Jakie studia skończyła Dorota Szelągowska? Fani nie kryją zdumienia jej zawodową ścieżką

Niektóre fakty z jej życia potrafią naprawdę zaskoczyć!
Jakie studia skończyła Dorota Szelągowska? Fani nie kryją zdumienia jej zawodową ścieżką
fot. Instagram (instagram.com/dotindotin)
03.06.2020

Dorota Szelągowska to dziennikarka, która zyskała sympatię widzów dzięki ogromnemu poczuciu humoru oraz dystansu do własnej osoby, a jej nazwisko szybko stało się synonimem dobrego gustu. Ma na swoim koncie już pięć programów telewizyjnych, a wiele osób marzy o tym, aby ich idolka pomogła im zaprojektować wnętrze domu lub mieszkania.

Zobacz również: Dorota Szelągowska kilkanaście lat temu wyglądała ZUPEŁNIE inaczej

Choć Dorota wydaje się być duszą towarzystwa, to mediom o swoim życiu prywatnym opowiada stosunkowo niewiele. Niektóre fakty z jej życia potrafią naprawdę zaskoczyć! Jak chociażby to, gdzie się urodziła i co tak naprawdę studiowała. Jesteście ciekawi?

Jakie studia skończyła Dorota Szelągowska?

Zacznijmy może tego, jeżeli jeszcze nie wszyscy wiedzą, że Dorota Szelągowska jest córką sławnej pisarki i romantycznej duszy, Katarzyny Grocholi. Czasami wspomina nawet o tym żartobliwie podczas programu Domowe Rewolucje, kiedy w jakimś miejscu chce dodać więcej kwiatów albo serc.

Co więcej, gwiazda urodziła się w 1980 roku w Libii, dokładnie w Trypolisie. Od zawsze była w niej ogromna potrzeba tworzenia, której dawała upust na przeróżnych polach.

Prowadziłam programy, pisałam scenariusze, produkowałam, reżyserowałam. Jednak tak naprawdę ciągle czułam, że to nie jest to i gdzieś tam ciągle te projektowanie było. Nagle okazało się, że moje dwie największe pasje i zawody, czyli dziennikarstwo i projektowanie wnętrz można połączyć

- wyznała w wywiadzie dla wp.pl, jak cytuje portal Chillizet.

Dorota Szelągowska: wykształcenie

Poszukiwanie własnej drogi pozwoliło jej w końcu znaleźć pracę, która będzie jednocześnie jej pasją. Gwiazda jednak nie miała tego początkowo w planach. Choć rozważała złożenie dokumentów na wydział architektury, to niestety niespecjalnie radziła sobie z matematyką

Jak przyznała we wspomnianym wywiadzie, po maturze zdecydowała się na studia na kierunku Dziennikarstwo oraz Stosowane Nauki Społeczne. Pierwsze praktyki w zawodzie zdobyła już jako nastolatka, a w 1998 roku zadebiutowała w telewizji i została wówczas prowadzącą program młodzieżowy Rower Błażeja na kanale TVP1.

Dopiero nieco później Dorota Szelągowska postanowiła zapisać się na kurs projektowania wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych. Tam zgłębiła niezbędną wiedzę z obszaru, który od zawsze był obecny w jej sercu, i nabrała więcej pewności siebie. Co więcej, zrozumiała, że wcale nie musi rezygnować ze swoich pasji, a zgrabnie może je połączyć!

Od jesieni 2014 roku prowadziła już własny program Dorota Was urządzi na TVN Style. Na swoim koncie ma już ponad 5 programów telewizyjnych m.in. Polowanie na kuchnie czy Domy gwiazd i nie zwalnia tempa. Widać, że odnalazła swoją drogę i kocha to, co robi, zmieniając życie innych ludzi.

W życiu prywatnym jest byłą żoną polskiego producenta muzycznego i kompozytora Adama Sztaby i wychowuje 2-letnią córkę, Wandę.

Lubicie pozytywnie zakręconą Dorotę?

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A z powrotu do pracy cieszę się o tak makeup, włosy i stylizacja @justynaradzka

Post udostępniony przez Dorota Szelągowska (@dotindotin)

Zobacz również: Dorota Szelągowska pokazała swoje mieszkanie. Urządziła je w bardzo nietypowy sposób!

Polecane wideo

Sławne mamy ubrane tak samo jak ich pociechy. Wyglądają uroczo! ♥
Sławne mamy ubrane tak samo jak ich pociechy. Wyglądają uroczo! ♥ - zdjęcie 1
Komentarze (11)
Ocena: 4 / 5
Główny Specjalista BHP (Ocena: 2) 15.04.2021 08:45
Kiedyś Ją lubiłam. Ale "przejadła" się. Wszystkie programy, oprócz nazw, takie same. Robi błędy. Nigdy nikt, nie powinien montować urządzeń elektrycznych, bez odpowiednich uprawnień. Wszystkie urządzenia elektryczne, muszą posiadać znak bezpieczeństwa "E". A Ona robi lampki, oświetlenia, itp., najczęściej w pokojach dzieci. Nie mogę na to patrzeć. Prawdziwy projektant o tym wie. Poza tym, za dużo gada. Stale to samo. Ale jest piękną kobietą. Trochę sztuczną. Życzę Jej powodzenia.
odpowiedz
ewka (Ocena: 3) 10.03.2021 19:42
Niby ją lubię a raczej to co robi.Zaczyna mnie denerwować jej zachowanie,uśmiech na popis.Z tym zakręconym zachowaniem zestarzeje się jak Rogalska.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 17.09.2020 22:03
To znaczy, że nie ma żadnego dyplomu.
odpowiedz
toja (Ocena: 4) 04.06.2020 13:29
Czyli ma tylko maturę i kursa niektóre.To widać,slychać i czuć.Ten glupi usmiech i pusty śmiech.Odpychająca.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 04.06.2020 02:08
Jest w niej coś odpychajacego, arogancja?
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie