Gwiazdy BEZ PHOTOSHOPA! Opłacało się postawić na naturalność?

Tak wyglądają naprawdę nasze ulubione gwiazdy...
Gwiazdy BEZ PHOTOSHOPA! Opłacało się postawić na naturalność?
15.10.2013

Podobno najważniejszym wynalazkiem, który zmienił życie kobiet na całym świecie, nie są wcale kremy przeciwzmarszczkowe, operacje plastyczne, ani tabletki antykoncepcyjne, ale... Photoshop. Nie trzeba być specjalistą zajmującym się grafiką komputerową, by doskonale kojarzyć tę nazwę. Dzięki temu sprytnemu programowi podziwiane przez nas gwiazdy, artystki i zwykłe celebrytki zawdzięczają naprawdę wiele. Gładka cera bez zmarszczek, wydatny biust, krągła pupa, piękniejsze włosy – bez jakiegokolwiek wysiłku. Wystarczy kilka kliknięć.

Media przyzwyczaiły nas do tego, że na okładkach kolorowych magazynów zobaczyć możemy nie konkretne osoby, ale fantazję na ich temat. Niektóre poprawki są subtelne i można je wybaczyć, ale coraz częściej naturalność ustępuje miejsca komputerowym cyborgom. Niektórych bohaterek sesji zdjęciowych nie sposób rozpoznać w świecie rzeczywistym, bo cały ich medialny wizerunek to nie dzieło natury i dbania o siebie, ale efekt wytężonej pracy grafików.

Współcześnie kontrowersje wzbudzają nie zdjęcia przerobione do granic wytrzymałości, ale te, które nie zostały przerobione za bardzo. Zgoda na sesję zdjęciową bez mocnego makijażu i ingerencji komputera uznawana jest za przejaw ogromnej odwagi. Niektórzy jednak się to decydują. Jak na tym wychodzą? Zobaczcie!

bez photoshopa

Monica Bellucci

bez photoshopa

Jessica Simpson

bez photoshopa

Jennifer Hawkins

bez photoshopa

Eva Herzigova

bez photoshopa

Cate Blanchett

bez photoshopa

Taylor Swift

bez photoshopa

Vanessa Hudgens

bez photoshopa

Brad Pitt

bez photoshopa

Sophie Marceau

Polecane wideo

Komentarze (16)
Ocena: 5 / 5
Podpis... (Ocena: 5) 30.10.2013 08:42
Napisz komentarz...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.10.2013 21:42
taylor swift masakra, reszta ok
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.10.2013 21:00
Większość to już dojrzałe kobiety, które urodziły się w czasach, gdzie wygląd nie był najważniejszą wartością człowieka, gdzie nie było rozposzechnionych operacji plastycznych czy chorób spowodowanych dążeniem do perfekcyjnego wyglądu - anoreksji, bulimii, kompulsywnego objadania się... Wiadomo, że wygląd zawsze był ważny, bo tak naprawdę nie pozostaje on bez znaczenia, ale mam wrażenie, że w tych czasach na każdym kroku wpaja się ludziom, a szczególnie kobietom, że ich głównym zadaniem jest wyglądanie pięknie. Nie mam znajomej, która by choć raz w życiu się nie odchudzała, większość kobiet chodzi bez makijażu tylko do spania, każda narzeka to na za mały biust, to za duży tyłek, krzywy nos i masę innych. W mediach pojawiają się tylko piękne kobiety, w teledyskach grają idealnie szczupłe dziewczyny, na okładkach mamy nie tyle zadbane, co wymuskane panie. Nie ma miejca na niedoskonałości, a co gorsza - nie ma czasu na zadbanie o inne sfery życia niż te związane z pielęgnacją ciała. Mam nadzieję, że to się zmieni, że moje dzieci będą już żyły w czasach, gdzie na okładkach będą się pojawiać normalne kobiety, które nie będą musiały być piękne, a wystarczy im czarujący uśmiech, osobowość i coś do powiedzenia.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.10.2013 11:57
i co? da się? DA SIĘ :D
odpowiedz
m, (Ocena: 5) 16.10.2013 10:16
jasne no make up ale wszystkie sa umalowane ogolnie o niebo lepiej, ladne ujecia
odpowiedz

Polecane dla Ciebie