Rozenek odpowiada na atak Gretkowskiej: „Nie każda siwizna jest oznaką mądrości!”

Perfekcyjna Pani Domu skierowała do pisarki kilka mocnych słów. Przeczytajcie!
Rozenek odpowiada na atak Gretkowskiej: „Nie każda siwizna jest oznaką mądrości!”
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/m_rozenek/) Facebook.com (https://www.facebook.com/gretkowska.manuela/)
25.09.2017

Każdy wydawca magazynu marzy o tym, by kolejny numer sprzedał się jak najlepiej i odbił się jak najszerszym echem w mediach. Z tego względu na okładkach pojawiają się najczęściej gwiazdy na topie, które wzbudzają emocje i gwarantują wysoką sprzedaż pisma.

Jedną z takich gwiazd jest bez wątpienia Małgorzata Rozenek-Majdan. Gdziekolwiek się pojawi, w cokolwiek się ubierze, o czymkolwiek wypowie – dziennikarze rzucają się na to jak na łakomy kąsek. Widzą, że Perfekcyjna Pani Domu ma rzesze fanów, którzy chcą wiedzieć, jak żyje, ile zarabia, co się dzieje w jej programach i w jej życiu prywatnym.

Zobacz także: KYLIE JENNER JEST W CIĄŻY! Wiemy, jakiej płci jest dziecko i kiedy przyjdzie na świat!

Małgorzata zresztą niczego nie ukrywa. Na swoim instagramowym profilu dzieli się z obserwatorami różnymi wycinkami swojej codzienności. Ostatnio z dumą zaprezentowała sesję, do której ją i Radka Majdana zaprosił magazyn VIVA! Zdjęcia z okazji ich pierwszej rocznicy ślubu miały się kojarzyć z bogactwem, luksusem i przepychem. Realizowano je w Dubaju, a cała stylistyka fotografii została utrzymana w bajkowej scenerii.

Niestety, nie wszystkim sesja przypadła do gustu. Na Majdanów spadła fala krytyki, a zdjęcia zostały ocenione jako kiczowate. Najmocniej zmiażdżyła je Manuela Gretkowska, która słynie z ciętego języka i wytykania błędów w dość dosadny i ostry sposób. Na swoim facebookowym profilu stwierdziła m.in.:

Majdanowie pewnie są sympatyczni i storturowani tym celebryckim cyrkiem. Zaharowanych, jak moich sąsiadów wyjeżdżających co rano do korporacji, nie stać już na ironię. Radek wyznał, że zdjęcia są takie ponieważ dla Małgosi wszystko musi być idealnie. I jest. Tak idealnie wyobrażamy sobie przepych: disnejowski odjeb połączony z wygraną w Toto Lotka. Styl arabskiego szejka plus mafijne bogactwo wyściełają sny biedaków. Putin i jego zaropiała złotem arystokracja pławią się w podobnym bizantyjsko megalomańskim bezguściu. Nie mówiąc o Trumpie, który wytatuował sobie złotem penisa Trump Tower.

W popularności państwa Majdanów Gretkowska upatruje także zagrożenia dla zapatrzonych w nich zwykłych ludzi:

„Polki zapatrzone we współczesne oleodruki biorą kredyty na botoks. Na Gombrowiczowską mordę wypełnioną frazesami o lepszym świecie, „którego jesteśmy warte”. Facetom łatwiej. Oni mogą zmienić sobie osobowość za 40 zł od butelki, albo i taniej. Powypychane portfele wymagają wypchanych botoksem twarzy. Przypominają zakonserwowane trofea. Jednak piękna nie da się wypchać. Na ich widok i marzenia chce mi się haftować. Tak naprawdę - nowoczesną makatkę. Zamiast bajkowego napisu „Żyli długo i szczęśliwie” coś bardziej praktycznego: „Żyli krótko i szczęśliwie”. Bo długo i szczęśliwie się nie da. Powie to wam każdy chirurg plastyczny, terapeuta i cieć w liberii” – podsumowała pisarka.

Małgosia Rozenek postanowiła jej odpowiedzieć. Dzisiaj rano na swoim instagramowym profilu napisała:

„Słowo na poniedziałek „Widzisz świat takim, jaki masz w sobie” ten cytat zawsze nasuwa mi się jako pierwszy, gdy czytam rewelacje na swój temat. Do różnego spojrzenia na życie moje i mojego męża jesteśmy przyzwyczajeni, a nawet uważamy to za jeden z elementów naszej pracy, więc do pogardliwej krytyki nawet nie będę się odnosić. To, co skłania do głębszej refleksji to pogarda z jaką Gretkowska wypowiedziała się o innych ludziach. Kiedy jesteśmy krytykowani, nie robi to na nas większego wrażenia, bo jest to zaledwie promil wśród serdeczności z jaką spotykamy się na co dzień, ale kiedy upokarza się innych przy okazji wypowiedzi na nasz temat po prostu musimy zareagować. „Zaalkohizowany półanalfabeta ze szczerbatym uśmiechem, bełkoczący usłużnie”, „mieszkańcy strzeżonych osiedli skuci pańszczyzną kredytów, marzący o łuku tryumfalnym zamiast bramy wjazdowej”, „sprzątaczka” „szatniarz”, „cieć w liberii” - czy takie wypowiedzi u kobiety, nazywającą się feministką, która tak często mówi o tolerancji, równości, dla której katolickie wartości są bliskie, którą fascynuje skandynawski styl życia, są tylko przejawem hipokryzji czy są już mową nienawiści? Martwi mnie też, na jaka kobietę wyrośnie córka pani Gretkowskiej, słysząc zapewne codziennie krzywdzące, wulgarne i niesprawiedliwe oceny innych ludzi w domu. Martwi mnie to, bo to z takimi kobietami będą mieli kontakt moi synowie, którzy od małego uczeni są, że należy z takim samym szacunkiem traktować pana ochroniarza otwierającego szlaban, jak i prezesa stacji, w której pracuję, że sprzątaczka ma taką samą godność jak pisarka, a szatniarz zasługuje na takie samo traktowanie jak socjolog, że ludzi niezależnie od tego, jaki zawód wykonują, jaki jest ich status materialny, gdzie mieszkają w co wierzą, jaki jest ich kolor skóry lub przekonania - trzeba szanować tak samo” – stwierdziła.

Na tym się jednak nie skończyło.

W kolejnym poście Rozenek dodała:

„W kraju, gdzie rola kobiety jest tak trudna, gdzie nasze prawa są tak ograniczane, gdzie dostęp do darmowej opieki dentystycznej jest mrzonką (czego przykładem jest uśmiech ciężko pracującego pana, który otwiera szlaban na przeciwko domu Gretkowskiej) gdzie in vitro ma problem z refundacją - zamiast zajmować się tak ważnymi rzeczami, niektórzy wolą zajmować się tak nieistotnymi sprawami, jak piękna sesja (dajcie nam proszę po ludzku prawo do naszej oceny) dwójki ludzi, którzy szczęśliwe realizują się w życiu i nie podpierając się życiem innych. Nie wszystko złoto co się swieci, a nie każda siwizna jest oznaką mądrości. Taka pogarda dla ludzi zawsze jest oznaką pogardy dla samej siebie, a może tylko to pozostało już pani Gretkowskiej? Przeraża mnie też to z jaką łatwością przychodzi jej poniżanie ludzi”.

Po czyjej stronie stoicie w tym sporze? Myślicie, że ostra wymiana zdań między paniami będzie miała swój ciąg dalszy?

Zobacz także: Marta Krupa wzięła ślub! Jak wyglądała Joanna? (ZDJĘCIA)

 

Polecane wideo

Komentarze (8)

Ocena: 4.5 / 5
gość (Ocena: 5) 26.09.2017 07:18
Obrażanie innych w taki sposób, nigdy w dobrym guście nie było.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.09.2017 18:14
Ja tez popieram gretkowska. A reszta zakompleksionych, niedowartosciowanych kobiet, bedzie piala nad rozenek na bogato. Kobiety, naprawde wasz tylek i wyglad to wszystko co macie do zaoferowania? Pokazywanie logo drogich marek, wypinanie tylkow, wciaganie brzuchow, wypinanie piersi do aparatu, to wszystko co potraficie i to wszystko co podziwiacie? Wyglad to mily dodatek do osobowosci, a nie ma odwrot.
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 25.09.2017 13:39
a ja popieram Gretkowską :) zaczynajmy tępić fałsz i tandetę :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.09.2017 12:16
Jestem kobietą i na prawdę przerażające jest to, że takie osoby jak Gretkowską śmią się nazywać przedstawicielkami naszej płci. Aż ma się ochotę zostać mężczyzną, obserwując tak tępe, płytkie babsko.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.09.2017 11:57
Z jednej strony komentarz Gretkowskiej jest trafny, ale z drugiej - forma zbyt ostra i rzeczywiście uderzająca w "postronnych", czy pewne symbole/schematy, które mogą zaboleć znacznie szersze grono osób niż Rozenek i Majdan. Odpowiedź Małgorzaty jest zaskakująco w punkt. Sesja jest przaśna, ale to kwestia gustu. Ostatecznie nikogo tym nie krzywdzą.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie