Kuba Wojewódzki gorzko o przyjaźni z Pawłem Kukizem: „Jest mi wstyd”

Dziennikarz nie pozostawił na byłym koledze suchej nitki po głosowaniu nad „lex TVN”.
Kuba Wojewódzki gorzko o przyjaźni z Pawłem Kukizem: „Jest mi wstyd”
Fot. Instagram.com (@kuba_wojewodzki_official)/AKPA
12.08.2021

W środę wieczorem Sejm głosował nad nowelizacją ustawy o radiofonii i telewizji, określaną również jako "lex TVN". Początkowo, dzięki większości głosów opozycji i polityków Porozumienia zagłosowano o odroczeniu obrad na 2 września. 

Zobacz również: Cisza w eterze, czarne plansze na ekranach. Trwa protest #MediaBezWyboru

Jednak po chwili marszałkini Elżbieta Witek zarządziła reasumpsję głosowania. Za drugim razem nowelizacja “lex TVN” została przegłosowana dzięki trzem politykom Kukiz’15 oraz części posłów Porozumienia. Jeśli ustawa wejdzie w życie, zmienią się zasady przyznawania koncesji na nadawanie dla mediów z udziałem kapitału spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Nowe prawo uderzy m.in. w stację TVN. 

Sejmowe wydarzenia, zwłaszcza postawa Pawła Kukiza i jego partyjnych kolegów są dziś szeroko komentowane w mediach. Głos zabrał również związany z TVN dziennikarz Kuba Wojewódzki, który prywatnie przez lata przyjaźnił się z politykiem. Teraz showman w gorzkich słowach rozlicza się z tej znajomości. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kuba Wojewódzki (@kuba_wojewodzki_official)

Kuba Wojewódzki krytykuje Pawła Kukiza po głosowaniu nad „lex TVN”

Kuba Wojewódzki odniósł się do postawy Pawła Kukiza i części jego polityków podczas glosowania nad “lex TVN”. Dziennikarz i jedna z gwiazd stacji TVN nie pozostawił suchej nitki na byłym koledze, którego często zapraszał do swojego programu. 

Paweł Kukiz wykonywał kiedyś numer “Całuj mnie”. 

Teraz już wiemy, kogo i w co. 

Jest mi wstyd. Za moją naiwność i głupie sentymentalne koleżeństwo. Za punk rocka. Za te wszystkie wspólne lata. Za Jarocin ‘93. Za wieczorne rozmowy. Za gówniarski idealizm 

- napisał Wojewódzki na Facebooku.  

 

Wygląda na to, że to już definitywny koniec zażyłości między dziennikarzem a byłym muzykiem. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kuba Wojewódzki (@kuba_wojewodzki_official)

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kukizoficjalnie (@pawelkukizoficjalnie)

Zobacz również: Antoni Królikowski wreszcie wyznał, dlaczego tak szybko zdecydował się na ślub z Joanną Opozdą

Polecane wideo

Te gwiazdy rozstały się, ale dały sobie drugą szansę. Dziś są szczęśliwymi małżeństwami
Te gwiazdy rozstały się, ale dały sobie drugą szansę. Dziś są szczęśliwymi małżeństwami - zdjęcie 1
Komentarze (5)
Ocena: 5 / 5
Gosc (Ocena: 5) 13.08.2021 05:37
To Wojewodzki jest za Tuskomatołkami ??? Co za wstyd. Chloptys musi jeszcze sporo dorosnac, zanim bedzie warty sluchania.
odpowiedz
Katarzyna (Ocena: 5) 12.08.2021 21:44
Takie prawo powinno obowiązywać już od dawna. Jest takie w krajach sąsiednich, europejskich i nikt się nie burzy. Jeszcze tylko ściągalność podatków. Jesteś Polakiem więc płacisz w Polsce. Chcesz płacić podatki za granicą to zmień obywatelstwo. A nie takie robienie że jak Polacy pracujący za granicą zachorują lub zaciążą to wracają leczyć się tutaj. Ale jak zapłacić za służbę medyczną to ich nie ma. Podobnie z mediami. Obce będą się wtrącać tak by chronić własne interesy. Nikt nie powinien dopuszczać do takiej sytuacji. Brawo Kukiz!
zobacz odpowiedzi (1)
Ileż ileż można (Ocena: 5) 12.08.2021 18:54
Tak . Ludzie nie powinni wybierać kukiza . Kikut nie kukiz . Takie to śliskie . Wiadomo ze jak prosciuchowi obiecasz kasę to sprzeda ojca i matkę . Niech Kaczyński Tuskowi zaproponuje mega Wielka sumę żeby go przekupić . Gieroje
odpowiedz
Karadzyan (Ocena: 5) 12.08.2021 18:51
Kuba . Po co wogole mieszasz się w politykę . To nie ma nic wspólnego z profilem twoje pracy . Z ciebie żadnej polityk . Jesteś genialnym showman- en i dlaczego to psujesz ? Po co wkładasz palce między drzwi . Jemu się marzyło być politykiem jak Rodzenkowej specjalistką od wszystkiego O niby czemu nie a jednak : tyle złego narobili obydwoje . Gdzie twój rozum Kuba . Gdzie ?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie