„Aborcja to opieka zdrowotna”. Miley Cyrus walczy o prawa kobiet sprzedając prezerwatywy

Piosenkarka po raz kolejny angażuje się społecznie.
„Aborcja to opieka zdrowotna”. Miley Cyrus walczy o prawa kobiet sprzedając prezerwatywy
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/mileycyrus/)
07.06.2019

Miley Cyrus już od dawna angażuje się w różne kampanie społeczne, zwłaszcza te wspierające równość kobiet i ich prawo do decydowania o własnym ciele. Piosenkarka popiera też ruch LGBT+. W 2015 roku założyła organizację Happy Hippie Foundation, która zapewnia dach nad głową dla bezdomnej młodzieży LGBT+ i innych osób potrzebujących. W tym samym roku Cyrus zaangażowała się w kampanię Viva Glam marki kosmetycznej M.A.C. - środki zebrane w ramach akcji zostały przeznaczone na rzecz chorych na AIDS i nosicieli wirusa HIV. 

Zobacz również: „Miałam 12 lat”. Kobiety po aborcji zdradzają, dlaczego musiały przerwać ciążę

Teraz Miley Cyrus i jej Happy Hippie Foundation połączyła siły z Marciem Jacobsem i wypuściła kolekcję pod hasłem “Don’t F*ck With My Freedom. Znalazły się w niej różowe bluzy z kapturem z takim właśnie napisem oraz zdjęciem Miley topless. Bluzy kosztują 175 dolarów, a dochód z ich sprzedaży zostanie w całości przekazany na rzecz organizacji Planned Parenthood. To fundacja, która zapewnia kobietom dostęp do aborcji, antykoncepcji i edukacji seksualnej. W związku z ostatnim zaostrzeniem prawa w niektórych amerykańskich stanach organizacja znalazła się jednak w poważnych tarapatach. 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Happy Hippie Foundation (@happyhippiefdn) on

W ramach kolekcji “Don’t F*ck With My Freedom” znalazły się też koszulki i prezerwatywy, a Miley Cyrus aktywnie promuje inicjatywę w swoich mediach społecznościowych. Na jej profilu pojawiło się m.in. zdjęcie piosenkarki liżącej tort z napisem “Aborcja to opieka zdrowotna” 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Ashley O (@mileycyrus) on

Jak oceniacie akcję Miley Cyrus i Marca Jasobsa 

Zobacz również: Usunęły ciążę i wyznają: „Aborcja to najłatwiejsza i najlepsza decyzja w życiu”

Te zdjęcia dodały ze łzami w oczach. Pokazały, co zrobiły im manikiurzystki
Te zdjęcia dodały ze łzami w oczach. Pokazały, co zrobiły im manikiurzystki - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (26)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 09.06.2019 21:48
Jestem za tym, żeby każdy decydował czy chce mieć dzieci czy nie, ale jednocześnie uważam, że za tak zwaną aborcję na życzenie powinni płacić sami zainteresowani. Nie znam nikogo kto chciałby usunąć ciążę i zdecydował się urodzić dziecko tylko dlatego że aborcja jest nielegalna. Prawo którego mało kto przestrzega powinno być moim zdaniem zmienione. Nie zmienia to faktu, że aborcja to dylemat moralny i poważny zabieg a nie kolorowy tort i balony, dlatego nie popieram takich kampanii.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.06.2019 11:04
Niestety takie akcje to niedźwiedzia przysługa dla wszystkich kobiet. Jak ma ktoś to traktować powaznie, jeżeli przy tak trudnym temacie jak aborcja i opieka lekarska dziewczyna pokazuje cycki i stroi pozy jak na okładkę jakiegoś gownianego magazynu. Kontekst jest ważny, a w tym przypadku te jej kontrowersyjne miny i zachowanie pasują jak pięść do nosa. Szkoda, że media nie promują normalnych, wykształconych i inteligentnych dziewczyn, które się wypowiadają w tych tematach. Nawet w sprawie aborcji liczy się klikalność i lajki.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.06.2019 19:29
Ja jestem za sterylizacją ludzi, którzy NIE POWINNI MIEĆ DZIECI. Chyba zrobię jakąś akcję społeczną... w ramach ochrony życia poczętego przed starymi z niedoje.baniem umysłowym.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 08.06.2019 17:46
Straszne. Nie jestem jakimś radykałem, dopuszczam możliwość aborcji w uzasadnionych przypadkach, ale nazywanie tego opieką zdrowotną to jest wypaczanie pojęć i pranie mózgów. U ludzi wszystko musi być czarno-białe - albo całkowity zakaz aborcji i zmuszanie wegetujących dzieci do życia w cierpieniu, albo całkowita wolność, swoboda, skrobanko kiedy tylko przyjdzie ochota bo przecież to nic takiego. Ludzie serio zacznijcie myśleć a nie dawać sobie wciskać wszystko co wciska Wam i lewicowa i prawicowa ideologia.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 08.06.2019 15:51
Jakim trzeba być cynicznym bydlakiem, zeby stwierdzić, ze zabijanie dzieci jest opieką zdrowotną..
zobacz odpowiedzi (10)

Polecane dla Ciebie