Kim Kardashian opublikowała oświadczenie, tłumaczy chorobę ukochanego męża: „To skomplikowany geniusz”

Pierwszy raz odważyła się powiedzieć o tym publicznie. Prosi o zrozumienie.
Kim Kardashian opublikowała oświadczenie, tłumaczy chorobę ukochanego męża: „To skomplikowany geniusz”
fot. Instagram (instagram.com/kimkardashian, instagram.com/kanyewestt_official)
23.07.2020
Zuzanna Niedzielska

Wszyscy byli zdumieni, kiedy media obiegła informacja o tym, że Kanye West naprawdę zamierza kandydować w wyborach na prezydenta USA. Od tamtej pory wygłosił tak wiele kontrowersji, że nie wiadomo jak wiele z nich jest prawdą. Raper na wiecu w Charleston poruszył temat aborcji i wyznał, że razem z Kim chcieli na początku usunąć pierwszą ciążę. Wspomnieniom towarzyszyły łzy i emocjonalne poruszenie.

Zobacz również: Kanye West chce zostać prezydentem USA. Fani krytykują decyzję: „Demokracja nie jest grą dla bogatych i sławnych!”

Kilka dni temu na jego Twitterze pojawiły się wpisy, że rodzina chce go ubezwłasnowolnić ze względu na chorobę psychiczną. Czy to epizod związany z chorobą miał wpływ na jego impulsywną kampanię? Kim Kardashian postanowiła wyjaśnić wszystko w oficjalnym oświadczeniu na Instagramie.

Kim Kardashian tłumaczy chorobę Kanye Westa

Kim Kardashian po kontrowersyjnym wystąpieniu Kanye Westa postanowiła wreszcie zabrać głos. Po raz pierwszy publicznie przyznała, że raper cierpi na chorobę afektywną dwubiegunową. Z czym się to wiąże?

Jak wielu z was już wie, Kanye cierpi na chorobę afektywną dwubiegunową. Każdy, kto zmaga się z tą chorobą albo ma w swoim otoczeniu ukochaną osobę, która choruje, wie, jak niesamowicie bolesne i trudne jest zrozumienie tego. Nigdy nie mówiłam publicznie o tym, jak choroba wpłynęła na nasz dom oraz życie, ponieważ chronię naszą rodzinę i prawo Kanye do prywatności, jeżeli chodzi o jego zdrowie

- wyznała szczerze Kim na Instagramie.

Gwiazda podkreśliła jednak, że życie z zaburzeniem dwubiegunowym nie przekreśla marzeń, ani talentu cierpiącej na niego osoby.

Kanye West: choroba afektywna dwubiegunowa

Słynny raper przez wiele lat walczył z depresją, a tuż po wydaniu albumu „Ye” w 2018 roku, została u niego zdiagnozowana choroba psychiczna, do której nawiązywał w utworach. 

To moja super moc, a nie zaburzenie!

- głosił w utworze Yikes.

Choroba afektywna dwubiegunowa u każdego pacjenta przebiega w różny sposób i początkowo jest trudna do zdiagnozowania, ponieważ łatwo pomylić ją ze zwykłym epizodem depresyjnym. W przypadku ChAD naprzemiennie występują epizody depresji, manii lub hipomanii, a u niektórych również stany mieszane. W trakcie hipomanii lub manii chory żyje na zwiększonych obrotach, czasami wcale nie potrzebuje snu, doświadcza gonitwy myśli, słowotoku, drażliwości, często pojawiają się urojenia wielkościowe i poczucie misji, a w poważnym stanie manii nawet objawy psychotyczne. Do tej choroby przyznały się takie gwiazdy jak Demi Lovato, Lily Allen, Chris Brown, Mariah Carey czy Sia.

Zachowanie rapera przypomina fanom podobny stan i liczą na to, że znajdzie potrzebną pomoc, jednak w Stanach Zjednoczonych przymusowe leczenie jest traktowanie jako łamanie praw człowieka. Chory sam musi zgłosić się do szpitala, a na ten moment Kanye nie wyraża na to zgody. Dlatego Kim tłumaczy, jak trudne jest to w przypadku dorosłej osoby.

Rozumiem, że Kanye poddawany jest krytyce z racji tego, że jest osobą publiczną, a jego działania mogą wywoływać skrajne opinie i emocje. Jest on genialną, ale skomplikowaną osobą, która nie dość, że doświadczyła bolesnej straty matki, to odczuwa ogromną presję z powodu bycia czarnoskórym artystą z zaburzeniami, co tylko potęguje chorobę. Ci, którzy go znają, wiedzą, że jego słowa czasem nie idą w parze z intencjami

- podsumowała celebrytka.

Gwiazda podziękowała za zrozumienie i poprosiła fanów oraz media o odrobinę spokoju i empatii w tym trudnym czasie.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#2020vision #kanyewest

Post udostępniony przez Kanye West (@kanyewestt_official)

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kanye West (@kanyewestt_official)

Zobacz również: Najdziwniejsze imiona dzieci gwiazd. Kim jest Tęcza Rozkwitających Płatków i X Æ A-12?

Polecane wideo

„Ludzie mylą mnie z Kim Kardashian”. Nastolatka twierdzi, że to zasługa genów
„Ludzie mylą mnie z Kim Kardashian”. Nastolatka twierdzi, że to zasługa genów - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 23.07.2020 19:54
Każdy od dawna widział, że coś nim nie tak. Zaskoczenie.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie