Tomasz Karolak wyproszony z IKEI za brak maseczki. Sieć wydała oficjalne oświadczenie

Aktor zapowiedział bojkot szwedzkiego sklepu. Co na to IKEA?
Tomasz Karolak wyproszony z IKEI za brak maseczki. Sieć wydała oficjalne oświadczenie
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/_tomasz_karolak_/)
27.08.2020

Gdy wraz z wybuchem pandemii koronawirusa WHO, czyli Światowa Organizacja Zdrowia zaczęła zalecać noszenie maseczek w przestrzeni publicznej początkowo myśleliśmy, że sytuacja szybko się unormuje, a my niebawem się z nimi pożegnamy. Okazało się jednak zupełnie inaczej. Co więcej, wygląda na to, że maseczki będą towarzyszyć nam jeszcze przez długi czas. 

Zobacz również: Maseczki są bez sensu? Ten test nie pozostawia złudzeń: „To ohydne i szokujące”

Obowiązek zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej od początku wzbudza wielkie kontrowersje na całym świecie. Część osób bez narzekania podporządkowuje się tym zaleceniom, ale równie duża grupa osób twierdzi, że maseczki w żaden sposób nie chronią przed zakażeniem się wirusem COVID-19, a nawet więcej - że obowiązek zasłaniania nosa i ust to zamach na ich wolność. 

Tomasz Karolak wyproszony z IKEI za brak maseczki

Do tej ostatniej grupy zalicza się również spore grono celebrytów, w tym Tomasz Karolak. Ostatnio aktor chciał wybrać się na zakupy do sklepu IKEA, ale nie zamierzał dostosować się do wytycznych obowiązujących klientów i odmówił założenia maseczki. W związku z tym został wyproszony z IKEI. Zbulwersowany aktor opowiedział o całej sytuacji w nagraniu wideo, które zamieścił w mediach społecznościowych. 

Właśnie zostałem wyproszony ze sklepu IKEA dlatego, że nie zasłaniałem maseczką ust i nosa. Mimo że mam badania krwi, że wszystko jest w porządku i nie mam koronawirusa i egzystuję normalnie na planach filmowych 

- mówił na nagraniu Tomasz Karolak. Aktor dodał, że obsługa sklepu chciała wezwać na miejsce zdarzenia policję. 

To ja powinienem to zrobić, ponieważ bezpodstawnie usunięto mnie ze sklepu. A zakrywanie maseczką ust i nosa jest, jak wiadomo, sprzeczne z konstytucją i jest tylko zaleceniem. Poza tym jestem człowiekiem, który dba o własne zdrowie i chyba prędzej bym się od ochroniarza zaraził. Nigdy więcej nic nie kupię w IKEI. 

Karolak zakończył swój wywód słowami: 

Cały idiotyzm tej sytuacji polega na tym, że bezczelny ochroniarz przyczepia się do mnie i wyprasza mnie z kierowniczką ze sklepu, bo nie zakrywam ust i nosa mimo badań z krwi, natomiast wszyscy w restauracji IKEA kupują, jedzą - bez maseczek. (...) Co za wiocha. 

Wielu fanom aktora nie spodobał się zamieszczony przez niego filmik oraz sposób, w jaki Tomasz Karolak zachował się wobec pracowników sklepu IKEA. Pod ostatnim zdjęciem aktora na Instagramie pojawiły się niepochlebne komentarze. 

Jest Pan osobą publiczną i powinien Pan dawać przykład. Teraz też Pan dał, tylko zły. Naprawdę woli Pan być w gronie oszołomów, którzy negują groźbę wirusa, niż robić to, co sugerują naukowcy? 

Zawsze mam wrażenie, że takie akcje robią faceci mocno zakompleksieni... A ten ochroniarz ma taki odgórny przykaz, który musi wykonać, by zarobić na chleb - 1/10 tego, co Ty, człowieku, zarabiasz. Więcej szacunku do innych, jeśli sam jego oczekujesz, i mniej dramy. Nie podoba Ci się, to nie wchodź i idź do innego sklepu. Żenujące... 

W końcu to jest ten moment kiedy obrażony narcyz jest niebezpieczny dla otoczenia. Tylko ciekawe, czy chodzi o standardową wielkość, czy po prostu nie jest w stanie ogarnąć mechanizmów zakażania COVID-19. 

Jestem osobą po 60-tce. Bardzo Pana lubię. Maseczkę noszę, aby chronić siebie i innych. Osoby w sklepie bez maseczki myślą tylko o sobie. 

Z kolei inni fani gratulowali Tomaszowi Karolakowi postawy w IKEI. 

Brawo, panie Tomku, za brak maseczki! 

I bardzo dobrze! Stoję z tobą ręką w rękę, wpadamy jeszcze raz do tej IKEI? Mam blisko, chętnie pójdę sobie kupić kolejnego pluszowego rekina i teraz niech nas dwóch spróbują wywalić. 

Jestem z Panem, Panie Tomku. Też nie noszę kagańca, zgodnie z dewizą min. Szumowskiego, że osoba bezobjawowa, zdrowa, nie musi. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Tomasz Karolak (@tomasz_karolak_official)

IKEA komentuje wyproszenie Tomasza Karolaka ze sklepu

Na nagranie Tomasza Karolaka zareagowali już przedstawiciele IKEI, którzy wydali oficjalne oświadczenie. 

Zdrowie naszych pracowników oraz klientów traktujemy priorytetowo, dlatego na terenie sklepów IKEA egzekwujemy obowiązek zasłaniana ust i nosa. Nie obsługujemy klientów, którzy nie zakrywają ust i nosa przy pomocy odzieży lub jej części, maseczek lub przyłbic ochronnych, aby zapewnić bezpieczeństwo naszym pracownikom oraz osobom odwiedzającym nasze sklepy. Informujemy o tym klientów za pośrednictwem mediów, komunikaty na ten temat umieściliśmy również w naszych sklepach. Wobec powyższego odmawiamy sprzedaży oraz prosimy o opuszczenie sklepu osoby, która nie stosują się do nakazu, o którym mowa w rozporządzeniu. Takie działanie podejmujemy wobec wszystkich osób, które nie zasłaniają ust i nosa. Jednocześnie, nie chcemy komentować, ani odnosić się do zachowania klientów w naszych sklepach. Każdego dnia dokładamy wszelkich starań, aby nasze miejsca spotkań z klientami spełniały wymogi określone przez polskie służby sanitarne, ale także światowe standardy IKEA 

- czytamy w oświadczeniu sklepu. 

Co sądzicie o tej sytuacji? Kto waszym zdaniem ma rację - Tomasz Karolak czy przedstawiciele sklepu IKEA? 

Zobacz również: Influencer oszukiwał, że nie może nosić maseczki. Dostał zakaz lotów

Polecane wideo

Jak Blanka Lipińska wyglądała kiedyś?
Jak Blanka Lipińska wyglądała kiedyś? - zdjęcie 1
Komentarze (15)
Ocena: 4.73 / 5
gość (Ocena: 3) 27.08.2020 21:15
Ten to ma ego....
odpowiedz
Rajmund (Ocena: 5) 27.08.2020 21:09
Mój komentarz, uznający tego pajaca za potencjalnego zabójcę został uznany przez cenzora za spam!!!! Dlaczego? Jaki jest powód nie zamieszczenia mej opinii? Słucham! Czy kogoś obraziłem nazywając pajaca pajacem?
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 27.08.2020 20:51
Oj biedny pan Karolak, w masce nikt go nie poznaje i nie ma jak ego nakarmić. Jak nie chce w masce chodzić to niech sobie do domu zakupy zamawia, no ale wtedy ciężej byłoby znaleźć temat to zrobienia szumu wokół siebie...
odpowiedz
gość (Ocena: 3) 27.08.2020 16:28
On ma głupa na twarzy i w mózgu też.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.08.2020 16:07
Tak na przyszłość - skrót IKEA nie podlega odmianie. Wszystkie nazwy, które są skrótem od imion, itp nie odmieniają się.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie