Najdziwniejsze imiona dzieci gwiazd. Kim jest Tęcza Rozkwitających Płatków i X Æ A-12?

Rodzicom bardzo zależało, aby je wyróżnić.
Najdziwniejsze imiona dzieci gwiazd. Kim jest Tęcza Rozkwitających Płatków i X Æ A-12?
fot. Instagram (instagram.com/thecarterskids, instagram.com/kimkardashian)
12.05.2020
Zuzanna Niedzielska

Kiedy na świat przychodzi dziecko sławnej pary, wybór imienia wcale nie jest takim łatwym zadaniem. Sławni rodzice, którzy często mogą pozwolić sobie na artystyczny pseudonim, też chcą w jakiś sposób wyróżnić swoją pociechę na tle innych. Okazuje się, że gwiazdy wykazują się niespotykaną kreatywnością w wymyślaniu oryginalnych imion. Niektóre z nich budzą zaciekawienie, inne wręcz śmieszą i spotykają się z krytyką, zdarzają się też takie, o znaczeniu których nie wiemy kompletnie nic. Ba, nawet nie mamy pojęcia, jak je wymówić. Jedno jest pewne - te dzieciaki zostaną zapamiętane.

Zobacz również: Kim są córki Katarzyny Figury? Koko i Kaszmir to już śliczne nastolatki

Dziwne imiona dzieci gwiazd

Celebryci wręcz prześcigają się w wymyślaniu nietypowych imion dla swoich pociech. Chcą w ten sposób sprawić, że ich dzieci będą wyjątkowe. Niektóre amerykańskie sławy zastrzegają sobie nawet prawnie utworzone imiona, aby nikt inny nie mógł nazywać się tak samo. Dziwacznych imion jest już w show-biznesie cała masa, co nie oznacza, że popularni rodzice nie decydują się na ładne, klasyczne imiona, jak np. Klara i Laura Lewandowskie. Ale i wśród polskich dzieci gwiazd znajdą się perełki.

Zobacz również: Klara i Laura na pierwszym wspólnym zdjęciu Ani Lewandowskiej. „Sisters”

North West, Chicago, Sainta i Psalma

Kim Kardashian i Kanye West zdecydowali się na naprawdę nietypowe imiona dla swoich pociech. Najgorętsza para show-biznesu ma już czwórkę dzieci, z czego dwójka to córeczki: North i Chicago. Imię North, czyli Północ, w połączeniu z nazwiskiem tatusia West (Zachód) brzmi dosyć... spójnie. Z kolei w Chicago wychował się Kanye, który najwidoczniej miał taki sentyment do rodzinnych stron USA, że postanowił ochrzcić nimi własne dziecko.

Synowie też noszą szczególne imiona: Sainta (Święty) oraz Psalma. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Kim Kardashian West (@kimkardashian)

X Æ A-12

4 maja 2020 na świat przyszło wyczekiwane dziecko miliardera Elona Muska i ekscentrycznej wokalistki Grimes. Narodziny wywołały szczególne zamieszanie, kiedy fani dowiedzieli się, jak rodzice planują nazwać noworodka. Chłopiec otrzyma imię X Æ A-12 i mama podkreśla, że zamierza wychowywać go jako neutralną płeć, ponieważ o niej zdecyduje samodzielnie w przyszłości. 

Jak w ogóle wymówić to dziwne imię? Najłatwiej chyba powiedzieć "ksasz". Z kolei A-12 to pomysł od samego twórcy Tesli i dotyczy samolotu Lockheed A-12 Centralnej Agencji Wywiadu USA. Litera A ma z kolei symbolizować Archanioła.

Blue Ivy, Rumi, Sir

Beyoncé i Jay–Z Carterowie nazwali swoje pierwsze royal baby na cześć... niebieskiego bluszczu. Pierwszy człon "Blue" ma korzenie w powieści literackiej, którą uwielbia wokalistka, z kolei "Ivy" symbolizuje rzymską czwórkę, która jest szczęśliwą cyfrą rodziców. W 2017 roku na świat przyszli Rumi (imię inspirowane perskim poetą) oraz Sir (czyli dżentelmen).

Apple

W 2004 roku na świecie przywitali córkę Gwyneth Paltrow i wokalista Chris Martin. Postanowili dać jej nietypowe imię, oznaczające po prostu jabłko. Dlaczego? Aktorka zdradziła w wywiadzie, że to słowo budzi w niej pozytywne skojarzenia, ponieważ te owoce są... słodkie. 

Poppy Honey, Daisy, Petal Blossom Rainbow

Miód makowy, Stokrotka i Tęcza Rozkwitających Płatków. Oto kosmiczne (a raczej kwiatowe) imiona, jakie nadali swoim dzieciom brytyjski szef kuchni Jamie Olivier wraz ze swoją żoną Juliette Norton.

Bluebell Madonna

Motyw kwiatowy przypadł do gustu również angielskiej wokalistce Geri Halliwell. Mama nazwała swoją córeczkę Bluebell Madonna, na cześć dzikiego hiacynta i królowej popu. Wyznała, że roślina ta jest bardzo rzadka i cenna

Alikia Ilia i Asha-Leigh

Okazuje się, że również w Polsce jest możliwe nadanie dzieciom nietypowych imion. Tymi śladami poszły gwiazdy takie jak Katarzyna Skrzynecka, która nazwała swoją córkę Alikia Ilia, co w języku greckim oznacza prawdziwa i krystaliczna. Podobno imię to funkcjonuje w Europie i aktorka wyznała, że nigdy nie nazwałaby dziecka tylko po to, aby brzmiało to oryginalnie. 

Joanna Krupa z kolei obdarzyła swoją córeczkę dwuczłonowym imieniem Asha (nadzieja, życie)  Leigh (delikatność).

Nikon

Dorota Gawryluk i Jerzy Gawryluk nazwali syna Nikon wcale nie ku czci aparatom fotograficznym, a tradycji prawosławnej. Gwiazda chciała tym imieniem wyrazić ogromną wdzięczność za pomoc ze strony jej teściów.

Koko Claire i Kaszmir Amber

Katarzyna Figura bardzo chciała, aby jej wyjątkowe córki nosiły światowe imiona. Koko i Kaszmir są dzisiaj pięknymi nastolatkami, do których najwyraźniej pasuje wybór ich mamy.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

just one kind of folks

Post udostępniony przez Kaszmir Figura-Schoenhals (@kaszmirfigura)

Zobacz również: Te gwiazdy urodzą w czasie pandemii. Jesteśmy świadkami prawdziwego baby boom w show-biznesie!

Źródło: popularne.pl

Polecane wideo

Najpiękniejsze dziecko na świecie. Jak wygląda po 9 latach?
Najpiękniejsze dziecko na świecie. Jak wygląda po 9 latach? - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie