Śmiesznie niskie emerytury polskich gwiazd: Gdyby nie byli znani i bogaci, dostawaliby zaledwie...

Dramatycznie niskie emerytury. Konkretnie jakie?
Śmiesznie niskie emerytury polskich gwiazd: Gdyby nie byli znani i bogaci, dostawaliby zaledwie...
04.07.2012

Choć polskie gwiazdy zarabiają gigantyczne pieniądze i z pewnością na stare lata nie grozi im bieda, to ich emerytury okazują się zaskakująco niskie. - Reforma emerytalna spotkała się z krytyką wszystkich środowisk zawodowych. Strajkowali nawet artyści, którzy ze względu na charakter swojej pracy, nie mogą liczyć na wysokie uposażenie emerytalne – informuje Wirtualna Polska, a dyrektor wrocławskiego Muzeum Narodowego, Mariusz Hermansdorfer, dodaje: - Zdecydowana większość polskich artystów zarabia mało i nieregularnie, spora ich część jest zmuszona do podejmowania różnych dodatkowych zajęć, by się utrzymać.

Oto kwoty, jakie dostają od państwa nasi rodzimi celebryci…

krystyna mazurówna

Krystyna Mazurówna

Wiek: 73 lata

Emerytura: 106 złotych

Zdaniem choreografki, zaprzestanie pracy zawodowej w wieku 50 lat byłoby dla niej największą karą. Zwłaszcza, że miesięcznie dostaje 106 zł emerytury. Na szczęście pani Krystyna znalazła sposób, by nieco podreperować swój budżet. Oprócz zasiadania w jury Got to Dance, od lat inwestuje we francuskie nieruchomości. Podobno ma ich aż 16!

Maryla Rodowicz

Maryla Rodowicz

Wiek: 67 lat

Emerytura: 1000 złotych

Mimo niskich świadczeń od państwa, piosenkarka nie musi martwić się o swój budżet. Wszystko dzięki temu, że nadal jest aktywna zawodowo. W 2010 roku zagrała aż 67 koncertów, na których zarobiła 3,3 mln złotych.

Ela Zapendowska

Elżbieta Zapendowska

Wiek: 65 lat

Emerytura: 700 złotych

Najbardziej znana nauczycielka śpiewu w Polsce, od lat świetnie zarabia w programach rozrywkowych. Widzieliśmy ją już w Idolu, Jak oni śpiewają, a obecnie zasiada w jury Must Be the Music, gdzie za jeden odcinek inkasuje 9 tys. zł.

krzysztof cugowski

Krzysztof Cugowski

Wiek: 62 lata

Emerytura: 560 złotych

- Piosenkarz przyznał w jednym z wywiadów, nie może pozwolić sobie na odpoczynek, bo ZUS wyliczył mu zaledwie 560 złotych emerytury, dlatego cały czas jest aktywny zawodowo – czytamy na wp.pl.Dzięki licznym koncertom, dwa lata temu na konto Budki Suflera wpłynęło aż 2 mln zł.

jan nowicki

Jan Nowicki

Wiek: 73 lata

Emerytura: 1450 zł

W jednym z wywiadów Jan Nowicki przyznał, że aktorskie emerytury są zdecydowanie za niskie i zasady ich naliczania powinny ulec zmianie. On sam co miesiąc otrzymuje świadczenia w wysokości 1450 zł. Gdyby nie tantiemy, które przynoszą mu 20 tys. zł rocznie, oraz dodatkowe prace w postaci pisania artykułów do gazet, z budżetem aktora byłoby naprawdę krucho.

beata tyszkiewicz

Beata Tyszkiewicz

Wiek: 74 lata

Emerytura: 1080 złotych

Emerytura aktorki wynosi niewiele ponad tysiąc złotych, dlatego pani Beata wciąż pozostaje aktywna zawodowo. W TzG za każdy odcinek dostawała 6 tys. zł.

Michalina Żebrowska

Źródło: praca.wp.pl

Zobacz także:

Ile polskie gwiazdy zarabiają na dzieciach? KASIA CICHOPEK i ANIA MUCHA to żywe banery reklamowe!

Zgarnęły majątek!

NAPOMPOWANE PIERSI GWIAZD: Sztuczne balony, które udają, że są naturalne

Celebrytki nie chcą być płaskimi deskami, więc regularnie powiększają sobie biust.

Komentarze (39)

Ocena: 5 / 5
@del@ (Ocena: 5) 18.12.2013 19:19
a ja mam ciotke ktora od zawsze nie kwapila sie do pracy, caaaaaaaly czas znajdywala jakies choroby i tak od zawsze siedzi na rencie. Ostatnio mowila ile to emerytury poiczyli jej - 9zl. Wiec to dopiero jaja!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.05.2013 14:37
Pewniaki matura 2013 sqlmedia.pl
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.11.2012 16:44
ludzie pracuja po 36 40 lat ciezko fizycznie w wielkim stresie i idac na emeryture maja 1100 zl i jak maja zyc chetnie by poszli do pracy ale nie maja sil i zdrowia niech te gwiazdy popracuja troche fizycznie to wtedy pogadamy
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.11.2012 16:44
ludzie pracuja po 36 40 lat ciezko fizycznie w wielkim stresie i idac na emeryture maja 1100 zl i jak maja zyc chetnie by poszli do pracy ale nie maja sil i zdrowia niech te gwiazdy popracuja troche fizycznie to wtedy pogadamy
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.07.2012 18:19
gówno mnie to obchodzi ile mają! to że podatków nie płaca to nikt nie powie! większość w Polsce ma też tyle i muszą żyć..i nie mają dodatkowo jak NASI celebryci po miliony....
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo