Blanka Lipińska reklamuje „suplementy na depresję”? Zarzucono jej bagatelizowanie tej choroby

Pisarka opublikowała w tej sprawie oficjalne oświadczenie.
Blanka Lipińska reklamuje „suplementy na depresję”? Zarzucono jej bagatelizowanie tej choroby
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/blanka_lipinska/)
21.09.2020

Blanka Lipińska, autorka kontrowersyjnej powieści erotycznej “365 dni”, której ekranizacja biła rekordy popularności na Netflixie, chętnie chwali się w Internecie swoim życiem prywatnym. Właściwie nie ma dnia, żeby pisarka nie nagrywała dla swoich fanów obszernych InstaStories albo nie publikowała nowych zdjęć.   

Zobacz również: Blanka Lipińska w hotelu tylko dla dorosłych. Fani: „Kiedyś będziesz żałowała, że nie masz dzieci”

O Lipińskiej można już powiedzieć, że dorobiła się statusu celebrytki oraz stała się jedną z najpopularniejszych gwiazd w mediach społecznościowych. Pisarkę tylko na Instagramie obserwuje prawie 670 tys. internautów, co stanowi już pokaźną bazę. Wzorem innych celebrytów Blanka Lipińska często poleca swoim obserwującym różne produkty. W zakładce “Polecam” znajdziemy zbiór InstaStories wyjaśniający, gdzie pisarka przedłuża sobie rzęsy i paznokcie, w jakich klinikach wykonała zabieg powiększenia biustu oraz ust, a także jakie suplementy stosuje. Nie trzeba chyba dodawać, że wiele z tych postów ma charakter reklamowy, co oznacza, że Lipińska dostaje za polecenie konkretnych usług i produktów pieniądze. 

W związku z promowaniem różnych produktów ostatnio na Blankę Lipińską spadła fala krytyki. Poszło o suplementy, które pisarka poleciła swoim fanom. Wielu internautów oraz osobowości ze świata mediów zarzuciła celebrytce bagatelizowanie depresji. 

Blanka Lipińska reklamuje „suplementy na depresję”? 

Kochane panie, tak sobie poczytałam te wasze wiadomości o tym, ile macie w głowie napchane smutku, strachu, lęku. Zacznijcie łykać suplementy, dobrze się odżywiać, robić coś dla siebie po prostu. Nie czekajcie, aż to się skończy. Po to na przykład firma **** wymyśliła ten produkt, żeby takim osobom, jak wam, pomagać - i to bez recepty, bez psychiatry. 

Naprawdę, życie nie musi tak wyglądać, że budzicie się rano i zastanawiacie się, po co macie wstać z łóżka. Wiem, bo kiedyś też tak miałam i sobie poradziłam z tym sama. Natomiast w tym momencie jest bardzo dużo rzeczy, które mogą was wspomóc. Takim właśnie wspomagaczem jest produkt, który po pierwsze postawi was psychicznie na nogi, a po drugie da wam, moim zdaniem, taką siłę do tego, żebyście ruszyły dalej i robiły te kroczki 

- zachęcała Blanka Lipińska na Instagramie. Jednocześnie podzieliła się z obserwującymi kodem rabatowym, który gwarantuje 20 proc. zniżki na reklamowany specyfik.  

W Sieci zawrzało. Mnóstwo osób zaczęło zarzucać Blance Lipińskiej bagatelizowanie depresji. Do grona zbulwersowanych internautów dołączyły też osobowości ze świata mediów, m.in. dziennikarz Bartek Fetysz. 

Akcja typu: “Moi Kochani, bez recepty, bez psychiatry, bez wszystkiego, za to z kodem zniżkowym - łykajcie suplementy. Poleca doktor habilitowana chorób psychicznych i wszelkich nauk medycznych, Blanka Lipińska” 

- ironizował dziennikarz w obszernym wpisie na Facebooku 

Do grona osób krytykujących autorkę dołączyła dziennikarka Paulina Młynarska. 

Pani Blanko z giga zasięgami! Cholera jasna. Zaangażowani społecznie ludzie dwoją się i troją od lat, aby leczenie chorób psychicznych przestało być w Polsce czymś wstydliwym. Bo nie leczenie to dramaty i cierpienie. Prawdziwe, w prawdziwym życiu. Jeden taki idiotyczny wpis, czy filmik, zamieszczany dla zysku, a trafiający pod strzechy, niweczy te wysiłki jednym ruchem. Dlaczego Pani to robi? Nie dało się zarobić tych kilkunastu czy tam iluś tysi bez uderzania w chorych ludzi i robienia im wody z mózgu?  

Blanka Lipińska, literacka apologetka porwań i gwałtów jako formy spełnienia seksualnego kobiety ( pod warunkiem, że...

Opublikowany przez Paulina Młynarska Niedziela, 20 września 2020

Blanka Lipińska przeprasza za wypowiedź o suplementach

W odpowiedzi na krytykę Blanka Lipińska zamieściła na swoim InstaStory link do oficjalnego oświadczenia opublikowanego na portalu Gala.pl. Głosi ono: 

Od zawsze staram się wspierać kobiety i zagrzewać je do walki o siebie i niezależnośćktóra zapewni im poczucie bezpieczeństwa. Ostatnio po założeniu aparatu na zęby, spotkałam się z falą hejtu na temat mojego wyglądu, spowodowanego leczeniem. Podzieliłam się tym z fanami i okazało się, że wiele kobiet cierpi z powodu opinii na temat swojego fizis. Otrzymałam setki smutnych wiadomości, na które postanowiłam odpowiedzieć. Jestem zadaniowcem i w takich sytuacjach poszukuje rozwiązania, a nie snuje opowieści. 

W story, które wzbudziło tyle kontrowersji opowiedziałam o tym jak ważna jest suplementacja i odpowiednie odżywianie, jak ważne jest dbanie o siebie od środka. Wielokrotnie podkreślającże to o czym mówię to nie leki, tylko suplementy. Nie użyłam w swojej wypowiedzi słowa "depresja" albo "leczenie", a jedynie "wspomaganie" czy "dbanie". 

Posłużyłam się także screenem wiadomości nadesłanej przez fankę, która bardzo chwaliła działanie suplementu. Zawsze tak robię ponieważ opinia moich fanów jest dla mnie niezwykle ważnaPodkreśliłam też, że to tylko pierwszy, niezwykle mały krok i czeka je praca, ale od czegoś trzeba zacząć. W kolejnej wypowiedzi polecałam terapie, przyznając jednocześnieże sama z takowej korzystam. 

Przepraszam osoby, które uraziła moja wypowiedź. Moją intencją było i jest wspieranie kobiet na najróżniejszych płaszczyznach ich życia. Nie bagatelizuję depresji i nie pozwoliłabym sobie rekomendować suplementów zamiast terapii i farmakologii w sytuacjach tego wymagających. 

Parę miesięcy temu Lipińska informowała, że wzięła udział w zapoczątkowanej przez magazyn "Gala" kampanii #dbamogłowę, której podstawowym celem jest promowanie profilaktyki dotyczącej zdrowia psychicznego i przede wszystkim sięganie po pomoc profesjonalnych psychoterapeutów, psychologów i psychiatrów.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Blanka Lipinska (@blanka_lipinska)

Co sądzicie o całej sprawie? 

Zobacz również: Jak rozmawiać z kimś chorym na depresję? Polskie gwiazdy wystąpiły w bardzo ważnym spocie

Polecane wideo

Mama po czterdziestce pozuje z nastoletnią córką. Tylko która jest która?
Mama po czterdziestce pozuje z nastoletnią córką. Tylko która jest która? - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie