Ubierają ich mamusie?

Polscy mężczyźni z dużą nonszalancją podchodzą do kwestii mody. Większość z nich coś próbuje, a wyglądają, jakby ubierały ich mamusie.
Ubierają ich mamusie?
06.12.2008

Mężczyzna powinien pokazywać strojem swoją klasę, kierować się raczej ku klasycznej elegancji w stylu Paula Smitha, Ermenegildo Zegna, Bottega Veneta niż ekstrawagancji Johna Galliano, Jeana Paula Gaultiera czy Martina Margiela.

Podczas pokazu Tomasza Ossolińskiego, który uchodzi za mistrza elegancji w angielskim stylu, panom z pierwszych stron gazet przytrafiły się niemiłe dla oka wpadki. Projektant tym razem uczynił ukłon w stronę teatru. Wśród polskich celebrities płci męskiej ciężko znaleźć wyróżniające się postacie, które mogłyby posłużyć jako wzorce stylu. Panowie są bardzo zachowawczy, brakuje im polotu albo ujawnia się on pod postacią porad stylistów przypinających im sztuczne piórka.

Pokazy mody nie są bardzo zobowiązującym miejscem pod względem stroju, grunt, żeby czuć się swobodnie. Trzech panów zupełnie tam nie pasowało, wyglądali, jakby byli przeniesieni z innego miejsca wprost na show Ossolińskiego.

Tomasz Kammel na pokaz przyszedł ze swoją narzeczoną, a ubrał się jak student amerykańskiego college'u. Ten grzeczny wygląd pilnego studenta bardziej pasuje adiunktom z uniwersytetu, do całości brakowało tylko tweedowej marynarki. Prezenter założył proste szare spodnie, błękitną koszulę, a na nią sweterek w kolorze kawa z mlekiem - szczyt elegancji rodem z biblioteki.

Michał Piróg swoim strojem zerwał z łatką miłośnika hiphopowych ciuchów, które znamy z "You Can Dance". Bardzo dobry ruch, ale nieco gorsze wykonanie. Czapeczka maszynisty wygląda karykaturalnie i nie jest dopasowana rozmiarem do głowy, jest po prostu zbyt mała. „Luzackie" połączenie marynarki i T-shirtu z nadrukiem lekko się już opatrzyło, niemniej w tej materii choreografowi nic nie można zarzucić. Michał do tego stroju wybrał wąskie jeansy, w stylu vintage, dużo przecierek, naszywki, plamy, za dużo tego wszystkiego, o wiele lepiej wyglądałoby coś prostszego. Ten styl jeansów jest już na wymarciu i tylko najzagorzalsi fani jeszcze je noszą. Ostatnim, najmilszym akcentem są sztyblety, co prawda dawno nie pracował nad nimi pucybut, jednak na późną jesień to bardzo trafny wybór i zgodny ze światowymi trendami. Piróg chciał się wszystkim pochwalić swoimi butami i podwinął jeansy, jednak przy tego typu spodniach wygląda to nieciekawie i tandetnie.

Piotr Adamczyk, który non stop trafia na najwyższe miejsca rankingów na najprzystojniejszych aktorów, swój urok popsuł strojem. Wyglądał, jakby na pokaz urwał się ze swojego wesela. Klasyczny czarny garnitur, a do tego biała koszula, rozpięta pod szyją (świadczyła, że gwiazdor ma już kilka tańców za sobą). Duży plus dla Piotra za czyste i lśniące pantofle, mało panów zwraca na ten ważny szczegół uwagę. Jeśli Adamczyk chciał iść na pokaz w garniturze i koszuli, niech na drugi raz założy do tego dopasowany krawat, uniknie porównań do roztańczonego gościa weselnego.

Polecane wideo

Komentarze (36)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 02.06.2009 19:41
michaś <3
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.02.2009 21:42
pirog jest bardzo przystojny szkoda ze gej :((((((((((((((((((((
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.02.2009 00:37
Kammel tak troche, reszta - nie wiem o co wam chodzi. Piruga mamusia by tak nie ubrala raczej xD
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.01.2009 02:34
Hahah ^^ PirUg Hah <wyśmiewacz> Cioty Xd
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.12.2008 19:33
tzry metarmorfozy twojej starej
odpowiedz

Polecane dla Ciebie