Eurowizja 2023. TVP żąda usunięcia jednej z piosenek z polskich eliminacji. „Byliśmy oburzeni”

Piosenka podzieliła internautów.
Eurowizja 2023. TVP żąda usunięcia jednej z piosenek z polskich eliminacji. „Byliśmy oburzeni”
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/ahlena_official/)
27.02.2023

Niedawno TVP ogłosiło listę uczestników polskich preselekcji do Eurowizji 2023. Mają one wyłonić wokalistę (lub wokalistkę), który będzie reprezentował nasz kraj w tym konkursie. W tamtym roku był to Krystian Ochman, który z piosenką „River” zajął 12. Miejsce. W tym roku o możliwość udziału w Eurowizji powalczą m.in. Alicja Szemplińska, Maja Hyży czy Kuba Szmajkowski. To jednak młoda artystka, Ahlena i jej piosenka „Booty” wywołały skandal i podzieliły internautów. TVP żąda usunięcia utworu „o dupie” z preselekcji i zastąpienia go innym. Co na to internauci?

Zobacz także: Marina nie weźmie udziału w preselekcjach na Eurowizję. „Po sylwestrze odpuściła…”

Piosenka Ahleny zostanie usunięta z preselekcji do Eurowizji?

Utwór „Booty” młodej piosenkarki Ahleny wywołał niemały skandal. Internauci są podzieleni. Niektórzy uważają, że piosenka powinna zostać natychmiast usunięta z eliminacji na Eurowizję, inni bronią jej hashtagiem #ręcepreczoddupy. Podobno członkowie rady programowej Telewizji Polskiej zastanawiają się, jak to w ogóle możliwe, że tak skandaliczny (ich zdaniem) utwór dostał się do preselekcji. Portal wirtualnemedia.pl przytoczył słowa jednego z jej członków. Janusz Daszczyński utwór Ahleny miał podsumować słowami:

To jest po prostu piosenka o dupie, co tu dużo kryć. Skandal.

Mężczyzna przyznał, że podniósł ten temat na radzie:

Skandaliczne niedopatrzenie, powiedziałbym, że to upadek. Ta piosenka nigdy nie powinna trafić do preselekcji. Podniosłem tę sprawę na radzie, wyjątkowo zgodzili się ze mną wszyscy jej członkowie. Byliśmy oburzeni.

Internauci bronią utworu Ahleny

Fani Ahleny nie pozostawili wypowiedzi członka rady programowej TVP bez odpowiedzi. Pod jego postem na Faceboooku pojawiły się komentarze młodych osób, które też są oburzone, ale odbiorem i interpretacją piosenki:

Nie podcinaj chłopie młodej kobiecie skrzydeł, ta interpretacja z postu jest krzywdząca i płytka, pilnuj swojego stołka.

Dodatkowo, internauci utworzyli specjalny hashtag. Pod hasłem #ręcepreczoddupy wspierają swoją idolkę. Na ten moment Ahlena jednak zmieniła nieco fragment tekstu piosenki, o czym poinformowała za pośrednictwem Instagrama.

Zobacz także: Natasza Urbańska o konkurencji w preselekcjach na Eurowizję. Gwiazda ma prośbę do fanów

Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/ahlena_official/)

 

Polecane wideo

Wiosną wszyscy oszaleją na punkcie wnętrz w stylu fusion. Taki efekt osiągniesz dzięki dodatkom
Wiosną wszyscy oszaleją na punkcie wnętrz w stylu fusion. Taki efekt osiągniesz dzięki dodatkom - zdjęcie 1
Komentarze (5)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 27.02.2023 14:52
Na pewno zwycięży byle jaka piosenka o Ukrainie w tym konkursie i tyle w temacie.
zobacz odpowiedzi (2)
Katarzyna (Ocena: 5) 27.02.2023 09:30
Z tych Eurowizyjnych piosenek pamiętam jedynie tą, którą śpiewała Edyta Górniak (śpiewała a nie udawała że śpiewała, piszczała, wyła). Teraz nie ma już artystów. Najbardziej widoczne jest to w muzyce. Chociaż malarstwo, literatura, film w polskim wydaniu wcale nie mają się lepiej. Brak jest tym twórcom naturalnego poruszenia tym co robią.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.02.2023 09:17
Jakie czasy, tacy artyści.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie