Filmowy Christian Grey BEZ TAJEMNIC: Jamie Dornan, jakiego nie znacie! (10 FAKTÓW)

Z każdym dniem wiemy o nim coraz więcej...
Filmowy Christian Grey BEZ TAJEMNIC: Jamie Dornan, jakiego nie znacie! (10 FAKTÓW)
02.11.2013

Jamie Dornan był do tej pory przede wszystkim znanym i cenionym modelem. Miał kilka epizodów filmowych i telewizyjnych, ale aktorem bywał przy okazji. Główna rola w ekranizacji „Pięćdziesięciu twarzy Greya” na pewno to zmieni. Już nie będzie wyłącznie facetem reklamującym bieliznę. Nie będzie też tak anonimowy jak do tej pory. Wielu kojarzyło jego nazwisko i apetyczne zdjęcia z jego udziałem, ale mało kto wiedział o nim cokolwiek więcej.

Przyjęcie roli w tak głośnym i oczekiwanym filmie wywróci jego życie do góry nogami. Od teraz dziennikarze i paparazzi z całego świata o wiele mocniej zainteresują się jego prywatnymi sprawami. Pierwsze efekty możemy już obserwować. O Dornanie mówi się i pisze coraz więcej, wnikając coraz głębiej...

Rozpoczęło się prześwietlanie jego życiorysu, a na światło dzienne wychodzą intrygujące szczegóły. Specjalnie dla Was przybliżamy postać tego przystojniaka!

Jamie Dornan

1. Jamie Dornan urodził się 1 maja 1981 roku w stolicy Irlandii Północnej, czyli Belfaście. Jego ojciec jest uznanym ginekologiem. Przez dłuższy czas wychowywał się w niepełnej rodzinie. Jego matka zmarła, kiedy miał 16 lat.

2. Ma dwie starsze siostry. Dziadkowie, zarówno ze strony matki i ojca, byli osobami duchownymi związanymi z kościołem metodystów. Wychowywał się więc w religijnej rodzinie. Uczęszczał do liceum prowadzonego przez tę samą denominację.

Jamie Dornan

3. W okresie od 2003 do 2005 roku spotykał się ze znaną aktorką, Keirą Knightley, którą poznał w czasie jednej z sesji zdjęciowych. Później związał się z Amelią Warner, angielską piosenkarką i aktorką. Okazało się, że to właśnie ta jedyna. Para pobrała się w kwietniu 2013 roku.

4. W czerwcu 2013 roku małżonkowie potwierdzili, że oczekują na swoje pierwsze dziecko. Całkiem możliwe, że potomek przyjdzie na świat w klinice ojca Jamie`go, gdzie pracuje także jego macocha. To ona wykonała pierwsze prześwietlenie USG jego ciężarnej żony.

Jamie Dornan

5. Mało brakowało, a Jamie nigdy nie związałby się z Amelią. Kiedy miała 19 lat, spotykała się z samym Colinem Farrellem. Doszło nawet do ceremonii zaślubin, która najprawdopodobniej okazała się nieważna. Amelia określiła ten epizod jako „głupi wybryk, który nic nie znaczył”.

6. Na dużym ekranie Jamie zadebiutował w 2006 roku, kiedy Sofia Coppola zaproponowała mu rolę w dramacie biograficzno-kostiumowym „Maria Antonina”. Wcielił się w rolę hrabiego Hersena.

Jamie Dornan

7. Najlepiej znany widzom jest jednak z roli w serialu telewizji ABC „Dawno, dawno temu” („Once Upon a Time”). To produkcja fantastyczna, w której postaci znane ze starych baśni zostały przeniesione do znanej nam rzeczywistości. Wcielił się w rolę szeryfa Grahama Humberta, który kiedyś był Łowcą.

8. Jamie równie dobrze czuje się w muzyce. Z kolegą ze szkoły średniej stworzył zespół Sons of Jim. Nazwa nawiązuje do imienia ich ojców – noszą to samo, czyli Jim. Tworzyli muzykę bluesowo-folkową. Od 2008 roku nie nagrywają nowych utworów i nie grają koncertów.

Jamie Dornan

9. Ma na koncie wiele znaczących kampanii reklamowych, choć najbardziej kojarzony jest z Calvinem Kleinem. Pozował także dla takich marek jak Dior, Armani czy Dolce & Gabbana. Odważne zdjęcia, które powstały na ich potrzeby, są dowodem na to, że nie wstydzi się swojego ciała.

10. Ma 183 cm wzrostu i nosi buty w rozmiarze 42. Jest posiadaczem niezwykłych niebieskich oczu, którym warto się przyjrzeć...

Jamie Dornan
Jamie Dornan
Jamie Dornan

Polecane wideo

Komentarze (11)
Ocena: 5 / 5
anonim (Ocena: 5) 06.03.2015 20:35
jest zabójczo przystojny , a jakie ma pośladki !!!!! ciacho do schrupania :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.02.2014 11:22
Charlie Hunnam był milion razy lepszy do tej roli
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.11.2013 10:42
Jak go nie chcecie w roli Greya to ja go chętnie do siebie przygarnę i się nim zaopiekuje :D
odpowiedz
Galllo (Ocena: 5) 04.11.2013 09:24
Mmmrrrr ;-D
odpowiedz
Aska (Ocena: 5) 02.11.2013 21:39
co za potwarz :|
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie