Zjawiskowa Sylwia Romaniuk na czerwonym dywanie Festiwalu Filmowego Cannes 2023

Sylwia Romaniuk, utytułowana projektantka luksusowej mody, właścicielka Domu Mody o międzynarodowej renomie: Sylwia Romaniuk Couture, osobiście zaprezentowała wyjątkową kreację na czerwonym dywanie 76. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes.
Zjawiskowa Sylwia Romaniuk na czerwonym dywanie Festiwalu Filmowego Cannes 2023
26.05.2023

Projektantka, do tej pory ubierająca największe gwiazdy na Czerwony Dywan, pojawiła się na najważniejszym spotkaniu gwiazd kinematografii w zjawiskowej sukni własnego projektu, wyrażającej cały kunszt i artyzm haute couture swojej marki.

Sylwia Romaniuk na czerwonym dywanie Festiwalu Filmowego Cannes 2023

Przepiękna, złota suknia z trenem z najnowszej kolekcji The Elements wyraża główny element żywiołu Ether, uosabianego przez Sylwię Romaniuk. Sama projektantka tak komentuje swój udział w festiwalu: „Festivale de Cannes to jeden z najwspanialszych festiwali na świecie. Szaleństwo mody i tempo są zawrotne, ale kocham to wydarzenie! Pojawiają się tutaj wszyscy ze świata filmu, mody i sztuki… panuje wspaniała atmosfera i ta energia jest niezwykle inspirująca.  Tutaj stawiałam swoje pierwsze kroki wiele lat temu. To unikalne miejsce i czerwony dywan ukierunkowało mój styl i twórczość”.

Widowiskowa kreacja zwróciła uwagę gości i fotoreporterów z całego świata, plasując Sylwię Romaniuk wysoko w najważniejszych publikacjach festiwalowych, a samo pojawienie się jej na wydarzeniu niosło za sobą również ważne przesłanie kobiecości – bogini mocy i piękna – którą posiada w sobie każda kobieta. Sylwia, zakładając suknię z własnej kolekcji, ustanowiła nowy paradygmat ponadczasowego stylu glamour i elegancji.

Polska projektantka Sylwia Romaniuk ubiera największe gwiazdy światowego kina na festiwalu filmowym w Cannes

Festiwal filmowy w Cannes to wielkie święto kina i… mody. Tak samo głośno jest o kreacjach gwiazd, co o prezentowanych na nim filmach. W tym roku na czerwonym dywanie mamy szansę zobaczyć największe gwiazdy w projektach polskiej projektantki haute coture – Sylwii Romaniuk.

76. edycja Festiwalu Filmowego w Cannes wystartowała! To jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie kina. Tłumy paparazzi, dziennikarzy i krytyków filmowych przyjechało na Lazurowe Wybrzeże, by godzina po godzinie relacjonować to wydarzenie. Na wiele tygodni przed rozpoczęciem festiwalu spekuluje się na temat kandydatów do Złotej Palmy, jednak w czasie jego trwania obok filmów, tematem numer jeden stają się festiwalowe kreacje gwiazd.

Słynny czerwony dywan na schodach prowadzących do Pałacu Festiwalowego na kilkanaście dni staje się najważniejszym wybiegiem mody, a prezentowane na nim kreacje często przechodzą do historii. W tym roku największe gwiazdy światowego kina będą mogły zaprezentować się w sukniach Sylwii Romaniuk, polskiej wizjonerki mody w duchu haute couture. 15 wyjątkowych kreacji dostępnych będzie w BJS Showroom dla najważniejszych gwiazd kina.

Sylwia Romaniuk słynie z wytwornych, niepowtarzalnych sukni, które idealnie wpisują się w festiwalowy klimat. Niezwykła dbałość o detale, misternie wykonane zdobienia, formy podkreślające sylwetkę wyróżniają projekty artystki. Sylwia Romaniuk doskonale rozumie kobiety i ich potrzeby, a jej suknie pomagają wydobyć, to co w nich najpiękniejsze. Nie można przejść obok nich obojętnie. A o to przecież chodzi w Cannes!

„Kino i moda to sztuka najwyższych lotów. To też rodzaj artystycznego doświadczenia. Nie ma kina bez mody, trudno wyobrazić sobie też modę bez kina. Te światy nieustannie oddziałują na siebie, są nierozłączne. Kino wyznacza trendy, ale wcześniej kreują je projektanci. W swojej pracy często bywam reżyserką – opowiadam historie kobiet, które ubieram, odkrywam je, a czasami piszę na nowo scenariusz na przyszłość. To ogromny zaszczyt być częścią najważniejszego Festiwalu filmowego. Czuję się tu, jak w domu!” – mówi Sylwia Romaniuk o swojej obecności w Cannes.

Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
Ula (Ocena: 5) 29.05.2023 10:42
Wyszło trochę ciężko. Przy takiej sylwetce lepiej unikać golfów, zabudowanego dekoltu albo zapinania koszuli pod sama szyję, bo to optycznie pogrubia
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie