Gwiazdy, które przyznały się do ABORCJI (Powinny o tym mówić?)

Niektórzy podziwiają ich odwagę, inni bezlitośnie krytykują.
Gwiazdy, które przyznały się do ABORCJI (Powinny o tym mówić?)
17.01.2014

Gwiazdy popkultury są podziwiane pod każdą szerokością geograficzną. Dzięki temu ich głos słyszalny jest na całym świecie. Swoją popularność mogą wykorzystać do tego, by zrobić coś dobrego, albo wręcz przeciwnie. Zdania na temat niektórych publicznych wypowiedzi tych kobiet są bardzo podzielone. Niektórzy podziwiają je za odwagę i nie unikanie najtrudniejszych tematów, inni zachęcają do ich bojkotowania. Wszystko dlatego, że przyznały się do przerwania ciąży.

Aborcja od zawsze jest tematem tabu. Nie mówi się o niej gronie najbliższych, a tym bardziej nie dyskutuje publicznie. Decyzja o zakończeniu ciąży, nawet jeśli w niektórych przypadkach może wydawać się uzasadniona, stygmatyzuje. One mimo wszystko podzieliły się tą informacją ze światem i teraz muszą liczyć się z tym, że kiedy ich przeciwnikom zabraknie innych argumentów, zostaną nazwane morderczyniami.

Zarzuca im się, że swoją popularność wykorzystują w złym celu, a niektórych tematów nie powinno się nagłaśniać. Trudno jednak powiedzieć, by gwiazdy te „promowały aborcję”, jak sądzą niektórzy. W przypływie szczerości opowiedziały o swoich najtrudniejszych doświadczeniach. Żadna z nich nie uważa się za godną naśladowania i niech tak już pozostanie...

Oto gwiazdy, które zdecydowały się na tak szokujące wyznanie!

aborcje gwiazd

Sharon Osbourne przyznała się do przerwania ciąży. Swój dramatyczny krok określa jednak mianem największego błędu, jaki popełniła w życiu.

aborcje gwiazd

Whoopi Goldberg nie tylko przyznała się do aborcji, ale także do jej własnoręcznego wykonania. W jednym z wywiadów wyznała, że jako 14-latka użyła do tego celu wieszaka na ubrania.

aborcje gwiazd

Marilyn Monroe nigdy publicznie nie wypowiadała się na temat aborcji, ale jej biografowie potwierdzają, że przerwała ciążę. Niektórzy twierdzą nawet, że wielokrotnie.

aborcje gwiazd

Lil` Kim zdecydowała się na aborcję, kiedy zaszła w ciążę z żonatym mężczyzną w latach 90.

aborcje gwiazd

Jean Collins usunęła ciążę, która była owocem związku z jej ówczesnym partnerem, znanym łamaczem kobiecych serc, Warrenem Beatty`m. Miała wtedy 20-kilka lat.

aborcje gwiazd

Catherine Deneuve najpierw poparła francuską inicjatywę legalizacji aborcji, by później przyznać, że sama poddała się temu zabiegowi.

aborcje gwiazd

Sinéad O`Connor wyznała, że zdecydowała się na usunięcie ciąży w czasie tracy koncertowej po Stanach Zjednoczonych. 

aborcje gwiazd

Maria Czubaszek to bez wątpienia najgłośniejszy polski przykład. Do dwukrotnego przerwania ciąży przyznała się w jednym z wywiadów. Jak podkreśla, nikogo nie zachęca do takiego kroku, ale jest zwolenniczką suwerennej decyzji każdej kobiety.

Komentarze (328)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 22.09.2016 23:01
Tak, pani Mario, właśnie oglądam program o Hiroszimie I Nagasaki i wspominam czas w którym "umierałam" ze strachu jak moje córki chodziły ruchliwą drogą do szkoły a mój mąż na moje obawy mówił " bóg dał, bóg wziął". Pytam jak do tego ma się aborcja??????? Może Pani mi to wytłumaczy "z zaświatów", bo ja się w tym wszystkim pogubiłam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz
Paulina (Ocena: 5) 13.01.2016 13:26
Jedyny rozsądny sposób to po prostu - Używanie Mózgu. Jako naczelne ssaki mamy najbardziej rozwinięty procesor ;) na świecie, więc po pierwsze - jak coś się stanie z zabezpieczeniem to nie panikujemy ale nie olewamy sprawy i nie czekamy na zasadzie- może się uda... Po drugie na usunięcie plemników (zaznaczam plemników, NIE ZARODKA) z organizmy mamy 24 godziny od wprowadzenia wroga na nasze terytorium :) Ludzki zarodek nie tworzy się w ciągu sekundy. Wpadliście, bez paniki, idziecie do apteki po tabletki 24 po stosunku i zachowujecie spokój a następnym razem zalecam większą ostrożność.
odpowiedz
Sandi708 (Ocena: 5) 24.01.2014 11:04
Hmmm... Skoro już wypowiadamy się o aborcji i bardzo dużo pań się za nią opowiada, to może najpierw zalegalizujmy karę śmierci w naszym pięknym kraju? Tak jak aborcja "rozwiązuje" problem niechcianych, porzucanych czy też mordowanych dzieciątek, tak kara śmierci rozwiąże problem przepełnionych więzień. I raz na zawsze usunie z powierzchni ziemi istoty, które ukrzywdziły być może naszych bliskich i zapewne po wyjściu na wolność zrobią to ponownie.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.01.2014 21:42
Zauważyliście, że każdy komentarz, który atakuje aborcję, jest krytykowany, zgłąszany do usunięcia? Ludzie nienawidzą kiedy ktoś im próbuje obudzić wyrzuty sumienia. W głębi duszy wiedzą, że to jest złę, ale dalej zaciekle tego bronią. OBUDŹCIE SIĘ, bo mi się jedynie chce płakać nad waszą tragedią. Zabijcie dziecko, proszę, ale potem serio, powodzenia w życiu! tak, bo aborcja jest MORDERSTWEM, najcięższym ze wszystkich, bo to matka zabija swoje dziecko..przejrzyjcie wreszcie na oczy, bo wkrótce będzie za późno
zobacz odpowiedzi (9)
Daria_90 (Ocena: 5) 20.01.2014 19:01
Ja rozumiem,że można się oburzać że to ,,wasze ciało',kiedy zabraniają wam współżycia przed ślubem ( które swoją drogą rozwiązałoby problem nieślubnych dzieci ),ale kiedy w tym ciele pojawi się dziecko,to to nie jest już wasza sprawa i wasze ciało. Kurde,nie ma innego sposobu,by przyjść na Świat,trzeba najpierw być w brzuchu mamy. Kto wam daje prawo do decydowania,czy to dziecko ma się urodzić,czy nie? Ciekawe,że najgłośniej nie wypowiadacie się o sytuacjach krytycznych,zagrożeniu życia,gwałcie, tylko o tym,że pęknie wam gumka lub zapomnicie wziąc tabletkę. I serio uważacie, że z tego powodu można zabić dziecko? Nawet ,jeżeli uważacie,że to nie jest dziecko, to jednak jest to początkowe stadium rozwoju CZŁOWIEKA które ma przed sobą całe życie. A wy chcecie mu je odebrać. Bo tak, to tak wam się podoba. Co to za czasy,że można mordować własne dzieci,nie ponosić za to konsekwencji i jeszcze wynajdywać na to usprawiedliwienie?
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo