Prawdziwe życie królowych piękności: Historie byłych miss po oddaniu korony

Miss panuje zazwyczaj przez 12 miesięcy. Jak radzi sobie później?
Prawdziwe życie królowych piękności: Historie byłych miss po oddaniu korony
fot. Thinkstock
11.09.2016

W październiku ma zostać wybrana Miss Polonia 2016. Na nową królową piękności musieliśmy tym razem czekać aż cztery lata, ponieważ z powodu zawirowań formalnych nie udawało się zorganizować konkursu i formalnie przez cały czas panowała Paulina Krupińska, pewna siebie warszawianka, która nigdy nie ukrywała, ze uroda pomaga w życiu.

„Nie będę udawać, że jest inaczej! Uroda dodaje pewności siebie. Mnie pomagała zwłaszcza na studiach. Szłam do wykładowcy i wiedziałam, że aparycją mogę załatwić sobie wcześniejsze zaliczenie egzaminu, na którym nie mogłam być obecna, bo już wtedy pracowałam jako modelka i często wyjeżdżałam za granicę” – przyznała w rozmowie z magazynem „Party”.

Krupińska po zdobyciu zaszczytnego stała się prawdziwą gwiazdą. Jest częstym gościem show-biznesowych imprez i stale gości na łamach plotkarskich mediów, które od początku szczegółowo relacjonowały romans pięknej misski ze znanym piosenkarzem Sebastianem Karpielem Bułecką, choć oboje początkowo starali się ukrywać związek. Nic dziwnego, skoro Paulina była wcześniej zaręczona z Tadeuszem Bachledą-Curusiem, bratem znanej aktorki Alicji, byłej dziewczyny… Sebastiana Karpiela-Bułecki.

W tabloidach znajomi pary opowiadali, że królowa piękności i popularny muzyk marzą o tradycyjnej rodzinie i dzieciach. Potwierdziło się to pod koniec lipca 2015 r., gdy Krupińska urodziła Antoninę i planuje już kolejnego potomka. „Nie wiem, czy można to nazwać planami, ale są takie pragnienia i marzenia. Nie planujemy tego, kiedy to nastąpi, ale bardzo byśmy chcieli mieć drugie dziecko” – mówi w rozmowie z Plejadą.

Jednak macierzyństwo nie jest jedyną ambicją pięknej Pauliny, która niedawno wyjechała do Peru, by przygotować film dokumentalny „Sekrety Doliny Inków”. Prowadzi także program telewizyjny „Klinika urody”, w którym sprawdza i testuje na własnej skórze domowe sposoby pielęgnacyjne.

Paulina Krupińska jest na razie ostatnią z licznego grona polskich królowych piękności, które są wybierane od 1929 r. Pierwszą Miss Polonia (nazwę wymyślił Tadeusz Boy-Żeleński) została Władysława Kostakówna, urzędniczka Miejskiej Kasy Oszczędnościowej w Warszawie.

Zobacz również: Ta zgrabna blondynka chce zostać miss. Tylko jakim cudem ma TYLE lat?!

miss

fot. Thinkstock

W latach 30. finał konkursu odbywał w… Paryżu, a po II wojnie światowej długo nie organizowano imprezy, którą wznowiono dopiero w 1983 r. Triumfowała wówczas Lidia Wasiak. Po tym sukcesie zaczęła pracować jako modelka i – jak wspominała po latach – dzięki kontraktom z firmami kosmetycznymi zarobiła na kawalerkę w Szczecinie. W 2004 r. przypomniała o sobie pojawiając się telewizyjnym reality show „Wyprawa Robinson”. „Największym moim sukcesem w życiu jest to, co usłyszałam od najbliższych mi osób, że nie zmieniłam się i pozostałam sobą” – mówi Lidia Wasiak w „Głosie Koszalińskim”.

Koronę najpiękniejszej Polki przejęła od niej w 1984 r. studentka filozofii Magdalena Jaworska, która świetnie radziła sobie także w późniejszym życiu. Pracowała m.in. jako prezenterka w „Teleexpresie”, napisała kontrowersyjną autobiografię „Być albo nie być miss” i założyła własną firmę projektującą odzież Miss Top.

Dziesięć lat po sukcesie w wyborach Miss Polonia 33-letnią wówczas Magdalenę Jaworską znaleziono martwą w wannie, obok leżała podłączona do prądu suszarka. „Pamiętam ją jako dobrą, czułą osobę, która po moim urodzeniu wychowywała mnie, poświęcając swoją karierę. Śledztwo wykazało, że to był po prostu wypadek. Kto wie, może dzisiaj miałaby sieć sklepów odzieżowych? Była na pewno jedną z pionierek na tym rynku w Polsce” – opowiada jej syn Michał w serwisie Plejada.

miss

fot. Thinkstock

W lipcu 1989 r. tytuł najpiękniejszej zdobyła Aneta Kręglicka, która kilka miesięcy później wygrała również prestiżowy konkurs Miss World, czego dotychczas nie udało się powtórzyć żadnej Polce. Dzięki temu sukcesowi otrzymała angaż do znanej agencji modelek w Stanach Zjednoczonych.

Po powrocie do kraju Kręglicka zajęła się biznesem i na długi czas zniknęła z życia publicznego. Do dziś prowadzi m.in. znakomicie prosperującą agencję reklamową oraz studio filmowe. Jej wielki powrót na łamy kolorowych gazet nastąpił w 2006 r., kiedy wystąpiła w „Tańcu z gwiazdami”. Wraz z Robertem Rowińskim zajęła siódme miejsce.

Kręglicka jest uznawana za ikonę stylu i muzę wielu projektantów, m.in. Macieja Zienia. Niedawno pojawiła się w kampanii reklamowej znanego polskiego producenta butów, sama brała udział w tworzeniu kolekcji. „Myślałam przede wszystkim o tym, żeby podobała się paniom, ale kierowałam się też trochę własnym stylem, ponieważ chciałam, żeby to było bardzo wiarygodne. Żeby te buty, które wymyślę, żebym ja również je nosiła” – tłumaczy Aneta Kręglicka w wideo promującym kolekcję.

Zobacz również: Kandydatki na miss nastolatek pokazały się bez makijażu! (Zasługują na tytuł?)

miss

fot. Thinkstock

51-letnia dziś była królowa piękności z dystansem podchodzi do swoich dawnych sukcesów. „Nie lubiłam być miss. Od kilkunastu lat jestem na etacie Miss Specjalistka i co roku marzę, aby któraś z Polek zwolniła mnie z tej funkcji” – twierdzi Kręglicka w jednym z wywiadów.

Z życiem po oddaniu korony świetnie poradziła sobie również Ewa Wachowicz, Miss Polonia 1992. Niedługo po swoim sukcesie została prezenterką powstającej wówczas telewizji Polsat, a w 1993 r. przyjęła stanowisko rzecznika prasowego w rządzie Waldemara Pawlaka. Tłumaczyła wówczas, że „premierowi się nie odmawia”.

miss

fot. Thinkstock

Po krótkim flircie z polityką wróciła do telewizji, gdzie do dziś ma status gwiazdy. Jest jurorką w programie kulinarnym „Top Chef”, a jej program „Ewa Wachowicz gotuje” cieszy się bardzo dużą popularnością wśród widzów. Była królowa piękności wystąpiła również w 5. edycji „Tańca z gwiazdami”. Zajęła 7. miejsce w parze z Markiem Fiksą.

Mimo upływu lat Ewa Wachowicz wciąż zachowuje świetną sylwetkę. „Grunt to mądre jedzenie. Nie lubię słowa „dieta” – kojarzy mi się z ograniczeniami, to po prostu zdrowy styl życia. Nie wystarczy nie jeść glutenu i węglowodanów wieczorem. Niezbędne są regularne ćwiczenia” – tłumaczy w rozmowie z „Galą”.

RAF

Zobacz również: Polka została Miss Świata, ale wszyscy jej współczują. Dlaczego?!

Polecane wideo

Komentarze (3)
Ocena: 4 / 5
gość (Ocena: 2) 12.09.2016 10:53
Nie możecie wstawiać zdjęć pań, o których jest mowa w artykule zamiast byle jakich zdjęć z internetu? Zauważyłam, że ciekawe artykuły sporo na tym tracą.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 11.09.2016 14:35
wiekszosc z nich wygrywaja bo spia z producentami i oganizatorami
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 11.09.2016 14:33
Krupińska prowadzi program urodowy na ten style i jest nudna jak flaki w oleju.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie