Karin Ann z nowym singlem. Sprawdź „poison apple”!

Koncertuje z Imagine Dragons, Yungblud i My Chemical Romance. Przed trasą postanowiła uraczyć słuchaczy nowym singlem.
Karin Ann z nowym singlem. Sprawdź „poison apple”!
13.06.2022

Karin Ann i jej najnowszy utwór "poison apple" to wspólna produkcja z udziałem Tomiego Popoviča i Carmen Rizzo, która swoją światową premierę miała w piątek - 27 maja.

Karin Ann z najnowszym singlem "poison apple"

20-letnia Karin Ann w ostatnich miesiącach wzbudziła międzynarodową uwagę. Słynny Jack Saunders w swojej audycji na antenie BBC Radio promował jej dwa utwory "looking at porn" i "almost 20". Saunders, który zaczynał karierę w Kerrang Radio oraz był gospodarzem MTV Rock Chart, powiedział -
Karin Ann jest prawdziwą gwiazdą rocka, która dopiero się rodzi. Warto mieć ją na oku."

Nową piosenkę "poison apple", do której jak zawsze sama napisała tekst, Karin Ann skomponowała wspólnie z przyjaciółką, Nikolą Cassel. Produkcja zajęli się Tomi Popovic i Carmen Rizzo - laureat Grammy Music Awards.

"Przyszedł taki moment, że znalazłam się w kryzysie twórczym. Miałam wrażenie, że ciągle kręcę się wokół tej samej koncepcji lirycznej" – mówi Karin Ann. "Aby wydostać się z tej spirali, postanowiłam poszukać jakichś podpowiedzi. Przejrzałem moje rysunki i znalazłam szkic "trującego jabłka". I to była odpowiedź, bo ten rysunek i tekst, który dzięki niemu powstał, były lustrzanym odbiciem mojego stanu emocjonalnego i doświadczeń w tamtym czasie."

Po niedawnym występie na festiwalu The Great Escape i trasie koncertowej z Alfie Templemanem młoda Słowaczka ma przed sobą pracowite lato. Na początek trzy wielkie koncerty plenerowe jako gość Imagine Dragons w Rydze i Pradze. Później rusza na podbój Australii i Nowej Zelandii z Yungblud. Ponadto wystąpi na Grape Festival i Superbloom. Powody do radości mają także fani z Polski. Karin Ann 9 czerwca zagra koncert przed My Chemical Romance.

"Jestem bardzo podekscytowana, wdzięczna i zaszczycona występami z Imagine Dragons,  Yungblud czy My Chemical Romance. Piosenkę z repertuaru Imagine Dragons "Radioactive" zaśpiewałam jako 14-latka, aby dostać się na lekcję śpiewu. Myślę, że od zawsze też wiadomo, jak wiele miłości mam do Yungblud. To mocno surrealistyczne uczucie, że teraz wyruszam z nim w trasę" – mówi Karin Ann.

Tworząc muzykę Karin Ann czerpie z osobistych doświadczeń, porusza tematy ważne dla jej pokolenia, takie jak, równość, problemy ze zdrowiem psychicznym i wsparcie dla społeczności LGBTQ +. Inspiruje ją zarówno Queen, jak i Billie Eilish. Do tej pory wydała dwie EP-ki „lonely together” oraz „side effects of being human”. Tę ostatnią wyprodukował Matt Schwartz, który współpracuje z Yungblud i Halsey.

Karin Ann została zaproszona do udziału w Spotify EQUAL, programie mającym na celu wspieranie równości wschodzących artystek na całym świecie. Jako pierwsza słowacka artystka pojawiła się na gigantycznych billboardach na Times Square w Nowym Jorku. W 2021 roku Karin Ann dostała również nagrodę za najlepszy teledysk do utworu „babyboy” na Mulich Music Video Awards.

„poison apple” w serwisach streamingowych

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie