7 słów, których Kate i Meghan nie mogą wypowiadać. Po tym poznaje się damę

Weź z nich przykład, jeśli chcesz robić dobre wrażenie.
7 słów, których Kate i Meghan nie mogą wypowiadać. Po tym poznaje się damę
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/kensingtonroyal/)
23.03.2019

Wydaje się, że życie na królewskim dworze to sielanka. O nic nie trzeba się martwić, bo poddani utrzymują monarchię na bardzo wysokim poziomie, a we wszystkich obowiązkach wyręczają ich asystenci. Wystarczy od czasu do czasu pomachać i uśmiechnąć się do tłumu. Poza kamerami toczy się już normalnie, spokojne i dostatnie życie bez żadnych ograniczeń.

Zobacz również: Kolejny królewski absurd. To dlatego Harry i Meghan NIE MOGĄ trzymać się za ręce

To jednak tylko część prawdy. W brytyjskiej rodzinie królewskiej wciąż dużą wagę przykłada się do ceremoniału i etykiety. Królowa Elżbieta II ma wysokie wymagania wobec najbliższych. To władczyni z krwi i kości, która zawsze wie, jak się zachować. Tego samego próbuje nauczyć między innymi Kate i Meghan.

Księżne doskonale wiedzą, których słów muszą unikać - przekonuje dailystar.co.uk. Tych siedem niepozornych wyrażeń nigdy nie przejdzie im przez usta. A przynajmniej nie powinno, jeśli chcą być postrzegane jako damy i panie z wyższych sfer.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kensington Palace (@kensingtonroyal)

#1 Słucham?

Prawdziwa dama nie może mieć problemów ze słuchem. Dopytywanie się także nie leży w dobrym tonie. Kiedy księżna czegoś nie zrozumie lub nie dosłyszy, powinna powiedzieć „Przepraszam?”.

#2 Toaleta

W towarzystwie członkowie rodziny królewskiej w ogóle nie mogą wspominać o konieczności skorzystania z WC. Monarchia nie może być kojarzona z takimi sprawami. W mniej oficjalnych okolicznościach bardziej wskazana jest forma „klozet”.

#3 Perfumy

Nie do końca wiadomo, skąd taka alergia na to słowo, ale o perfumach w rodzinie królewskiej się nie rozmawia. Aromatyczny płyn zamknięty w buteleczce nazywany jest po prostu zapachem.

Zobacz również: Rzeczy, których nie będą mogły robić dzieci Harry`ego i Meghan. Absurdalna lista zakazów

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kensington Palace (@kensingtonroyal)

#4 Herbata

Monarchowie oczywiście ją piją, ale nigdy nie mówią, że zapraszają kogoś na herbatkę. Zwłaszcza królową. Wtedy brzmi to mało elegancko, w przeciwieństwie do zaproszenia na obiad czy kolację.

#5 Salon

Zamek czy pałac to nie dom lub mieszkanie, w którym jedno pomieszczenie jest większe od pozostałych i pełni rolę reprezentacyjną. Tam wszystkie pokoje są ogromne i wyjątkowe, więc trudno wskazać odpowiednik naszego „dużego pokoju”.

#6 Elegancja

Według księżnej Kate każda elegancka, szykowna i wytworna kobieta nigdy nie powie głośno, że taka jest. To otoczenie ma odnosić takie wrażenie. Komplementowanie innych w ten sposób też nie jest w dobrym guście.

#7 Deser

Po królewskim obiedzie nigdy nie podaje się deseru. Z jakiegoś dziwnego powodu unika się tego słowa. Zamiast tego serwowany jest pudding, który tak naprawdę nie oznacza konkretnej potrawy o konkretnym składzie.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kensington Palace (@kensingtonroyal)

Zobacz również: Księżna Meghan musi przestrzegać 12 wizerunkowych zakazów. Żadna kobieta by tego nie wytrzymała

Ludzkie oblicze brytyjskiej rodziny królewskiej. Te zdjęcia wywołały skandal
Ludzkie oblicze brytyjskiej rodziny królewskiej. Te zdjęcia wywołały skandal - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (6)

Ocena: 3 / 5
gość (Ocena: 1) 24.04.2019 18:06
Kto pisze takie bzdury? Chyba facet w kryzysie wieku średniego siedzący na kiblu, błagam was, a jak mały książę George powie 'mama chcę do WC ' to co? Wydziedziczą go? Papilot spada na psy
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 26.03.2019 00:22
Niewiarygodnie durny artykuł. 90% tych "zakazanych" słów to po prostu angielski, w którym mówi się pudding nie deser (regionalne) a perfumy to słowo zamerykanizowane, a jak wiadomo Brytyjczycy nie lubią Amerkan jak i ich słownictwa. Gratuluję niekompetentnemu publicyście
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.03.2019 14:26
Smutne muszą mieć życie.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 23.03.2019 10:48
Kur..wa! Ale bzdety!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.03.2019 09:48
Chyba muszą się gryźć w język cały czas
odpowiedz

Polecane dla Ciebie