Jarosław Jakimowicz narzeka na lockdown: „Kobiety nadal z radością piorą, prasują, gotują i sprzątają! I gdzie tu sprawiedliwość?”

Prezenter tłumaczy, że tylko cytował mem krążący po Internecie.
Jarosław Jakimowicz narzeka na lockdown: „Kobiety nadal z radością piorą, prasują, gotują i sprzątają! I gdzie tu sprawiedliwość?”
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/jaroslaw.jakimowicz)
21.10.2020

Wszyscy mieliśmy nadzieję, że jednak do tego nie dojdzie, ale stało się inaczej. Druga fala koronawirusa jest już faktem, a z dnia na dzień w naszym kraju padają kolejne rekordy jeśli chodzi o liczbę nowych zakażeń. W związku z tym rząd po raz kolejny podjął decyzję o wprowadzeniu częściowego lockdownu. 

Zobacz również: Padł dobowy rekord zachorowań na COVID-19 w Polsce. Nadal nie wierzysz w pandemię? (SONDA)

W związku z drugą falą koronawirusa szkoły wyższe oraz ponadpodstawowe przeszły na nauczanie hybrydowe, restauracje przyjmują gości tylko do godziny 21, wydarzenia sportowe odbywają się bez udziału publiczności, a siłownie, baseny oraz aquaparki zostały zamknięte. Jednocześnie rząd apeluje o pozostanie w domach oraz ograniczenie kontaktu z innymi osobami. 

Te restrykcje są dotkliwe dla wszystkich, bez wyjątku. Jednak niektórzy twierdzą, że są poszkodowani przez lockdown bardziej niż inni. Ostatnio taką tyradę wygłosił Jarosław Jakimowicz. Były aktor, a obecnie prezenter na antenie TVP Info stwierdził, że to właśnie mężczyźni najbardziej cierpią z powodu izolacji społecznej. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Jarosław Jakimowicz (@jaroslaw.jakimowicz)

Jarosław Jakimowicz narzeka na lockdown kontrowersyjnym żartem

Jarosław Jakimowicz podzielił się swoimi przemyśleniami na temat lockdownu za pośrednictwem InstaStoriesZdaniem prezentera kobiety nie cierpią z powodu pandemii tak jak mężczyźni, ponieważ do ich ulubionych rozrywek ewidentnie zaliczają się przede wszystkim obowiązki domowe. 

I znowu za wszystko zapłacą faceci. Zero knajp, zero sportu, zero kumpli. A kobiety nadal z radością piorą, prasują, gotują i sprzątają! I gdzie tu sprawiedliwość? 

- napisał na Instagramie Jakimowicz.  

O sprawie napisały różne portale, zwracając uwagę na seksistowski i szowinistyczny charakter słów Jakimowicza. Prezenter postanowił skomentować zdarzenie i zamieścił na Instagramie post o treści: 

To jest serio koniec świata, że czytelnicy “Pudelka” mnie bronią️. Od miesięcy po Internecie krąży mem. Umieściłem go u siebie, a ta szczeniacka banda niedorobów robi z tego cały artykuł na mój temat. 

Tym samym Jarosław Jakimowicz wyjaśniał, że wcale nie był autorem kontrowersyjnej wypowiedzi o kobietachNie zmienia to jednak faktu, że jest to powielanie “żartów” o charakterze jawnie seksistowskim i szowinistycznym.

Niestety komentarze ze strony kobiet w stylu: “Ten tekst wcale nie jest dla mnie obraźliwy”, “Mnie to nie obraża” czy “Ja też lubię prasować” wcale nie oznacza, że problem seksizmu nie istnieje. W gruncie rzeczy mem (?) udostępniony przez Jakimowicza można postawić w jednym rzędzie z “żartami” mówiącymi o tym, że “miejsce kobiety jest w kuchni”.  

Pozostaje tylko mieć nadzieję, że pewnego dnia osoby, które jeszcze nie rozumieją różnicy między jawnym a “żartobliwym” seksizmem wreszcie przejrzą na oczy. 

Zobacz również: Tomasz Karolak wyproszony z IKEI za brak maseczki. Sieć wydała oficjalne oświadczenie

Polecane wideo

#OstraJazda przejechała przez polskie miasta. Tak wyglądał kobiecy protest samochodowy
#OstraJazda przejechała przez polskie miasta. Tak wyglądał kobiecy protest samochodowy - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 2.33 / 5
gość (Ocena: 5) 22.10.2020 14:16
Ja też powiem w żartach niech nie hoduje piwnego brzucha i zacznie się ruszać w domu piorąc , sprzątając oraz gotując. Widać w tym wbijanie szpili i powielanie kolejnych stereotypów.
odpowiedz
Redakcjo! (Ocena: 1) 22.10.2020 11:21
Olender, Dżumaga, Piotrowska, Podsiadły, Niedzielska i cała reszta... jesteście tępe i nie macie ani krzty poczucia humoru i wyczucia sarkazmu, nawet jeśli jego stężenie jest tak wysokie, że dałoby się powiesić siekierę w powietrzu. Zajmijcie się czymś pożytecznym, bo wasza grafomania jest zaprzeczeniem dziennikarstwa!
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 21.10.2020 23:52
Od wielu lat wiedziałem, że Jakimowicz to idiota. Rok po roku to się potwierdza...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie