Gwiazdy zdradziły, na kogo oddadzą głos w II turze wyborów: Duda czy Trzaskowski?

Wybory prezydenckie coraz bliżej. Wiemy, kogo popierają polskie gwiazdy.
Gwiazdy zdradziły, na kogo oddadzą głos w II turze wyborów: Duda czy Trzaskowski?
fot. Instagram (instagram.com/kayah_official, instagram.com/m_rozenek)
09.07.2020
Zuzanna Niedzielska

Choć większość uznaje, że taką informację powinno się zatrzymać dla siebie oraz nie sugerować innym wyboru, to gwiazdy polskiego show-biznesu wykorzystują swoją wpływową moc i otwarcie mówią o swoich poglądach. Z dumą fotografują się przy urnach i zachęcają obywateli do głosowania, mając nadzieję na zmianę w naszym kraju. 

Zobacz również: Dlaczego powinnaś zagłosować w nadchodzących wyborach, nawet jeżeli żaden kandydat nie jest idealny?

Artyści są oburzeni powolnym odmrażaniem branży rozrywkowej po pandemii, ale to nie zwalnia ich z aktywnego udziału w wyborach prezydenckich 2020. Na kogo sławy zagłosują w drugiej turze?

Gwiazdy a polityka: na kogo zagłosują w II turze wyborów?

Już w najbliższą niedzielę 12 lipca 2020 odbędzie się kolejna tura wyborów prezydenckich, w której wezmą udział Andrzej Duda oraz Rafał Trzaskowski. Od wielu tygodniu w internecie powstają inspirujące nagrania, w których artyści opowiadają, o jakich zmianach w kraju marzą. Tolerancja, równość, wolność, prawa kobiet i mniejszości, pieniądze, bezpieczeństwo... to tylko część ich życzeń.

Gwiazdy przełamują tabu i w social mediach informują, na kogo głosowały w pierwszej turze i zrobią to również za drugim razem. Domyślacie się, jakie mają poglądy?

Kayah

Wokalistka opublikowała na Instagramie zaskakująco obszerny list, w którym opisała swoje spotkanie z Rafałem Trzaskowskim po koncercie. Odebrała polityka jako serdecznego i normalnego człowieka. Oboje uczęszczali nawet do tej samej szkoły!

Z Rafałem Trzaskowskim, mimo że uczęszczaliśmy do tej samej podstawówki, spotkałam się tylko raz - niecałe 2 lata temu. Przyszedł wraz z Rodziną na mój świąteczny koncert, po którym podeszli do mnie, by pogratulować występu i złożyć świąteczne życzenia. Pojawili się bez obstawy, a jego wizyta obyła się bez anonsu służb specjalnych, choć był już włodarzem stołecznego miasta. Pomyślałam wtedy, że jako osoba na państwowym stanowisku, wciąż potrafi być zwykłym człowiekiem, normalnym obywatelem, bez manii wielkości i strachu przed ludźmi. Stanęła przede mną zwykła, ciepła, miła i serdeczna rodzina

- wymienia artystka.

Piosenkarka podała konkretne powody, dlaczego w II turze zamierza zagłosować właśnie na niego:

  • bo czas na Prezydenta, który będzie reprezentował nas wszystkich, bez podziału na lepszych i gorszych,
  • czas na Prezydenta, któremu nie są obojętne prawa kobiet, los mniejszości, niepełnosprawnych, zwierząt i bogactw naturalnych,
  • czas na Prezydenta, który samodzielnie podejmuje decyzje z myślą o kraju, a nie interesach partii,
  • bo pragnę Pierwszej Damy, która zabiera głos w ważnych sprawach i udziela się charytatywnie oraz aktywnie stoi na czele interesów Polek.

kayah z rafałem trzaskowskim

Małgorzata Rozenek-Majdan

Obserwatorów podzieliło zdjęcie gwiazdy wraz z mężem pod budynkiem lokalu wyborczego, które podpisała wymownie: 

Trzasnęliśmy to 😉😁💪 #wybory2020 #idźnawybory

Część fanów popierała ten wybór, inni krytykowali i grozili, że przestaną obserwować profil, a ktoś nawet zauważył, że Radosław Majdan jest ubrany lepiej niż sami kandydaci na Prezydenta...

Majdanowie na wyborach

Jarosław Jakimowicz

Aktor otwarcie wyraża swoje poparcie względem Andrzeja Dudy. W jednym z wywiadów wypowiedział się o wizycie naszego Prezydenta w Białym Domu:

Takie zaproszenie, pierwsze po pandemii, przez prezydenta Stanów Zjednoczonych jest czymś wyjątkowym. Każdy z tych chłopców w spodenkach, Kamysz, Biedroń czy Trzaskowski, którzy opowiadają, że prezydent powinien się zastanowić i nie jechać, oni by skakali jak dziecko, które dostało balonik, gdyby takie zaproszenie zostało wystosowane do nich

- stwierdził w programie Michała Rachonia "Jedziemy", jak cytuje portal Plejada.

Barbara Kurdej-Szatan

Aktorka wzięła udział w wyzwaniu Małgorzaty Trzaskowskiej i opowiedziała na nagraniu, że wierzy w Polskę tolerancyjną, otwartą, piękną zewnętrznie i wewnętrznie i zdrową. Mówi się, że poglądy polityczne Basi były powodem do wyrzucenia jej z pracy w Telewizji Polskiej. Na Instagramie opublikowała zdjęcie Rafała Trzaskowskiego oraz Szymona Hołowni, pisząc:

Brawo Panowie!!! W ostatnich latach przepychanek politycznych niczym przekupy na targu i robienia nam wstydu na arenie międzynarodowej, Wy pokazaliście, że można potrafić ze sobą rozmawiać merytorycznie z klasą, kulturą i wspólnie walczyć o lepsze jutro! Takich polityków życzymy sobie w naszym kraju! :)

Barbara Kurdej-Szatan z mężem na wyborach

Michał Żebrowski

Aktor wraz z żoną od wielu, wielu lat przyjaźni się z Rafałem Trzaskowskim, dlatego ich wybór nikogo nie zdziwił. Na Instagramie publikowali, jak rozwieszają banery kandydata na Prezydenta RP.

W wyborach startuje Rafał Trzaskowski, którego podziwiam od dziecka, który jest dla mnie autorytetem. Znam go prywatnie, a nie z mediów, podziwiam za odwagę, odpowiedzialność i uczciwość. Trzaskowski w imieniu milionów Polek i Polaków upomina się o lepszą Polskę. I proszę mi wierzyć, jesteśmy z niego dumni

- wymieniał gwiazdor na łamach "Gazety Wyborczej", jak podaje Plejada.

Michał Żebrowski w koszulce Rafał Trzaskowski 2020

Krzysztof Rutkowski

Swoją deklarację zdradził w rozmowie z Super Expressem. Wyznał, że zamierza głosować na Andrzeja Dudę z racji zmiennych poglądów kandydata PO. Uważa, że ten nie jest jeszcze gotowy na objęcie tak ważnego stanowiska w kraju.

Zgadzacie się z którymś ze swoich idoli?

Zobacz również: Pierwsze damy oczami Polaków. Duda czy Trzaskowska? (video)

Polecane wideo

Te gwiazdy urodzą w czasie pandemii. Jesteśmy świadkami prawdziwego baby boom w show-biznesie!
Te gwiazdy urodzą w czasie pandemii. Jesteśmy świadkami prawdziwego baby boom w show-biznesie! - zdjęcie 1
Komentarze (13)
Ocena: 4.69 / 5
gość (Ocena: 5) 10.07.2020 10:01
Gwiazdy powinny sie w tej kwestii zamknac i byc neutralne by nie wplywac na czyjs wybor a tak ich fani slepo powielja to co oni tam wymysla,tak jak monarchia angielska powinny byc takie osoby neutralne. Ale coz o to chodzi zeby stado baranow nie pomyslalo samo na kogo glosuje a po prostu postawilo krzyzyk jak ich idol🤦‍♀️
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.07.2020 08:14
Celebryci tylko na trzaskowskiego przecież on im da wiecej za pozowanie na sciankach
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.07.2020 23:20
Według mnie Duda miał szansę pokazać, co potrafi. Jego kadencja kojarzy mi się jedynie z rozdawnictwem, wpływami kościoła na państwo i marnym wsparciem dla osób, które chcą się rozwijać i pracować. Czas na zmianę. Poza tym, uważam, że wybory nie powinny być tajne. Ich tajność daje opcje manipulowania. Spis piwszechny, strona internetowa, głosowanie imienne online i dostęp do głosów innych. Dlaczego mielibyśmy się wstydzić, którego polityka popieramy? Pewne zapisy w konstytucji są przestarzałe i złe, ale wiem, że nie zgodzi się ze mną wielu. Przykład to moja mana, która jest z mężczyzna bardzo agresywnym. Nie może mu powiedzieć, że nie głosuje na Pana Andrzeja, bo będzie awantura, więc woli tkwić w patalogii sama się nią stając.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.07.2020 21:28
Duda. Trzaskowski jest niestabilny, zarozumiały, kłamie. Nigdy więcej PO
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 09.07.2020 15:28
Papilocie słyszeliście może o tym że wybory powinny być tajne? Każdy obywatel powinien samodzielnie dokonać wyboru przestańcie manipulować!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie