Czy pozwoliłabyś córce na chodzenie w szpilkach?

Kilka dni temu paparazzi przyłapali 3-letnią Suri Cruise spacerującą po ulicach w… butach na obcasie. Czy ty też pozwoliłabyś na to swojej córeczce?
Czy pozwoliłabyś córce na chodzenie w szpilkach?
24.09.2009

Córeczka Katie Holmes i Toma Cruise’a to największa strojnisia wśród gwiazdorskich dzieci. Jej rodzice wymarzyli sobie prestiżowy początek przygody z mediami. Pierwsze zdjęcie Suri (wykonane przez znaną fotografkę Annie Leibovitz) ozdobiło okładkę magazynu "Vanity Fair". Niedługo potem było już wiadomo, że styl kilkumiesięcznej Suri będzie nienaganny. Jako nieodłączna towarzyszka swojej mamy podczas paryskich zakupów, od pierwszych chwil życia chłonęła atmosferę luksusowych butików. Jedną z pierwszych kreacji, w jakich publicznie wystąpiła, była sukienka od Armaniego, warta prawie 800 dolarów.

Na co dzień Suri dumnie nosi stroje z dziecięcej linii GAP, a na szczególne okazje - projekty Pucci czy Burberry. Zdjęcia kolejnych kreacji małej gwiazdy obiegają świat w tempie błyskawicy, gwarantując swojej właścicielce miano prawdziwej fashion victim. Kilka dni temu wiele kontrowersji wywołała w mediach fotografia Suri spacerującej po ulicach Bostonu w… szpilkach! Trzylatka ubrana w srebrne pantofelki, jakich nie powstydziłaby się żadna księżniczka, towarzyszyła podczas zakupów swojej mamie. Jak przystało na elegantkę z krwi i kości, do połyskujących, srebrnych butków dobrała równie błyszczącą torebkę i słodką, falbaniastą spódniczkę.

Amerykańskie brukowce grzmią, że Katie i Tom postradali chyba zmysły, pozwalając swojej kilkuletniej córce na noszenie obcasów. I mimo że mała wygląda w tym przebraniu niezwykle rozkosznie, to w pełni popieramy ich zdanie! Suri jest przecież uroczym dzieckiem niezależnie od tego, czy ma na sobie szpilki i sukienkę Armani, czy też nie. Oglądając jej zdjęcia, tylko jedno przychodzi nam na myśl: świat zwariował!

W XXI wieku wszystko zresztą dzieje się szybciej. Nikogo dzisiaj nie dziwią konkursy piękności dla kilkuletnich miss i operacje plastyczne nastolatek, więc tym bardziej zaskoczeniem nie są szpilki dla kilkulatek, a nawet… niemowląt! Rok temu w USA powstał internetowy sklep z butami na obcasie dla półrocznych bobasów. Na ten kontrowersyjny pomysł wpadły dwie Amerykanki - Britty Bacon i Hayaden Porter. Z myślą o swoich maleńkich córeczkach zaprojektowały kolekcję pantofelków na szpilce o wdzięcznej nazwie "Heelarious". Jak nietrudno się domyślić, buciki sprzedają się jak świeże bułeczki, a o ich zakup podejrzewa się modne mamy Hollywood: Nicole Richie, Minie Driver, Jamie Lynn Spears i Tori Spelling. Britty i Hayaden zapewniają, że buciki są całkowicie bezpieczne dla zdrowia dziecka. Nie służą przecież do chodzenia i mogą je nosić najwyżej sześciomiesięczne damy. „Heelarious mają tylko ładnie czy może nawet seksownie wyglądać na nóżkach niemowlaka w wózku. Są mięciutkie, więc nie mogą zaszkodzić dziecku” - zgodnie twierdzą początkujące projektantki.

Według nas, epatowanie seksualnością niemowlaka jest jednak niesmaczne i przekracza wszelkie granice. W tym wypadku cieszymy się, że trendy przychodzą  do Polski ze sporym opóźnieniem i na razie mogą nas bulwersować co najwyżej 12-letnie dziewczynki w szpilkach oraz ostrym makijażu.

Przy tej okazji zachęcamy was do wzięcia udziału w sondzie: Kiedy pozwoliłabyś swojej córce na chodzenie w szpilkach? Jesteśmy bardzo ciekawe waszych opinii!

Lilianna Tylman

Zobacz także:

Jak imprezują bogate nastolatki?

Córki amerykańskich multimilionerów i rosyjskich oligarchów są niezwykle wybredne, gdy mowa o imprezach.

Jak poprawnie chodzić na wysokich obcasach?

Na facetów działają elektryzująco. Ale jak się w nich poruszać? Krótki kurs dla początkujących.

Polecane wideo

Komentarze (346)
Ocena: 5 / 5
Niki11 (Ocena: 5) 23.08.2015 14:00
Mam 11 lat i chodzę na 5 cm A to chyba 1 cm
odpowiedz
niki (Ocena: 5) 09.11.2014 21:10
oczywiśće przez przeba na jakąś dame przerobić dziecko
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.04.2012 18:52
Po co komu takie szpilki?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.11.2011 09:39
przecież tych obcasów nie widać gdyby chciała kupiłabym jej dużo wyższe
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.08.2011 14:16
No peewnie i tak będzie kiedyś chviała się nauczyć chodzić na obcasach .
odpowiedz

Polecane dla Ciebie