Ojciec Britney Spears rezygnuje z kurateli. Czy piosenkarka wreszcie odzyska wolność?

Jamie Spears kontroluje życie prywatne i zawodowe swojej córki już od 13 lat.
Ojciec Britney Spears rezygnuje z kurateli. Czy piosenkarka wreszcie odzyska wolność?
Fot. Instagram.com (@britneyspears/@freebritneyla)
13.08.2021

Pod koniec czerwca Britney Spears zwróciła się do sądu w Los Angeles o położenie kresu kurateli, która została na nią nałożona 13 lat temu. Piosenkarka trafiła na nią po przejściu załamania nerwowego, a kuratorami zostali jej ojciec, Jamie Spears i prawnik Andrew Wallet. W wyniku orzeczenia sądowego otrzymali oni prawo do rozporządzania majątkiem artystki. 

Zobacz również: Szokujące wyznanie Britney Spears: „Chciałabym pozwać moją rodzinę”

Ale kontrolowanie finansów to nie wszystko. Jak wyznała sama gwiazda, ojciec ma pełną władzę nad jej życiem, także prywatnym. W dramatycznym wystąpieniu przed sądem porównała się do ofiary handlu ludźmi. 

Teraz amerykańskie media informują, że Jamie Spears w końcu postanowił zrezygnować z kurateli nad piosenkarką. To oznacza, że Britney po ponad dekadzie może wreszcie odzyskać wolność i znów zacząć decydować o swoim życiu. 

Ojciec Britney Spears rezygnuje z kurateli nad piosenkarką 

O sprawie pisze m.in. serwis TMZ.com, który cytuje fragmenty dokumentów złożonych przez prawnika Jamiego Spearsa. 

W rzeczywistości nie ma żadnych faktycznych podstaw do zawieszenia lub usunięcia pana Spearsa jako kuratora majątku… i jest wysoce dyskusyjne, czy zmiana kuratorów w tym czasie będzie w najlepszym interesie pani Spears. 

Niemniej jednak, mimo że pan Spears jest nieustannym celem nieuzasadnionych ataków, nie wierzy, że publiczna bitwa z jego córką o jego ciągłą służbę jako jej kuratora będzie w jej najlepszym interesie. Wnioskując o usunięcie go, pan Spears zamierza współpracować z sądem i nowym adwokatem swojej córki, aby przygotować się do uporządkowanego przejścia na nowego kuratora. 

Za pośrednictwem prawnika Jamie Spears przekazał również: 

Bez względu na swój formalny tytuł, pan Spears zawsze będzie ojcem pani Spears, zawsze będzie ją kochał bezwarunkowo i zawsze będzie dbał o jej dobro. 

Portal TMZ.com poprosił o komentarz w tej sprawie prawnika Britney. 

Cieszymy się, ale niekoniecznie jesteśmy zaskoczeni tym, że pan Spears i jego prawnik w końcu uznali, że trzeba go usunąć. Jesteśmy jednak rozczarowani ich haniebnymi i nagannymi atakami na panią Spears i inne osoby. 

Nie możemy się doczekać kontynuacji naszego śledztwa w sprawie zachowania pana Spearsa i innych osób w ciągu ostatnich 13 lat, podczas gdy zawłaszczał miliony dolarów z majątku swojej córki 

- przekazał Matthew Rosengart. 

Nie wiadomo jeszcze, kiedy rezygnacja Jamiego Spearsa z kurateli nad Britney nabierze mocy prawnej. 

Zobacz również: Elektryzująca, oryginalna uroda i artystyczna dusza. Tak dziś wygląda Aleksandra, córka Bogusława Lindy i Lidii Popiel

Polecane wideo

Te gwiazdy rozstały się, ale dały sobie drugą szansę. Dziś są szczęśliwymi małżeństwami
Te gwiazdy rozstały się, ale dały sobie drugą szansę. Dziś są szczęśliwymi małżeństwami - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 13.08.2021 21:45
Niby zrezygnował, ale jeśli wygrają znowu wróci do gry. To zagranie pod publiczkę.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie