Magazyn „Forbes Women” wyłonił 50 najlepszych kobiecych marek osobistych w Polsce. Wśród nich Julia Wieniawa, Iga Świątek i Sanah

Niektóre nazwiska są sporym zaskoczeniem.
Magazyn „Forbes Women” wyłonił 50 najlepszych kobiecych marek osobistych w Polsce. Wśród nich Julia Wieniawa, Iga Świątek i Sanah
fot. Instagram (instagram.com/juliawieniawa, instagram.com/forbeswomenpolska)
18.06.2021
Zuzanna Niedzielska

W prestiżowym rankingu magazynu Forbes co roku pojawiają się wpływowe osoby, których działania warunkują zachowania rzeszy młodych ludzi. Treść ich przekazu dociera do największej liczby osób w Polsce. Z jednej strony jest to ogromne wyróżnienie w świecie show-biznesu, z drugiej również dostrzeżenie ogromnego wkładu włożonego w finalny efekt. 

Zobacz również: Ubrania, kosmetyki, tatuaże, catering… Jak wielki jest dorobek przedsiębiorczej rodziny Majdanów?

Okazuje się, że przepisem na medialną popularność jest ciężka praca i spełnienie w swojej największej pasji: sporcie, podróżach czy muzyce. W czasie pandemii niezwykle potrzebna okazała się również umiejętność dzielenia się swoimi osobistymi historiami w sieci. 

Forbes Women: Najlepsze kobiece marki osobiste w Polsce 2021

Tym razem autorski ranking stworzony przez Forbes Women dotyczył 50 najlepszych kobiecych marek osobistych. Jakie czynniki miały decydujący wpływ na takie wyróżnienie?

Liczba publikacji w mediach, możliwość docierania do licznych fanów oraz wartość przekazu, czyli ekwiwalent reklamowy za artykuły napisane na temat danej osoby (wart setki milionów złotych)

- czytamy na stronie forbes.pl. 

Zdecydowaną liderką tegorocznego rankingu okazała się wschodząca gwiazda światowego tenisa, Iga Świątek.

Na temat Igi w mediach tradycyjnych ukazała się rekordowa liczba ponad 60 tysięcy wzmianek, tenisistka znalazła się też wśród liderek w social mediach, co w sumie przełożyło się na największą wartość medialną: ponad 380 milionów złotych

- wyjaśnia Forbes po przeprowadzeniu badań z firmą Press-Service Monitoring Mediów. 

Na liście pojawiły się nazwiska z przeróżnych dziedzin: sportu, muzyki, podróży, teatru, telewizji, gastronomii, czy literatury. Na okładce najnowszego wydania znalazła się Martyna Wojciechowska.

Myślę, że mam dobrą intuicję i właściwie na tym opieram się od blisko 25 lat mojego istnienia w przestrzeni publicznej. Od zawsze miałam głęboką świadomość, co chcę robić. Nie czekałam, aż ktokolwiek będzie miał pomysł na mnie, sama miałam pomysł na siebie. Z perspektywy czasu myślę, że chyba to jest najważniejsze w mojej życiowej drodze. Nikogo nie udaję, jestem do bólu uczciwa względem samej siebie, a moi odbiorcy najwyraźniej doceniają szczerość

- podsumowała podróżniczka w wywiadzie.

Jak przedstawia się pierwsza dziesiątka rankingu?

 1. Iga Świątek
 2. Krystyna Janda
 3. Magda Gessler
 4. Małgorzata Rozenek-Majdan
 5. Anna Lewandowska
 6. Edyta Górniak
 7. Julia Wieniawa
 8. Olga Tokarczuk
 9. Kayah
 10. Sanah

Nie da się ukryć, że w tym roku można było zaobserwować wyjątkowe poruszenie wokół postów i treści publikowanych przez powyższe kobiety. Na pewno przynajmniej raz zetknęliśmy się z ich słowami.

Bezapelacyjnie muzycznym objawieniem okazała się Sanah, a właściwie Zuzanna Irena Jurczak, czyli 23-letnia wokalistka, skrzypaczka i kompozytorka, której utwory słyszeliśmy (i nuciliśmy) dosłownie wszędzie. Jej nowa płyta zdobyła miliony wyświetleń dosłownie chwilę po udostępnieniu.

W obszarze social mediów niewątpliwie króluje Wersow, czyli 25-letnia influencerka Weronika Sowa, którą na Instagramie obserwuje już ponad 2,6 miliona osób. Tuż za nią znalazły się wpływowe Martyna Wojciechowska i Anna Lewandowska.

 1. Weronika Sowa - Wersow
 2. Martyna Wojciechowska
 3. Anna Lewandowska
 4. Krystyna Janda
 5. Magda Gessler
 6. Olga Tokarczuk
 7. Edyta Górniak
 8. Iga Świątek
 9. Dominika Kulczyk
 10. Julia Wieniawa

Serdecznie gratulujemy takiej pozycji zwłaszcza tym najmłodszym kobietom (ciężko uwierzyć w to, że Julia Wieniawa skończyła dopiero 22 lata, a Iga Świątek jest ambitną dwudziestolatką), które na sukces zasłużyły sobie ciężką pracą w konsekwentnym dążeniu do swojej wizji oraz wyjątkowym talentem.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Forbes Women Polska (@forbeswomenpolska)

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Julia Wieniawa-Narkiewicz ⚡️ (@juliawieniawa)

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Forbes Women Polska (@forbeswomenpolska)

Zobacz również: Miliarderzy, którzy postanowili wydziedziczyć swoje dzieci

Polecane wideo

„Eclectic Queen Loft”: Tak wygląda królestwo Dody. Szklany sufit w sypialni, puchate ściany i prywatny bar
„Eclectic Queen Loft”: Tak wygląda królestwo Dody. Szklany sufit w sypialni, puchate ściany i prywatny bar - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 02.07.2021 14:16
Co? Naprawdę nie było żadnej kobiety naukowca?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 18.06.2021 16:11
Ten magazyn to kpina. Jedynymy kobietami ktore cos osiagnely talentem to iga swiatek, gorniak, kayah i janda, choc tej osttaniej nie lubie, to trzeba przyznac ze choc jest celebrytka i krzykaczka, to przede wszystkim aktorka. A reszta to kpina! Z zasady nie kupie magazynu w ktorym promowane sa kobiety z parciem na szklo.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie