Miliarderzy, którzy postanowili wydziedziczyć swoje dzieci

Dlaczego to zrobili?
Miliarderzy, którzy postanowili wydziedziczyć swoje dzieci
Fot. Unsplash (Emre Aliriz)
20.07.2020

Choć pieniędzy mają jak lodu, to nie zawsze chcą się nimi dzielić z bliskimi. Tłumaczą, że "bogaty człowiek powinien zostawić dzieciom tyle pieniędzy, aby mogły robić, co tylko chcą, ale nie tyle, aby nie musiały nic robić". Dają przykład, że majątkiem można wspierać cele charytatywne i dbają o rozwój swoich pociech. Mają nadzieję, że w przyszłości im za to podziękują.

Zobacz również: Niszowe biznesy najbogatszych Polaków. Jak zarabiają miliarderzy?

Miliarderzy, którzy wydziedziczyli swoje dzieci

Bill Gates (92,8 mld dolarów)

Założyciel Microsoftu doszedł do wniosku, że przepisując potomstwu swój ogromny majątek, nie wyświadczy im żadnej przysługi. Jego dzieci muszą same poszukać sobie pracy i żyć na własną rękę, aby kształtować w ten sposób swój charakter. Większość majątku miliarder wpłaci na konto Bill & Melinda Gates Foundation. Słusznie?

Barron Hilton (4,4 mld dolarów)

Właściciel luksusowych hoteli oraz ojciec sławnych celebrytek Paris i Nicky podjął decyzję, aby 97% majątku przeznaczyć na rodzinną fundację charytatywną. Punktem zapalnym było dowiedzenie się o prowadzeniu przez Paris samochodu pod wpływem alkoholu... Uznał, że jego dzieci powinny nauczyć się szacunku do pieniędzy.

Elton John (200 mln funtów)

Sławny muzyk wraz z mężem nie zostawią dzieciom żadnych pieniędzy, a ich majątek trafi na konta organizacji charytatywnych. Gwiazdorowi zależy na tym, aby jego dzieci same nauczyły się ciężko pracować, wiedziały skąd biorą się pieniądze i szanowały innych ludzi.

Mark Zuckerberg (77,1 mld dolarów)

Do inicjatywy dołączył się założyciel Facebooka wraz z żoną. Małżeństwo poświęca swoje życie, aby przyszłym pokoleniom żyło się lepiej i w związku z tym przeznaczy 99% fortuny na projekty kampanii The Giving Pledge, związanej z poprawą życia ludzi m.in. w sferze medycyny i edukacji.

Jackie Chan (395 mln dolarów)

Syn oraz córka sławnego aktora nie otrzymają od niego ani złotówki, pomimo ogromnego majątku na koncie. Choć na szczytne cele miał przeznaczyć jedynie połowę swojej fortuny, to w 2012 roku zmienił zdanie, mając dość bycia wykorzystywanym przez syna

Jeśli Jaycee potrafi, to sam zarobi te pieniądze. A jeśli nie potrafi, to tylko będzie marnotrawił mój majątek

- podsumował, jak cytuje portal joemonster.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Max's first running race. Priscilla ran the Stanford 5K for Heart Health (and got a new personal record!) Then the kids all dressed up as super heroes and ran 200 meters. It was chaos.

Post udostępniony przez Mark Zuckerberg (@zuck)

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Happy birthday to my awesome dad (& selfie king) ❤️. I can’t wait to see what this next year has in store for you!

Post udostępniony przez Jennifer Gates (@jenniferkgates)

Popieracie takie podejście?

Zobacz również: 5 sposobów na to, jak zdobyć męża milionera

Polecane wideo

Nieziemsko przystojny milioner szuka osobistego fotografa. Skusisz się na jego ofertę?
Nieziemsko przystojny milioner szuka osobistego fotografa. Skusisz się na jego ofertę? - zdjęcie 1

Komentarze (4)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 20.07.2020 15:24
Nie. Nie popieramy. Dzieci się wychowuje. I trzeba je tak wychować, żeby były wartościowymi ludźmi niezależnie od stanu konta. Przepisać część majątku na organizacje charytatywne - spoko, to się chwali. Ale przepisać cały i nie zostawić dzieciom ani grosza, żeby radziły sobie same - to już jest świństwo.
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 20.07.2020 06:41
Mają rację. Niestety ale od nadmiaru pieniędzy może się przewrócić w głowie. Jasne zapewnij im dobre życie, ale nie podawaj na tacy. Super gdy rodzice pomagają stanąć na własne nogi. W normalnym społeczeństwie jest podobnie, rodzice dokładają się do mieszkania czy auta i tyle. Po tym czas radzić sobie samemu :) Taka rola rodzica, ja nie wyobrażam sobie aby w przyszłości nie pomóc swoim dzieciom. Życie jest trudne, po co dokładać im problemów?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie