogłosiła, że wraz z mężem Sebastianem Bear-McClardem spodziewają się swojego pierwszego dziecka. Modelka poinformowała o tym w nietypowy sposób oraz od razu przekazała bardzo ważną informację na temat płci dziecka.  

Emily Ratajkowski ogłosiła ciążę na okładce „Vogue”

Emily Ratajkowski ogłosiła ciążę na okładce magazynu “Vogue, zwanego też biblią mody. Modelka zapozowała do zdjęć prezentując swój lekko zaokrąglony, ciążowy brzuszek. Jednocześnie na łamach magazynu “Vogue” ukazał się esej autorstwa Ratajkowski, w którym zamieściła ważne wyznanie na temat płci swojego dziecka. 

Kiedy mój mąż i ja mówimy przyjaciołom, że jestem w ciąży, pierwsze pytanie jakie pada po słowach “gratulacje” prawie zawsze brzmi: “Czy wiecie, jaką płeć chcecie?”. Lubimy odpowiadać, że nie poznamy płci, dopóki nasze dziecko nie skończy 18 lat i samo nam wtedy o tym nie powie. 

(...) Nasze podejście wskazuje na możliwości, które są znacznie bardziej złożone niż jakiekolwiek genitalia, z którymi urodzi się nasze dziecko. Na fakt, że koniec końców nie mamy pojęcia, kto - bardziej niż co - rośnie w moim brzuchu. Kim będzie ta osoba? Dla jakiej osoby zostaniemy rodzicami? Jak zmieni nasze życie i to, kim jesteśmy? To cudowna i przerażająca koncepcja, która czyni nas zarówno bezradnymi, jak i pokornymi. 

Emily Ratajkowski wyznała też, że nie jest fanką obarczania dzieci stereotypami związanymi z płcią oraz że chciałaby wychowywać swoje dziecko w sposób progresywny.  

Co sądzicie o takim podejściu do płci dziecka? 

Zobacz również: Już wiadomo, jak Maffashion i Sebastian Fabijański dali na imię synkowi!

Polecane wideo

Była gwiazda „Top Model” w popularnym programie randkowym. Jej wejście zwaliło uczestników z nóg
Była gwiazda „Top Model” w popularnym programie randkowym. Jej wejście zwaliło uczestników z nóg - zdjęcie 1
Komentarze (30)
Ocena: 4.53 / 5
Pam (Ocena: 1) 25.11.2020 22:40
Normalnie koniec świata bliski. Kolejna glupia baba mówi o płci. Płeć to płeć nie można majstrować. Jak sie wmówi chlopcu ze jest dziewczynką to w to z czasem uwierzy i pózniej próby samobójcze. Wszystko sie przekręca, kiedyś to był stan błogosławiony teraz majstrują glupie baby patologiczne z tego dobrobytu.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.11.2020 01:23
Aktualnie mamy współczesność, epoka uznawana za irracjonalną, gdzie rządzi wiara, a nie rozum i taka jest prawda, a najbardziej śmieszne jest to, że ci którzy najbardziej się w to wpisują właśnie tą wiarę krytykują mówiąc o nauce, chociaż ich własne poglądy i argumenty są kwestią wiary, a nie nauki. Płaskoziemcy i antyszczepionkowcy to skrajność, którą wielu z nas dostrzega, natomiast jest coś co jeszcze nie jest skrajne i mało kto to zauważa, a zawładnęło umysłami większości społeczeństwa. Chodzi m.in.właśnie o taką wielopłciowość, ludzie w XXIw. uważają, że człowiek z penisem może być kobietą, tylko dlatego że tak się czuje, jednocześnie krytykując innych za wiarę. Przecież to jest komiczne. Albo nawet to co widujemy teraz na protestach w Polsce - protestujący mocno krytykują wiarę, a zachwalają naukę, jednocześnie nie znając znaczenia (przynajmniej tego naukowego) podstawowych pojęć. Uważają, że płód nabywa gatunku dopiero jak opuści macicę, bo słowo "człowiek" opisuje właśnie gatunek, i sypią argumentami na swoje poparcie, że jakby płód był człowiekiem to można by było pobierać na niego 500+, jednocześnie nie rozróżniając słowa "człowiek" od słowa "obywatel", bo 500+ nie pobiera się z tytułu człowieczeństwa, a obywatelstwa, ale żeby to wiedzieć to przydałoby się pamiętać coś z biologii i wosu. Dziewczyny trzymające kartony z hasłami typu "martwa dziecka nie urodzę", zupełnie tak jakby miały problem z zapoznaniem się czego dotyczy wyrok TK, albo twierdzenie, że nie chcą rodzić w bólach chorych dzieci, tak jakby nie ogarniały na czym polega aborcja płodu po 20 tygodniu ciąży(dopiero wtedy można wykryć wady), a polega przecież właśnie na niczym innym jak na rodzeniu w bólach chorego dziecka, tyle tylko, że kilkanaście tygodni przed terminem (łyżeczkowanie wykonuje się dopiero po porodzie). Zaznaczam, że nie jestem osobą wierzącą, w kościele byłam ostatnio kilkanaście lat temu na rekolekcjach i sprzeciwiam się wyrokowi TK, ale potrafię krytycznie spojrzeć na niektóre sprawy, szczególnie wtedy kiedy z człowieka wyłazi hipokrycywo, którego szczerze nie znoszę. I jak mam spojrzeć na bezstronnie na te dwie strony "konfliktu" to odnoszę wrażenie, że to jednak katolicy mają przewagę umysłową jakkolwiek dziwnie to nie brzmi. Oni chociaż odrazu twierdzą, że chodzi im o wiarę, postępują jak postępują, bo wierzą w boga. A strona świecka postępuje jak postępuje, bo niby nauka, a na każdym kroku widać, że ich postępowanie wynika z wiary, a nie z naukowych faktów.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.11.2020 18:13
XXI wiek. - niby postęp, nauka, nowe technologie itp. itd., a społeczeństwo głupsze niż kiedykolwiek wcześniej. To już nawet w średniowieczu ludzie wiedzieli, że istnieją 2 płcie i normalnie można posiadać tylko jedną z nich, a ewentualny hermafrodytyzm to choroba.
odpowiedz
Izydor (Ocena: 5) 02.11.2020 14:35
To jest jakieś chore. Jak oni nie chcą poznać płci dziecka. Jeśli będą go przewijać i kapac to przeciez ta plec zobacza. Beznadzieja totalna.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 29.10.2020 14:56
A czy Emily juz zdecydowała jakiej jest płci ? I Czy trudno bylo jej podjąć decyzje kim jest i ile lat jej to zajęło?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie