Karl Lagerfeld za życia wywołał wiele głośnych skandali. Oto największe z nich

Wybitny projektant zawsze mówił, co myślał - nawet jeśli miał przy tym kogoś obrazić.
Karl Lagerfeld za życia wywołał wiele głośnych skandali. Oto największe z nich
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/karllagerfeld/)
22.02.2019

Karl Lagerfeld zmarł 19 lutego 2019 roku w wieku 85 lat. Śmierć jednego z najsłynniejszych projektantów mody wszech czasów wstrząsnęła show-biznesem. Największe gwiazdy żegnają Lagerfelda i dzielą się wspomnieniami o nim, a wszyscy podkreślają, że bez niego świat mody nie będzie taki sam.

Zobacz również: Karl Lagerfeld nie żyje. Słynny projektant zmarł w wieku 85 lat

Gdy umiera tak niezwykła postać, jak Karl Lagerfeld, mówimy o niej w samych superlatywach. Ale nie można zapomnieć o tym, że za życia dyrektor artystyczny domu mody Chanel zasłynął nie tylko dzięki swoim wybitnym projektom, ale także jako autor wielu bardzo kontrowersyjnych wypowiedzi. Niektóre z nich wywołały niemały skandal! Oto najbardziej szokujące wypowiedzi, które padły z ust Karla Lagerfelda.

#1: O ruchu #metoo

Karl Lagerfeld otwarcie krytykował ruch #metoo. W kwietniu 2018 tymi słowami skomentował oskarżenia modelek pod adresem Karla Templera, dyrektora kreatywnego magazynu “Interview”: “Jeśli nie chcesz, żeby ktoś ściągał ci spodnie, nie pracuj jako modelka. Wstąp do zakonu, tam zawsze będzie dla ciebie miejsce”.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Please Magazine (@pleasemagazine) on

#2: O ludziach z nadwagą

W 2001 roku Lagerfeld schudł aż 42 kg! Dokonał tego na przestrzeni 13 miesięcy. Impulsem do zgubienia wagi było pragnienie zmieszczenia się w spodnie-rurki, które Lagerfeld zobaczył na wybiegu. Podczas odchudzania projektant przeszedł na specjalną dietę ułożoną dla niego przez dr Jeana-Claude’a Houdreta. Później została ona opisana w książce “The Karl Lagerfeld Diet”.

Jednak mimo tego, że w przeszłości sam zmagał się z nadwagą, Lagerfeld otwarcie krytykował ludzi z otyłością i obwiniał ich m.in. o problemy w sektorze ubezpieczeń mówiąc, że “wynikają one także z powodu chorób, na które zapadają grubi ludzie”.

#3: O księżnej Dianie

Księżna Diana zapisała się w historii m.in. jako ikona mody. Była żona księcia Karola miała nieskazitelny gust i ubierała się u największych projektantów mody. Miała okazję nosić m.in. stroje z domu mody Chanel, którym kierował Karl Lagerfeld. W 1997 roku księżna Diana spotkała się z projektantem osobiście. Widocznie księżna nie wywarła na Lagerfeldzie dobrego wrażenia, bo w 2006 roku powiedział o niej: “Była ładna i urocza, ale była głupia”.

#4: O Pippie Middleton

Księżna Diana to nie jedyna osoba z brytyjskiej rodziny królewskiej, która padła ofiarą krytyki ze strony Lagerfelda. Zapytany o wrażenia ze ślubu księcia Williama i Kate Middleton, obraził siostrę panny młodej, czyli Pippę: “Nie podoba mi się jej twarz. Powinna pokazywać tylko plecy”. Było to nawiązanie do kreacji, którą Pippa miała na sobie jako druhna Kate - suknia w okazały sposób prezentowała plecy Pippy.

Później Lagerfeld próbował sprostować swoją uwagę i powiedział, że miał na myśli, że nie podoba mu się makijaż preferowany przez Pippę. Dodał, że spośród pań o nazwisku Middleton największe wrażenie wywarła na nim… Carole, czyli matka Kate i Pippy. “Uważam, że Carole jest bardzo seksowna. Matka jest bardziej seksowna niż córki”.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Choupette Lagerfeld (@choupettesdiary) on

#5: O uchodźcach

Karl Lagerfeld był przeciwnikiem przyjmowania uchodźców do Francji - kraju, w którym spędził całe życie, chociaż urodził się w Niemczech. W 2017 roku skrytykował niemiecką kanclerz Angelę Merkel za otwarcie granic kraju dla migrantów. “Nie można zabijać milionów Żydów po to, żeby sprowadzić na ich miejsce miliony ich największych wrogów”. Dodał, że przyjmowanie uchodźców do Niemiec stanie się pożywką dla antysemityzmu w tym kraju. “Znam kogoś w Niemczech, kto przyjął pod swój dach młodego Syryjczyka i po 4 dniach powiedział: “Największym wynalazkiem w historii Niemiec był Holokaust”.

#6: O Adele

Parę lat temu zapytany o twórczość piosenkarki Lany Del Rey, Lagerfeld wyznał, że o wiele bardziej ceni sobie muzyczny dorobek Adele oraz Florence Welch. Dodał jednak, że Adele jest… za gruba. “Jest nieco za gruba, ale ma piękną twarz i boski głos”.

#7: O Koranie

Karl Lagerfeld zasłynął dzięki swoim oryginalnym, a niekiedy kontrowersyjnym kreacjom. W 1994 roku wywołał niemały skandal po tym, jak w wiosennej kolekcji Chanel pojawiły się trzy suknie z printem, który okazał się fragmentem Koranu. Sam Lagerfeld utrzymywał, że nie miał pojęcia, jakie słowa kryją się za napisami w języku arabskim, jednak muzułmanie byli oburzeni. Ostatecznie projektant przeprosił za całą sytuację i zniszczył swoje projekty.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by KARL LAGERFELD (@karllagerfeld) on

Zobacz również: Karl Lagerfeld – historia życia wielkiego projektanta

Polecane wideo

Tandetne, kiczowate, momentami wulgarne. 10 najgorszych zdjęć nowożeńców
Tandetne, kiczowate, momentami wulgarne. 10 najgorszych zdjęć nowożeńców - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 22.02.2019 09:30
Nr 5 cos w tym jest
odpowiedz

Polecane dla Ciebie