„Sukienka zemsty” Lady Di to jedna z najbardziej kultowych kreacji. Jej replika w „The Crown” też powala na kolana!

Każdej z nas przydałby się w szafie taki projekt.
„Sukienka zemsty” Lady Di to jedna z najbardziej kultowych kreacji. Jej replika w „The Crown” też powala na kolana!
fot. Instagram @lady.diana._
09.11.2021

Lady Diana od dawna uznawana jest za ikonę stylu, a jej looki po dziś dzień są chętnie odtwarzane przez dziewczyny na całym świecie. Suknia ślubna godna księżniczki, kultowy sweterek w owieczki czy miks kowbojek i czapki z daszkiem to tylko niektóre z propozycji byłej żony księcia Karola, które pokochały miliony. I choć tego typu przykłady moglibyśmy wymieniać w nieskończoność, jest jeden projekt, który wszystkim szczególnie zapadł w pamięć. O czym mowa? Chodzi o sukienkę zemsty.

Przeczytaj też: W "Spencer" pokazano, jak Diana ważona była przed i po Wigilii. Czy ten zwyczaj obowiązuje po dzisiejsze czasy?

Replika sukienki zemsty pojawi się w 5 sezonie „The Crown”

Najsłynniejsza kreacja Lady Diany? Bez wątpienia sukienka zemsty, czyli seksowna mała czarna, którą księżna założyła na charytatywną imprezę „Vanity Fair”, po tym jak książę Karol w 1994 roku przyznał w wywiadzie dla BBC, że od lat zdradzał swoją żonę. Media superkobiecy look matki Williama i Harry’ego natychmiast okrzyknęły mianem „revenge dress”.  Stylistka monarchini zdradziła kiedyś, że Diana chciała wyglądać jak milion dolarów i tak właśnie zrobiła.

Jak się domyślasz, o tej historii było naprawdę głośno. Nic więc dziwnego, że scenarzyści „The Crown” zdecydowali się wpleść do fabuły serialu i ten wątek. Jak wyszło? Patrząc na zdjęcia z planu, które właśnie krążą po sieci, efekt jest niemal identyczny do tego sprzed prawie 30 lat. Nie wierzysz? Zobacz tylko na te zdjęcia Elizabeth Debicki.

My jesteśmy zachwycone, a ty?

Polecane wideo

10 osób, które zmieniły fryzurę i… nigdy tego nie żałowały
10 osób, które zmieniły fryzurę i… nigdy tego nie żałowały - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie