Gwiazdy, które obnoszą się ze swoją religijnością

W świecie show-biznesu przyznawanie się do wiary w Boga nie jest zbyt powszechne. Jednak nie brakuje gwiazd, które chętnie opowiadają o swojej religijności…
Gwiazdy, które obnoszą się ze swoją religijnością
Fot. iStock
29.08.2016

W odbywających się pod koniec lipca Światowych Dniach Młodzieży uczestniczyły setki tysięcy osób, a niezwykłe wydarzenie obszerne relacjonowały wszystkie media, w tym Telewizja Polska. Przed kamerami bardzo często pojawiała się m.in. popularna prezenterka i dziennikarka Anna Popek. „Jestem przeszczęśliwa, że udało mi się w życiu czegoś takiego doświadczyć. Będę pracować podczas wydarzenia o historycznym znaczeniu” – mówiła jeszcze przed rozpoczęciem ŚDM.

Anna Popek nie ukrywa swojej wiary. W styczniu na portalu społecznościowym pisała: „Dzisiaj na mszy czytano Ewangelię Św. Jana – ten znany fragment „Na początku było słowo…” Dlatego tak ważne są życzenia i słowa, które wypowiadamy. Od nich wszystko się zaczyna. No właśnie, czy ktoś życzył mi miłości? Ja Wam jej życzę z całego serca…”.

W ubiegłym roku Popek wzięła udział w pielgrzymce na Jasną Górę. „Mam za co dziękować Panu Bogu, więc poszłam. Nie byłam na pielgrzymkach od 30 lat, bo chodziłam jako młoda dziewczyna. I teraz, po 30 latach, wróciłam znowu na szlak pielgrzymkowy. To jest uczucie, którego nie da się z niczym porównać. Cudowny stan takiego trudu pątniczego, który naprawdę uspokaja serce i jakoś tak rozświetla duszę” – zachwycała się prezenterka w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

Polskie gwiazdy, którym nie udała się kariera zagraniczna

Pielgrzymkowe doświadczenie ma również Ania Piszczałka, odnosząca coraz większe sukcesy na światowych wybiegach finalistka programu „Top Model”, która przeszła słynną Drogą św. Jakuba do katedry w Santiago de Compostela w północno-zachodniej Hiszpanii. Razem z mamą pokonywała codziennie nawet 40 kilometrów. „Czasem musiałyśmy nawet spać pod gołym niebem, bo nie było miejsca w hostelu, hotelu, schroniskach, a już nie miałyśmy siły iść dalej. Mama bardzo za mną tęskni, bo zazwyczaj nie ma mnie w domu, więc mogłyśmy spędzić czas razem. A ja sobie trochę oczyściłam i głowę, i emocje, więc z nową energią wracam do pracy” – opowiadała modelka w jednym z wywiadów.

Jedną z najbardziej religijnych gwiazd polskiego show-biznesu jest bez wątpienia Małgorzata Kożuchowska. Aktorka nie opuszcza żadnej niedzielnej mszy, a męża poznała lecąc do Rzymu na pogrzeb Jana Pawła II. Gdy Maciej Zień zorganizował pokaz mody w kościele, zbojkotowała imprezę, a jej znajomi opowiadali, że była zniesmaczona pomysłem. „Jest jej przykro, że nikt nie odradził Maćkowi tego pomysłu. Nie pojmuje, dlaczego goniąc za sensacją, obraża uczucia religijne” – wyjaśniała osoba z otoczenia Kożuchowskiej.

wierzące gwiazdy

Fot. iStock

Gwiazda modli się nawet podczas stania w korku. „Rano, kiedy jadę swoim atutem, lubię sobie posłuchać śpiewanych litanii, godzinek, chórów cerkiewnych. To daje mi spokój na cały dzień. Dystans. Wracam od razu do dzieciństwa, pielgrzymek” – opowiada w „Dobrym Tygodniu”.

Małgorzata Kożuchowska przez kilka lat starała się o dziecko. Nie rozważała jednak poddania się zapłodnieniu in vitro, ale skorzystała z promowanej przez Kościół naprotechnologii. W październiku 2014 r. urodziła synka. „Aktorka wymodliła dziecko” – pisał „Fakt”.

Także Radosław Pazura i Dorota Chotecka przekonują, że narodziny córki Klaty to zasługa żarliwych próśb do Boga – aktorka zaszła w ciążę w wieku 41 lat. Gwiazdorska para przy każdej okazji podkreśla, jak ważna w ich życiu jest obecność Jezusa. „W naszym związku jest ktoś trzeci. Bez niego nie dalibyśmy rady. To nasza opieka i opoka. Pan Jezus” – mówi Radosław Pazura w „Vivie”. „W pojedynkę samemu, czyli we dwójkę, byłoby ciężko. Z tą siłą, która pochodzi z góry, możemy rozwiązać wszelkie konflikty. Ślub w Rzymie to była najlepsza decyzja naszego życia. Wszystko nam załatwili ojcowie kapucyni. Poszliśmy do Jana Pawła II. On nas rozpoznał, to było niezwykle wzruszające” – dodaje Dorota Chotecka.

ZANIM STAŁA SIĘ SŁAWNA: Zdjęcia, o których Kylie Jenner bardzo chciałaby zapomnieć

wierzące gwiazdy

Fot. iStock

Wiara miała także pomóc w spełnieniu marzeń o posiadaniu dziecka Marcinowi Mroczkowi i jego partnerce, Marlenie Muranowicz. „Bardzo chcieli dziecka, ale ich starania nie przynosiły skutku. Oboje są wierzący, więc żadne metody sztucznego wspomagania płodności nie wchodziły w grę. Marcin stwierdził, że pomoże im intensywna modlitwa” – opowiadał informator „Faktu”.

Gwiazdor serialu „M jak miłość” udał się także w 200-kilometrową pielgrzymkę do Częstochowy, co relacjonował na portalu społecznościowym. „Wkrótce po powrocie z Jasnej Góry okazało się, że żona spodziewa się dziecka, a ciąża jest bezpieczna” – donosił tabloid. Na początku stycznia para powitała na świecie córkę. Dumny tata umieścił na swoim profilu wpis: „Tak to prawda co wszyscy mówią. To najpiękniejsze chwile w życiu. Dziękuję Boże za ten cud”.

wierzące gwiazdy

Fot. iStock

W cuda zaczęła wierzyć również Edyta Górniak, która jeszcze kilka lat była zafascynowana buddyzmem, relacjonowała podróże do Tajlandii i wizyty w tamtejszych klasztorach, w których medytowała, nabierała energii, oczyszczała ciało i umysł.

Teraz piosenkarka postanowiła wrócić do katolicyzmu. „Odkryłam niedawno niesamowitą potęgę modlitwy. W tym roku chciałabym mieć zawsze czas dla takiego duchowego rozwoju. Życzę państwu wysłuchanych modlitw, nie oddalajcie się od siebie prawdziwych. Życzę błogosławieństw, jak najwięcej szczerości, dobroci, wszystkiego, co piękne w życiu” – mówiła gwiazda podczas ubiegłorocznego koncertu sylwestrowego w Krakowie.

W internecie Edyta Górniak coraz częściej zamieszcza przemyślenia religijne. „Dobry Boże, ludzie kłamią. To bardzo bolesne, że ktoś wykorzystuje nasze uczucia i emocje tworząc pozory zaufania i miłości. Potem ranią nas w najbardziej okrutny sposób. Dlaczego? Dobry Bożę, pomóż mi wybaczyć i zaufać znowu….. Wiele miłości” – napisała wiosną.

wierzące gwiazdy

Fot. iStock

Pełne religijnego zaangażowania wpisy lubi także publikować w internecie Ewa Chodakowska, bardzo popularna trenerka i propagatorka zdrowego stylu życia, która deklaruje: „Możecie mnie za to lubić albo nie, ale nic nie zmieni faktu, że jestem wierząca, dobrze mi z tym i o tym głośno mówię tym głośniej od kiedy usłyszałam, że mało osób się do tego oficjalnie przyznaje”.

„Uwielbiam niedzielę przez to, że mogę iść i się wyciszyć, mogę się pomodlić. Zaczerpnąć siłę na następny tydzień. Chwała Bogu za niedzielę” – pisze Chodakowska na Facebooku i pyta fanki: „Bóg dał Ci 86400 sekund każdego dnia. Poświęciłaś chociaż jedną, żeby mu podziękować za kolejny dzień?”.

RAF

Ile czasu zajmuje Kylie Jenner jej manicure?

Komentarze (2)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 29.08.2016 22:24
sami nawiedzeni ;)
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo