Gwiazdy bez wykształcenia: Talent okazał się ważniejszy od dyplomu!

Zrobili ogromną karierę, ale na pewno nie naukową...
Gwiazdy bez wykształcenia: Talent okazał się ważniejszy od dyplomu!
01.09.2014

Rozpoczęcie roku szkolnego dla większości uczniów jest trudnym doświadczeniem. Nagłe przestawienie się z trybu wakacyjnego dla nikogo nie jest proste. Zwłaszcza, kiedy zdajemy sobie sprawę, że efekty naszego zaangażowania w naukę mogą wpłynąć na całą naszą dalszą przyszłość. Szkoła już dawno przestała być miejscem beztroskich spotkań z rówieśnikami. Stała się areną największego wyścigu szczurów, jaki zna ludzkość. To nie tylko walka o stopnie, ale także o przetrwanie.

Kolejne raporty z rynku pracy są dla nas nieubłagane. Jednego dnia dowiadujemy się, że wyższe wykształcenie jest koniecznie, bo tylko z nim mamy szansę na zatrudnienie. Drugiego, że nawet dyplom renomowanej uczelni niewiele znaczy, bo o pracy za godne pieniądze i tak nie możemy marzyć. Można się w tym wszystkim pogubić i zupełnie stracić motywację do działania.

Tym bardziej, że znane są przypadki osób publicznych, które w szkole nie wykazywały większej inicjatywy i edukację zakończyły wyjątkowo wcześnie, a prestiżu i statusu finansowego mogą im pozazdrościć nawet profesorowie. Czasami wystarczy odrobina talentu i jeszcze większa dawka pewności siebie. Poznajcie gwiazdy, którym udało się wybić pomimo braków w wykształceniu.

wykształcenie gwiazd

fot. ONS

Agnieszka Chylińska zakończyła swoją przygodę ze szkołą w III klasie liceum, w efekcie nie kończąc szkoły średniej i nie podchodząc do matury. Kiedy kariera muzyczna nabrała rozpędu, wyznała publicznie, że nienawidzi nauczycieli.

wykształcenie gwiazd

Cameron Diaz to jedna z najpopularniejszych aktorek swojego pokolenia. W młodości uczęszczała do liceum, ale nie skończyła szkoły. Jako 16-latka podpisała pierwszy kontrakt z agencją modelek. 5 lat później zadebiutowała w filmie, nie mając wykształcenia, ani doświadczenia.

wykształcenie gwiazd

fot. ONS

Dorota „Doda” Rabczewska od najmłodszych lat była skoncentrowana na karierze muzycznej, a nie nauce. Jej oficjalna biografia wspomina o ukończonym przedszkolu, zerówce i szkole podstawowej. Piosenkarka uczęszczała także do szkoły muzycznej w klasie fortepianu.

wykształcenie gwiazd

Jim Carey szybko rozpoczął dorosłe życie. Już w wieku 14 lat, na samym początku liceum, rzucił szkołę i zaczął pracować w fabryce. W ten sposób chciał pomóc ledwo wiążącej koniec z końcem rodzinie. Jako 16-latek postanowił zostać aktorem.

wykształcenie gwiazd

fot. ONS

Robert Gawliński, czyli lider zespołu Wilki, nigdy specjalnie nie przejmował się nauką. Udało mu się skończyć liceum, ale nabierająca tempa kariera uniemożliwiła zdanie matury. Swojej decyzji nie żałuje.

wykształcenie gwiazd

fot. ONS

Paulina Młynarska przerwała naukę w liceum w wieku 16 lat. Wtedy też wyjechała do Francji, gdzie rozwijała swoją karierę aktorską. Dzisiaj spełnia się jako dziennikarka. Jak przyznaje, pomimo braku jakiegokolwiek dyplomu, uznaje się za osobę oczytaną i wykształconą.

wykształcenie gwiazd

fot. ONS

Edyta Górniak to jeden z najlepszych głosów w Polsce i dowód na to, że talent czasami liczy się bardziej od wykształcenia. Piosenkarka przerwała naukę w technikum ogrodniczo-pszczelarskim i na tym zakończyła swoją edukację.

wykształcenie gwiazd

fot. ONS

Anna Przybylska, choć jest uznaną aktorką, nie ukończyła odpowiednich studiów. Kilka razy publicznie jej to wypomniano. Jej kariera naukowa zakończyła się na etapie liceum ogólnokształcącego, a na jakiekolwiek studia zabrakło już czasu.

wykształcenie gwiazd

fot. ONS

Maciej Maleńczuk to chyba najbardziej znany ślusarz-spawacz w Polsce. Jego wykształcenie kończy się na etapie szkoły zawodowej. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że zawodówkę ukończył w więzieniu, gdzie trafił za odmowę służby wojskowej.

Komentarze (11)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 03.09.2014 19:31
a nasi prezydenci i politycy to gdzie ??
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.09.2014 17:13
Przybylska skończyła pedagogikę na AMW... Skąd macie te dane? ;/
odpowiedz
niki (Ocena: 5) 01.09.2014 14:32
a co znaczy mieć wykształcenie??!! skończony licencjat na zaocznych "kursach" w prywatnej szkole??!! Dzisiaj wszystkim sie w głowach pomieszało od posiadania tzw "wykształcenia". Wszyscy szukają do pracy z wyższym wykształceniem, jakby ten papier na prywatnej uczelni był coś wart.....Wniosek: żeby mieć pracę, trzeba miec papier, bo doświadczenie człowieka nie jest istotne dla rekruterów....
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.09.2014 10:52
no ok, oni nie mają wykształcenia ale mają talent, pewność siebie i charyzmę więc mogli osiągnąć coś w życiu bez zaświadczeń o ukończonej szkole. Nie róbcie z tego wielkich rzeczy bo to zachęca do rezygnacji z nauki a nie każdy ma możliwość się wybić. To są tylko pojedyncze jednostki.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.09.2014 10:42
być może im papierek nie był do niczego potrzebny, ale na pewno im by nie przeszkodził. Czemu nie propagujecie osób z wykształceniem tylko tych co im się udało bez niego? Większość młodzieży będzie myśleć, że są tak samo wyjątkowi jak oni i też stwierdzą, że to im nie potrzebne. Niestety nie są.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo