Miss Polonia 2009 – OCEŃ!

Wczoraj w Teatrze Wielkim w Łodzi odbyła się gala finałowa konkursu Miss Polonia 2009. Wygrała Maria Nowakowska. Czy rzeczywiście jest najpiękniejsza?
Miss Polonia 2009 – OCEŃ!
25.10.2009

Wczoraj w Białej Fabryce Ludwika Geyera w Łodzi odbył się finał jubileuszowej edycji konkursu Miss Polonia. W Polsce wybory te organizowane są od 80 lat, a wśród laureatek znalazły się triumfatorki wielu światowych konkursów piękności, m.in. zdobywczyni tytułu Miss World, Aneta Kręglicka.

W tym roku do walki o tytuł Miss Polonia 2009 stanęło 20 finalistek, wyłonionych na drodze kilkuetapowych eliminacji. 4 października kandydatki do korony wyjechały na dziesięciodniowe zgrupowanie do malowniczej Tajlandii, gdzie wzięły udział w realizacji materiałów telewizyjnych oraz sesjach zdjęciowych. Po powrocie do Polski dziewczyny udały się nad polskie morze, gdzie pod okiem stylistów i choreografów przygotowywały się do wielkiej gali.

Niestety, mimo dołożonych starań, wybory nie zaskoczyły rozmachem na miarę imprez, które znamy z Fashion TV. Jak zwykle uderzyły nas nuda, nijakość i sztuczne uśmiechy. Kandydatki zaprezentowały się w strojach kąpielowych, sukniach ślubnych oraz kreacjach Małgorzaty Mocnej Lazarowicz, Natashy Pavluchenko czy Teresy Kopias. Wieczór poprowadził duet Beaty Sadowskiej oraz Tomasza Karolaka, który jako jedyny potrafił zachował swobodę i naturalność na scenie.

 

Jedyną niespodzianką okazała się nowatorska formuła konkursu. Już drugi raz w historii Miss Polonia o tym, kto dostanie koronę, zadecydowali widzowie. Tuż przed ogłoszeniem wyników wszystkim laureatkom towarzyszyły ogromne emocje. Nic zresztą dziwnego – stawka, o jaką walczyły, była naprawdę wysoka – tytuł Najpiękniejszej Polki, kluczyki do Fiata 500 Sport, ekskluzywna biżuteria firmy YES, wakacje marzeń oraz reprezentacja naszego kraju podczas konkursu Miss Universe 2010.

Ostatecznie koronę Miss Polonia otrzymała Maria Nowakowska. I Wicemiss została Agata Biernat, a II Wicemiss - Katarzyna Suberska.

Na podstawie materiałów Miss Polonia opracowała Lilka Tylman

 

Zobacz także:

Miss straciła koronę!

Długonoga blondynka została ukarana za głoszenie swoich osobistych poglądów, które władze konkursu uznały za… homofobiczne. Czy słusznie?

Wybory Miss Szwecji: Inteligencja ważniejsza niż wygląd!

Postępowi Szwedzi wyeliminowali z konkursów pokaz kostiumów kąpielowych. Zamiast tego wolą porozmawiać z kandydatkami.

Polecane wideo

Komentarze (920)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 17.08.2010 17:23
Bardzo ładna ; ]
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.02.2010 22:26
„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.12.2009 17:31
Buzia ładna..ale nie rewelacyjna. Widać,że jest skromna i sympatyczna. Wygląda na bardzo ciepłą i przyjazną osobę. Figura? Uważam, że jej figura nie zasługuje na miano "miss polonia 2009". Zbyt małe piersi do zbyt szerokich bioder, bardzo nieproporcionalna. Daleko jej do byłes Miss Polonia 2008 Angeliki Jakubowskiej.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.12.2009 21:56
I wice miss ładniejsza ;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.12.2009 16:51
Owszem jest ładna,ładnie się uśmiecha..Tylko na zdjęciu 4 i 7 widać trochę tłuszczu.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie