W końcu poznaliśmy imię dziecka Meghan i Harry'ego. Kryje się za nim wyjątkowe znaczenie

To odważne zerwanie z królewską tradycją, a także ukłon w stronę księżnej Diany.
W końcu poznaliśmy imię dziecka Meghan i Harry'ego. Kryje się za nim wyjątkowe znaczenie
Fot. Forum/Reuters
09.05.2019

Meghan Markle i książę Harry w końcu zostali rodzicami. 6 maja 2019 roku nad ranem na świat przyszedł ich syn, o czym książęca para poinformowała w bardzo nowoczesny sposób, bo na swoim koncie na Instagramie. Na profilu @sussexroyal pojawiła się grafika z napisem “It’s a boy!” (“To chłopiec!”) na niebieskim tle. Tego samego dnia uradowany książę Harry udzielił wywiadu mediom, w którym podzielił się z całym światem swoimi wrażeniami. 

Zobacz również: Meghan Markle i książę Harry pokazali dziecko! Nowe royal baby jest przeurocze

Zaledwie dwa dni po tym, jak nowe royal baby przyszło na świat, dumni rodzice wzięli udział w pierwszej, oficjalnej sesji zdjęciowej. Dzięki temu mogliśmy zobaczyć, jak wygląda synek Meghan Markle i księcia Harry’ego. Tego samego dnia świeżo upieczeni rodzice zaprezentowali swoje dziecko najważniejszej osobie w rodzinie królewskiej, czyli królowej Elżbiecie. Syn księcia i księżnej Sussex jest już ósmym prawnukiem królowej. 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal) on

Meghan i Harry zdradzili też, jakie imię dostał ich syn. To Archie Harrison Mountbatten-Windsor. Nadając swojemu dziecku takie imię rodzice zdecydowanie zerwali z królewską tradycją. Mało tego, za imieniem Archie Harrison kryje się wyjątkowe znaczenie! Znawcy rodziny królewskiej przekonują, że imię, które dla swojego syna wybrali Meghan i Harry to zwrot w stronę nowoczesności. “(Meghan i Harry, przyp. red.) prawdopodobnie chcą zmodernizować rodzinę królewską. Pragną, żeby jej członkowie byli postrzegani jako zwykli ludzie. Właśnie dlatego wybrali imię Archie, czyli imię dla przeciętnego brytyjskiego chłopca” - wyjaśniał Cleveland Evan, były przewodniczący stowarzyszenia American Name Society oraz profesor psychologii na Bellevue University. 

Archie to zdrobnienie od imienia Archibald, które wywodzi się ze średniowiecznej Szkocji. Oznacza “szczery” i “odważny”. To też bardzo popularne imię dla chłopców w Wielkiej Brytanii – w 2017 roku znalazło się na 18. miejscu w rankingu najpopularniejszych imion dla chłopców. Z kolei drugie imię royal baby, Harrison, to dość niezwykły wybór, ponieważ zazwyczaj funkcjonuje jako nazwisko. Oznacza ono “syn Harry’ego” - tłumaczenie jest tu chyba zbędne. 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal) on

Ale to nie wszystko. Eksperci dopatrzyli się jeszcze innego, wyjątkowego znaczenia, które kryje się za imieniem Archibald. Ich zdaniem to subtelny ukłon w stronę babki nowego royal baby, której niestety nigdy nie pozna. Księżna Diana, czyli matka księcia Harry’ego, zginęła w wypadku samochodowym w Paryżu w 1997 roku. Okazuje się, że jeden z przodków Diany pochodzący z XVII wieku miał na imię Archibald Campbell i był 9. hrabią Argyll w Szkocji. Żył w latach 1629-1685 i był protestantem. Został stracony za sprzeciwianie się katolickiemu królowi Jakubowi II. 

A wam jak się podoba imię, które dla swojego syna wybrali Meghan Markle i książę Harry? Jesteście zaskoczeni? 

Zobacz również: Rzeczy, których nie będą mogły robić dzieci Harry`ego i Meghan. Absurdalna lista zakazów

Ludzkie oblicze brytyjskiej rodziny królewskiej. Te zdjęcia wywołały skandal
Ludzkie oblicze brytyjskiej rodziny królewskiej. Te zdjęcia wywołały skandal - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (2)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 09.05.2019 18:45
Ładne imię
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.05.2019 11:09
ale słodkie zdjęcie z prababcią Elżbietą XD
odpowiedz

Polecane dla Ciebie