Wyszło na jaw, dlatego księżna Kate zawsze ma w dłoni torebkę. To jest jej tajna broń

Wcale nie chodzi o dopełnienie stylizacji.
Wyszło na jaw, dlatego księżna Kate zawsze ma w dłoni torebkę. To jest jej tajna broń
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/theroyalfamily/ & https://www.instagram.com/kensingtonroyal/)
21.06.2019

Można odnieść wrażenie, że życie na królewskim dworze to niekończąca się sielanka. Nic nie musisz, a wszystko możesz. Jak niewiele ma to wspólnego z rzeczywistością udowadnia długa lista zakazów, które obowiązują każdego członka brytyjskiej monarchii. Będąc księżną trzeba cały czas mieć się na baczności.

Zobacz również: Księżna Meghan musi przestrzegać 12 wizerunkowych zakazów. Żadna kobieta by tego nie wytrzymała

Kate Middleton i Meghan Markle nie mogą odsłaniać dekoltu, muszą nosić rajstopy bez względu na pogodę, zakazany jest wyrazisty manicure, a nawet krzyżowanie nóg czy pokazywanie kolan w obecności poddanych. Niedostosowanie się do tych zasad może wywołać zgorszenie, a nawet dyplomatyczny skandal.

Członkinie rodziny królewskiej mają jednak swoje sposoby, aby uniknąć krępujących sytuacji. Ich tajną bronią jest m.in. niepozorna torebka.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kensington Palace (@kensingtonroyal)

Oglądając zdjęcia i relacje filmowe z oficjalnych spotkań można zauważyć, że małżonka księcia Williama nigdy nie pokazuje się z pustymi dłońmi. Księżna Cambridge zawsze ma przy sobie niewielką kopertówkę, która służy nie tylko jako dopełnienie stylizacji.

Warto zwrócić uwagę, że niewielka saszetka trzymana jest zazwyczaj oburącz, a to również nie jest przypadek. W ten sposób Kate chce uniknąć zbyt spontanicznych dowodów sympatii ze strony poddanych.

Torebka to nie przypadek. Kiedy trzyma ją w obu rękach, wtedy nie musi ściskać dłoni wszystkim, którzy stają na jej drodze

- tłumaczy Myka Meir, specjalistka ds. etykiety cytowana przez „Daily Star”.

Zobacz również: Członkowie rodziny królewskiej robią coś bardzo dziwnego, gdy ktoś nadużyje ich gościnności

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kensington Palace (@kensingtonroyal)

Trzymając coś w dłoniach, najczęściej właśnie kopertówkę, księżna zyskuje doskonałą wymówkę, aby nie witać się z każdym. W przeciwnym razie każde jej publiczne wyjście trwałoby wiele godzin, bo tylu jest chętnych, aby uścisnąć jej dłoń

- przekonuje ekspertka.

Teoretycznie księżna w ogóle nie powinna się tego obawiać, bo królewski protokół pozwala na taki dowód sympatii wyłącznie wtedy, gdy jako pierwsza wyciąga dłoń. „Zwykli ludzie” nie muszą jednak o tym wiedzieć i czasami przekraczają tę granicę.

Co znajduje się w niewielkiej torebce? Najprawdopodobniej wcale nie telefon czy portfel, ale niewielkie lusterko i ulubiony kosmetyk, którym będzie mogła się na osobności upiększyć.

Zobacz również: 7 słów, których Kate i Meghan nie mogą wypowiadać. Po tym poznaje się damę

„Niskobudżetowa księżna”. Wydaje grosze i wygląda dokładnie jak Kate
„Niskobudżetowa księżna”. Wydaje grosze i wygląda dokładnie jak Kate - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie