Księżna Meghan musi przestrzegać 12 wizerunkowych zakazów. Żadna kobieta by tego nie wytrzymała

Jako członkini rodziny królewskiej musi zapomnieć o takim stroju, makijażu czy fryzurze.
Księżna Meghan musi przestrzegać 12 wizerunkowych zakazów. Żadna kobieta by tego nie wytrzymała
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/meghan_markle/)
30.05.2018

Meghan Markle jeszcze do niedawna wiodła beztroskie życie popularnej aktorki. Mogła mówić, wyglądać i robić, na co tylko miała ochotę. Te czasy już jednak minęły. Wypowiadając sakramentalne „tak” weszła do brytyjskiej rodziny królewskiej i musi zachowywać się jak jej pełnoprawna członkini. Od tego dnia jej działaniem kieruje już nie spontaniczność, ale bardzo sztywny protokół.

 Absurdalna lista rzeczy, których Meghan Markle NIE MOŻE robić jako żona Harry`ego. Zniosłabyś to?

Jako żona Harry`ego nie może już wykonywać pamiątkowego selfie z fanami, ani rozdawać autografów. Do tej pory była to dla niej codzienność. Księżna Sussex nie może też brać czynnego udziału w wyborach, a nawet malować paznokci. To jednak nie wszystko, bo jak informuje „The Sun” - lista zakazów dotyczących wizerunku jest znacznie dłuższa.

Jej styl musi się całkowicie zmienić. Chodzi nie tylko o głębokość dekoltu czy długość sukienek, ale także obowiązkowe nakrycie głowy, kolorystykę stroju czy ułożenie nóg w czasie siedzenia.

styl księżnej Meghan

Forum/ REUTERS

Zakryty dekolt

Ten może mieć delikatne wcięcie, ale na pewno nie może zdradzać, że poniżej znajdują się piersi. Większość książęcych kreacji zaczyna się tuż pod szyją.

Obowiązkowy kapelusz

Nie tylko królowa Elżbieta II ma słabość do nakryć głowy. Meghan też będzie musiała się do tego przyzwyczaić. To obowiązkowy element garderoby w czasie oficjalnych wyjść.

Tiara na głowie

Kapelusz może zostać zastąpiony przez książęcą tiarę, ale pod jednym warunkiem - nie można założyć jej wcześniej, niż o godzinie 18.

Żadnej czerni

Ten kolor dopuszczony jest wyłącznie na wieczorne wyjścia, choć zdecydowanie lepiej postawić na ciemny granat. Za dnia księżna nie może ubierać się tak ciemno.

Zobacz również: Wiemy, jak wygląda i co oznacza pismo Meghan Markle. Harry powinien się obawiać

styl księżnej Meghan

Forum/ REUTERS

Zakaz ściągania wierzchniego okrycia

Kiedy księżna pojawi się gdzieś w kurtce lub żakiecie - nie może ściągnąć okrycia w obecności poddanych, a nawet zawiesić go sobie na ramionach uwalniając ręce.

Obowiązkowe rajstopy

Członkinie rodziny królewskiej nie mogą pokazywać gołych nóg. Jeśli decydują się na ich odsłonięcie, to wyłącznie w rajstopach. Najlepiej w cielistym odcieniu.

Manicure musi być wyglądać naturalnie

Meghan musi zapomnieć o kolorowych lakierach do paznokci. Zwłaszcza w jaskrawych odcieniach. Dopuszczalny jest delikatny róż lub kolor cielisty.

Obowiązkowa saszetka lub kopertówka

Warto zwrócić uwagę, że członkinie monarchii zawsze mają coś w rękach. Wcale nie dlatego, że muszą mieć przy sobie telefon czy portfel. Z małą torebeczką można uniknąć uścisku dłoni na powitanie, jeśli nie mamy na to ochoty.

 Takim kochankiem jest książę Harry. Pozazdrościsz Meghan

styl księżnej Meghan

Forum/ REUTERS

Zakaz krzyżowania nóg

Zakładanie nogi na nogę to całkiem wygodne rozwiązanie, kiedy przyjdzie nam długo siedzieć, ale księżna nie może sobie na to pozwolić. Kończyny muszą być blisko i obok siebie. Nie jedna na drugiej.

Obciążniki na sukience

To samo tyczy się spódnic. Tego typu odzienie ma tendencję do falowania, a nawet podwiewania przez wiatr do góry. Aby tego uniknąć stosuje się specjalnie obciążenie wewnątrz kreacji.

Niedbała fryzura

Meghan przed ślubem uwielbiała luźne, lekko zmierzwione fryzury. Teraz już nie może sobie na to pozwolić. Włosy muszą być upięte w kok albo rozpuszczone.

Zakaz pokazywania kolan

Jako księżna Sussex może zapomnieć o sukienkach i spódnicach przed kolano. Jako członkini rodziny królewskiej kolana musi mieć zawsze zakryte.

Polecane wideo

Komentarze (8)

Ocena: 4.5 / 5
gość (Ocena: 5) 18.01.2020 19:03
To sa normalne zasady w ich sferach , musza siebie i krölestwo godnie reprezentowac , a nie ubierac co im sie chce . Prywatnie to tak to jest cos innego .
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.03.2019 16:56
Żadna kobieta by nie wytrzymała czego? nie widzę tu żadnych nieludzkich zasad! mabyć prosto, skromnie i poprawnie... klasa a nie wiocha i siano na głowie i dupa na wierzchu...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.03.2019 16:53
nie widzę żadnych nieludzkich zasad... większość z nich stosuję samaz siebie a nie z konieczności... ale dla pustej Rachel to może być ciężkie...
odpowiedz
inferno (Ocena: 5) 30.05.2018 18:44
Żałosny cyrk za pieniądze podatników.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.05.2018 09:12
Z tymi kolanami to jakaś ściema przecież nie raz widać Kate kolana
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie