„Chcemy odzyskać nasze dzieci”. Przejmujący apel Kate Winslet na rozdaniu nagród BAFTA

Tegoroczne rozdanie nagród BAFTA przejdzie do historii nie tylko dzięki uhonorowaniu świetnych produkcji i ról, ale także przez przejmujący apel Kate Winslet.
„Chcemy odzyskać nasze dzieci”. Przejmujący apel Kate Winslet na rozdaniu nagród BAFTA
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/katewinslet360/)
17.05.2023

Tegoroczne rozdanie nagród BAFTA (British Academy of Film and Television Arts) przejdzie do historii nie tylko dzięki uhonorowaniu świetnych produkcji i ról, ale także przez przejmujący apel Kate Winslet. Gwiazda otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki za rolę w dramacie zatytułowanym „I am Ruth”. W chwili jej odbierania wygłosiła poruszającą przemowę, która porwała całą salę.

Zobacz także: Cyfry numerologiczne, które często przytłaczają innych swoim temperamentem

Wzruszająca przemowa Kate Winslet na rozdaniu nagród BAFTA

W „I am Ruth” Kate Winslet zagrała razem ze swoją najstarszą córką. Co ciekawe, o tym, że Mia Threapleton ma tak sławną matkę, wiedzieli tylko nieliczni. Aktorka rzadko kiedy uchylała bowiem rąbka tajemnicy dotyczącego jej życia prywatnego. Mia przez długie lata żyła więc w anonimowości. Gdy osiągnęła pełnoletniość, postanowiła pójść w ślady matki - wybrała aktorstwo. Inne nazwisko pozwoliło się jej przebić wyłącznie dzięki wielkiemu talentowi. Uniknęła w ten sposób krzywdzących oskarżeń o nepotyzm. Krytycy filmowi twierdzą, że w „I am Ruth” młoda aktorka poradziła sobie znakomicie. Kate Winslet ma takie samo zdanie. Obierając nagrodę, nie kryła łez wzruszenia. Zwróciła się ze sceny do swojej córki.

Gdybym mogła przeciąć to na pół, to drugą połowę dałabym mojej córce Mii Threapleton. Zrobiłyśmy to razem, dzieciaku

Dramat „I am Ruth” porusza tematykę uzależnienia od mediów społecznościowych i ich zgubnego wpływu na psychikę młodych ludzi. Kolejna część przemówienia Winslet dotyczyła właśnie zdrowia psychicznego młodzieży. 

Chcemy odzyskać nasze dzieci. Nie chcemy być tak przerażeni o zdrowie psychiczne naszych dzieci. Do wszystkich młodych ludzi, którzy teraz mnie słuchają: Proszę, poproście o pomoc. Nie wstydźcie się i przyznajcie się, że potrzebujecie wsparcia. Po prostu o nie poproście. (...) Do ludzi władzy. Proszę o uznanie szkodliwych treści za przestępstwo, proszę o wyeliminowanie szkodliwych treści, nie chcemy tego… Chrońmy nasze dzieci. 

Zobacz także: Różnorodność, która generuje strach. Osoby LGBTQ+ nie czują się bezpiecznie w Polsce

Polecane wideo

Pastelowe, migotliwe, bajkowe. Najmodniejsze makijaże na wiosnę są prześliczne!
Pastelowe, migotliwe, bajkowe. Najmodniejsze makijaże na wiosnę są prześliczne! - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Миигьжнгвлгадо (Ocena: 5) 19.05.2023 16:09
Мньгрощз
odpowiedz

Polecane dla Ciebie