Maciej Musiałowski: Jaki jest gust filmowy gwiazdy hitu „Sala Samobójców. Hejter”?

Młody aktor rozbraja szczerością i autentycznością.
Maciej Musiałowski: Jaki jest gust filmowy gwiazdy hitu „Sala Samobójców. Hejter”?
fot. youtube.com (https://www.youtube.com/watch?v=8jw3RgHINz0)
19.04.2020

Maciej Musiałowski, mimo, że ma na swoim koncie już wiele ról, oficjalnie zadebiutował w ostatnim filmie Jana Komasy Sala Samobójców. Hejter, który stanowił kontynuację produkcji z 2011 roku. Bohater o imieniu Tomek zostaje wydalony z wydziału prawa i zatrudnia się w prestiżowej agencji reklamowej, w której szykuje wirtualną zemstę na elicie. Widzowie są pod wrażeniem talentu i charyzmy aktora, okraszonej beztroskim błyskiem w oku i szelmowskim uśmiechem, pod którym kryje się ogromna wrażliwość i skromność.

Zobacz również: Miłość od nienawiści dzieli jedno kliknięcie. Oficjalny zwiastun thrillera „Sala samobójców. Hejter”

Aktora możemy też oglądać w serialu TVN Kod genetyczny. Poza aktorstwem, gwiazdor jest również utalentowany muzycznie, co udowodnił występem podczas 36. Przeglądu Piosenki Aktorskiej, gdzie odniósł sukces i otrzymał nagrodę Grand Prix. Utalentowany aktor młodego pokolenia, w rozmowie z portalem Filmweb, opowiedział o swoich kinowych fascynacjach.

Kocham kino, które mnie wzrusza

Maciej Musiałowski uwielbia obrazy, które wpływają na jego rzeczywistość, emocje, odrywają od życia i umieszczają w przestrzeni filmowej. W jego domu oglądało się dużo filmów: Mama zawsze wracała z jakimś dvd - wspomina. Pochodzi z artystycznej rodziny.

Lubię jak film jest elegancki. Jak jest szlachetnym kinem, które nie jest ani przerysowane, ani przegadane. Takim przemyślanym, przepracowanym, wyważonym i z przekazem

- wymienia aktor w wywiadzie z portalem Filmweb.

Zdarza mu się naprawdę głośno chlipać, nawet w kinie, czego trochę się wstydzi. Jego ostatni azyl bezpieczeństwa to Pożegnanie z Afryką, do którego lubi wracać, romantyczny Titanic oraz Wichry Namiętności.

Zobacz również: Najlepsze muzyczne sceny w historii kina. Na ich widok można dostać gęsiej skórki, a nawet wzruszyć się do łez

Zjawisko na skalę światową

Aktor bez wahania podaje tutaj aktorkę Meryl Streep. Uwielbia każdą jej kreacje. Z sentymentem mówi też o polskiej gwieździe, z którą sam współpracował - Agacie Kuleszy. Nazywa ją diamentem naszego kraju. Mówi, że to bardzo wrażliwa artystka i piękna, świadoma osoba. Jego ukochany reżyser to Wes Anderson i marzy o współpracy z nim. Ceni też artystkę młodego pokolenia, reżyserkę Jagodę Szelc, która według niego potrafi prowadzić kino ze smakiem. Na liście znalazł się również Paweł Pawlikowski - elegancki i wyważony humanista, jak podkreśla.

Zobacz również: Najczęściej słuchane piosenki ostatniej dekady. Ile z nich znasz?

Dzieło, które mnie zawstydziło

Gwiazdor z rumieńcem na twarzy wspomina dzieło sztuki Love w reżyserii Gaspara Noé. Choć czerpał dużą przyjemność z oglądania erotyki pokazanej w poetycki sposób na dużym ekranie, to z drugiej strony zawstydzała go obecność widzów w kinie i zastanawiał się, czy to jest ok. 

Dreszczyk grozy, czyli koszmarne filmy

Talent młodego pokolenia wyznaje, że nienawidzi horrorów. Mieli na to wpływ jego bracia, którzy w dzieciństwie straszyli go podczas oglądania strasznych scen. Był fanem serialu Twin Peaks i zamykał się w czterech ścianach w biały dzień, aby móc nałogowo oglądać odcinki, a później zdarzyło mu się... wrzasnąć ze strachu na widok sąsiada. Wrażenie zrobił na nim film Piknik pod wiszącą skałą.

Moje małe guilty pleasure

Na liście Macieja Musiałowskiego znalazły się bajki, filmy anime (Spirited Away, Księżniczka Mononoke, Wędrujący zamek hauru) i... wszystkie piosenki Disneya, które zna na pamięć. PS Potrafi rozróżnić charakterystykę każdej księżniczki!

Zobacz również: 15 niesamowitych makijaży inspirowanych bajkami Disney'a

Perspektywa widza

Czy zawodowy aktor potrafi w spokoju oglądać film, relaksując się przy tym? Tak, chociaż ma w sobie ducha robotnika, który nieustannie obserwuje dalszy plan i zwraca uwagę na statystów. Skupia się również na oświetleniu, które może stać się inspiracją do własnej pracy.

Czego Maciej Musiałowski szuka w kinie?

Romantycznych emocji, smutku, wstydu i katharsis. Chce przez kilka dni chodzić poruszony tą magią.

Polecane wideo

Jak mieszka Julia Wieniawa? Zobacz zdjęcia jej pięknego apartamentu!
Jak mieszka Julia Wieniawa? Zobacz zdjęcia jej pięknego apartamentu! - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 19.04.2020 12:28
uwielbiam
odpowiedz

Polecane dla Ciebie