Tylko te gwiazdy założyły kreacje z odzysku na ceremonię BAFTA. Dlaczego reszta zignorowała eko-dress code?

Miał być „zielony dywan”, a wyszło jak zawsze. Na szczęście z paroma wyjątkami.
Tylko te gwiazdy założyły kreacje z odzysku na ceremonię BAFTA. Dlaczego reszta zignorowała eko-dress code?
Fot. Instagram.com (@plazaindonesia/@narrativepr)
04.02.2020

Nagrody BAFTA, czyli Brytyjskiej Akademii Filmowej są uznawane za europejskie Oscary. To zdecydowanie jedna z najważniejszych i najbardziej prestiżowych imprez w przemyśle filmowym. Mówi się, że twórcy, którzy zdobędą statuetkę BAFTA parę tygodni później z pewnością zgarną także Oscara.  

Zobacz również: Kiedyś uchodził za tandetny i bez klasy. Dziś ten fason dżinsów przeżywa wielki comeback

Jak podczas każdej wielkiej gali twórcy filmowi i aktorzy pragną zaprezentować się jak najlepiej na czerwonym dywanie, w związku z czym większość z nich ubiera się w wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju kreacje od największych projektantów mody. Co więcej, zdecydowanie nie wypada im pokazać się dwa razy w tej samej stylizacji. Jednak w dobie postępującego kryzysu klimatycznego coraz więcej organizacji przykłada wagę do zrównoważonego rozwoju – w tym także BAFTA. Jeszcze przed tegoroczną ceremonią przedstawiciele organizacji poprosili zaproszonych gości o to, aby zrobili wszystko, by jak najbardziej ograniczyć swój ślad węglowy. Z myślą o oficjalnym bankiecie przygotowano specjalne menu, oparte głównie o produkty roślinne, a osobistości ze świata filmu otrzymały wytyczne na temat zrównoważonej mody 

Organizatorom gali zależało zwłaszcza na tym, aby gwiazdy powstrzymały się od zakupów lub szycia na miarę nowych kreacji, które włożą przecież tylko na jeden wieczór, a zamiast tego postawiły na tzw. suknie z odzysku, czyli takie, w których wystąpiły publicznie już wcześniej. W oficjalnej notce zaproszeni goście dostali też podpowiedź na temat tego, którzy projektanci i marki tworzą swoje kreacje w duchu eco-friendly, zachęcano ich także do tego, aby rozważyć wypożyczenie strojów na ten wyjątkowy wieczór i powstrzymać się od niepotrzebnych zakupów. Tym samym słynny czerwony dywan podczas ceremonii BAFTA 2020 miał stać się zielonym, eko dywanem. 

Niestety nie wszystko poszło zgodnie z planem. Okazało się, że tylko nieliczne gwiazdy zastosowały się do tych wytycznych, podczas gdy zdecydowana większość nie zrezygnowała ze swoich modowych przyzwyczajeń, decydując się na wystąpienie w kreacjach z najnowszych kolekcji najlepszych światowych projektantów, ozdobionych piórami, diamentami i skrzętnie wykonanymi aplikacjami.  

Jednak parę gwiazd stanęło na wysokości zadania i pojawiło się na rozdaniu nagród BAFTA w kreacjach utrzymanych w duchu zrównoważonej mody. Na pierwszy plan zdecydowanie wysunęła się księżna Kate, która tej nocy postawiła na suknię od Alexandra McQueena - miała ją na sobie m.in. w 2012 roku podczas wizyty w Malezji. Uwagę zwróciła też brytyjska aktorka Olivia Colman, która także zachwyciła w kreacji od tego samego domu mody, co księżna Cambridge. Najbardziej wyjątkowymi elementami jej sukni były sztucznie, laboratoryjnie wyprodukowane diamenty. Także aktor Joaquin Phoenix dostosował się do tegorocznych wytycznych - już wcześniej ogłosił, że przez cały sezon imprez filmowych zamierza występować w jednym i tym samym garniturze od Stelli McCartney właśnie ze względu na kryzys klimatyczny.  

Jakie inne gwiazdy postawiły na zrównoważoną modę podczas ceremonii nagród BAFTA 2020? Żałujemy, że było ich tak mało, ale wszystkie nas zachwyciły! 

Polecane wideo

Które gwiazdy miały operacje plastyczne? 11 nazwisk, których kompletnie się nie spodziewasz
Które gwiazdy miały operacje plastyczne? 11 nazwisk, których kompletnie się nie spodziewasz - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie