Gwiazdy, które mają polskie korzenie i prawdopodobnie o tym nie wiesz

Wiedziałaś, że Phoebe z „Przyjaciół” ma rodzinę w Gdańsku?
Gwiazdy, które mają polskie korzenie i prawdopodobnie o tym nie wiesz
fot. Instagram (instagram.com/natalieportman, instagram.com/emrata)
03.08.2020
Zuzanna Niedzielska

Coraz więcej Polaków robi obecnie międzynarodową karierę. Anja Rubik, Joanna Kulig czy Margaret to tylko kilka gwiazd, których zagraniczne sukcesy napawają nas dumą. Okazuje się, że znani aktorzy, muzycy czy modelki mają polskie korzenie, a my nawet nie mamy o tym pojęcia! Fajnie jest dowiedzieć się, że mamy coś wspólnego z ulubionymi artystami.

Zobacz również: Miliarderzy, którzy postanowili wydziedziczyć swoje dzieci

Jakie gwiazdy mają polskie korzenie?

Podziwiasz je na wielkim ekranie, a nawet nie zdajesz sobie sprawy, że ich rodziny mieszkały kiedyś w Polsce. Część Hollywoodzkich sław ma polskie korzenie, ale odniosły sukces za wielką wodą. Jakie były ich rodzinne miasta i dlaczego zdecydowały się na emigrację?

Gwyneth Paltrow

Dziadkowie aktorki od strony ojca mieszkali w Polsce przed II wojną światową, ale rodzina wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych. Pradziadek gwiazdy z Krakowa tak naprawdę nosił nazwisko Paltrowicz, a Paltrow to jedynie skrót. 

Natalie Portman

Jedna z największych gwiazd współczesnego kina również mogłaby odwiedzić swoich krewnych w Polsce. Choć na stałe mieszka w Hollywood, to jej dziadkowe od strony taty pochodzą z Rzeszowa. Część dalszej rodziny aktorki zginęła podczas drugiej wojny światowej w obozie koncentracyjnym w Auschwitz.

Lisa Kudrow

Phoebe z serialu „Przyjaciele” miała prababcię, która mieszkała w Polsce, ale w trakcie drugiej wojny światowej została zamordowana. Część dziennikarzy twierdzi, że rodzina aktorki nadal przebywa w Gdańsku.

Emily Ratajkowski

Najpopularniejsza modelka na świecie intryguje swoim nazwiskiem brzmiącym znajomo. Nic w tym dziwnego, ponieważ ojcem tej zjawiskowej piękności jest John Ratajkowski, słynny malarz o polskich korzeniach.

Juliette Binoche

Rodzinnym miastem pięknej aktorki i jej mamy Moniki Stalens jest Częstochowa. Dziadkowie gwiazdy wyemigrowali jednak z Polski do Francji po wybuchu II wojny światowej.

Uma Thurman

Muza Quentina Tarantino również ma polskie korzenie. Dziadek aktorki urodził się w śląskim Głogówku, a jego ojciec pochodził z Wrocławia. Z kolei prababka Umy z Pokoju, koło Namysłowa.

Marylin Manson

Marylin Manson zdradził w swojej autobiografii „Trudna droga z piekła”, że jego ojciec miał polsko-niemieckie korzenie

Jack White

Muzyk wielokrotnie podkreślał swoje związki z Polską i często koncertował w naszym kraju. Matka gwiazdora jest Polką, a jego babcia mieszkała w Krakowie

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Emily Ratajkowski (@emrata)

Zobacz również: Powstają świeczki o zapachu... celebrytów. Kosztują majątek!

Polecane wideo

W jakim wieku polskie gwiazdy brały ślub?
W jakim wieku polskie gwiazdy brały ślub? - zdjęcie 1
Komentarze (6)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 03.08.2020 12:57
A czy ktoś z nich mówi po polsku? Ta jakże popularna (dobry żart) modelka nawet się nie przyznaje do tych polskich korzeni, wiec nie wiem po co się tak podniecacie. Pominęliście z kolei np. Yvonne Strahovski czy Paula Wesley, a oboje nie tylko mają polskie korzenie, ale i mówią po polsku.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.08.2020 10:23
Lisa Kudrow nie ma polskich korzeni. Sama mówiła w wywiadach, że jej rodzina pochodzi z Białorusi.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.08.2020 10:14
Ratajkowski to ma polskie korzenie ale ze strony matki, ktora jest pol polska zydowka pol irlandka. Ojciec ratajkowski to taki polak z dziesiatego pokolenia
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.08.2020 08:38
I musicie takie wulgarne brzydkie zdjęcie pseudo modelki wstawiać?
odpowiedz
Lol (Ocena: 5) 03.08.2020 08:32
Czy wy leczycie jakieś kompleksy doszukując się w jakichś gwiazdach (mniejszego bądź większego formatu) polskich korzeni?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie